Zima nie odpuszcza. Na południu Polski nawet minus 20 stopni [PROGNOZA POGODY]

23.03.2013 07:30
Prognoza pogody

Prognoza pogody (Fot. pogoda.gazeta.pl)

Jak informuje IMGW, od Skandynawii po Adriatyk sięga klin silnego wyżu grenlandzkiego. Nad wschodnią i zachodnią częścią kontynentu dominują głębokie niże znad Atlantyku i Morza Aralskiego. Polska jest w zasięgu klina wyżowego. Z północy napływa sucha i mroźna, arktyczna masa powietrza. W nocy będzie bardzo zimno. Jutro będzie nieco cieplej.
Dziś ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie wzrastać. W całym kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach południowych Polski oraz na Wybrzeżu miejscami zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -8 st. C, -6 st. C na wschodzie do około -3 st. C na zachodzie i na Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie będzie małe, miejscami umiarkowane, jedynie na Wybrzeżu i na południowym wschodzie Polski okresami zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -16 st. C, -14 st. C na wschodzie do -13 st. C, -10 st. C na zachodzie, w dolinach karpackich miejscami spadek temperatury do -20 st. C. W pasie nadmorskim od -10 do -6 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, na wschodzie północny i północno-wschodni, na pozostałym obszarze kraju północno-wschodni i wschodni.

Jutro będzie cieplej

Jutro zachmurzenie będzie małe, miejscami umiarkowane, jedynie na Wybrzeżu i na wschodzie Polski okresami zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 do -2 st. C, jedynie na Wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej około 0 st. C. Wiatr słaby, na Wybrzeżu okresami umiarkowany, na wschodzie północny i północno-wschodni, na pozostałym obszarze kraju północno-wschodni i wschodni.

W Warszawie dziś będzie raczej słonecznie. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr umiarkowany, pod wieczór umiarkowany i słaby, północno-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna -14 st. C. Wiatr słaby, kierunki północne. Jutro w stolicy również pogodnie. Temperatura maksymalna -2 st C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

Niebezpiecznie w Bieszczadach

Na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach rano było 15 stopni mrozu i wiał wiatr z prędkością przekraczającą 60 km na godzinę - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa. - Silny wiatr sprawia, że odczuwalna temperatura powietrza powyżej górnej granicy lasu jest znacznie niższa - powiedział ratownik. Dodał, że w wysokich partiach gór leży średnio ponad 60 cm śniegu. Silny wiatr powoduje zamiecie śnieżne, a widoczność jest ograniczona do 50 metrów.

Natomiast w bieszczadzkich dolinach termometry pokazują od minus ośmiu do minus 11 stopni Celsjusza. Średnia pokrywa śnieżna, m.in. w okolicach Ustrzyk Górnych i Cisnej, waha się od 25 cm do pół metra.

Na północnych i północno-wschodnich stokach w masywach m.in. połonin Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy, Halicza, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu obowiązuje drugi, w pięciostopniowej, rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego.

Aktualne prognozy pogody zawsze w serwisie pogoda.gazeta.pl

Zobacz także
Komentarze (28)
Zaloguj się
 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 24 razy 14

  Myślę że powinnismy jeszcze trochę kasy zapłacic Alowi Gore bo strasznie sie ociepliło. Normalnie upał aż pot po jajcach spływa

 • rozbojnick

  Oceniono 36 razy 12

  Nawet przysłowia mówią, że "kwiecień - plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata", a w mediach od kilku dni panika, jakby w lipcu śnieg padał.
  Kolejne tematy zastępcze!

 • mozart

  Oceniono 19 razy 9

  WINTER IS COMING

 • olikot73

  Oceniono 18 razy 6

  Za miesiąc powieje od połudmia, będzie ze 25 stopni i pewnie te same osoby bedą chrzaniły o globalnym ociepleniu. Paranoja!

 • mozart

  Oceniono 11 razy 3

  The 58th Bilderberg Meeting will be held in Sitges, Spain 3 - 6 June 2010. The Conference will deal mainly with Financial Reform, Security, Cyber Technology, Energy, Pakistan, Afghanistan, World Food Problem, GLOBAL COOLING, Social Networking, Medical Science, EU-US relations. Approximately 130 participants will attend of whom about two-thirds come from Europe and the balance from North America. About one-third is from government and politics, and two-thirds are from finance, industry, labor, education, and communications. The meeting is private in order to encourage frank and open discussion.
  www.bilderbergmeetings.org/meeting_2010.html

 • spider78

  Oceniono 6 razy 2

  Kolejna epoka lodowcowa powoli nam się chce dobrać do skóry :)
  www.skepticalscience.com/arg_nadchodzi-epoka-lodowcowa.htm
  Nasza emisja CO2 może jednak coś w cyklach namieszać, ale to tylko hipotezy. Może niepotrzebnie martwimy się emisją CO2?

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 3 razy 1

  A wszystko to przez te glopalne ocipienie.

 • his_dudeness

  Oceniono 13 razy 1

  Ludzie zawsze narzekali na pogodę.
  A pogoda zawsze miała to w dupie.
  Koło życia.

 • xolaptop

  Oceniono 5 razy 1

  Fachowcy nie wiedzą, dlaczego tak jest. Pory roku mogły się przesunąć, zależy to i od Słońca i od tego, jak krąży nasza planeta. W najgorszym przypadku będzie zimno do czerwca, a potem przyjdzie wiosna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX