"Uważam Rze" ostro w dół - spadek aż o 77 proc. "W Sieci" i "Do Rzeczy" łeb w łeb

22.03.2013 19:11
Okładka

Okładka "Uważam Rze" już pod kierownictwem Jana Pińskiego (Fot. za Facebook)

Ogromny spadek sprzedaży tygodnika "Uważam Rze". Z badania Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, porównującego sprzedaż tygodników w styczniu 2012 roku i w styczniu 2013 roku, wynika, że w przypadku "URz" sprzedaż spadła aż o 77,32 proc. Tygodniki "W Sieci" oraz "Do Rzeczy" sprzedały się zaś na niemal identycznym poziomie - różnica między nimi wyniosła zaledwie 73 egzemplarze.
Badanie Związku Kontroli Dystrybucji Prasy zostało opracowane przez serwis Wirtualnemedia.pl. Jak wynika z przedstawionych danych, liderem wśród tygodników pozostał "Gość Niedzielny" ze średnią sprzedażą w styczniu 2013 r. na poziomie 143 587 egzemplarzy. Była ona wyższa o 0,20 proc. niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Z czwartego na drugie miejsce awansował "Newsweek" ze sprzedażą na poziomie 124 997 egzemplarzy; na trzecim miejscu uplasował się tygodnik "Polityka" ze sprzedażą na poziomie 120 127 tys. egzemplarzy.

Zaraz za podium znalazły się nowe prawicowe pisma: "W Sieci" Jacka Karnowskiego (sprzedaż 120 008 egzemplarzy), które debiutowało pod koniec listopada ub.r., oraz "Do Rzeczy" Pawła Lisickiego (sprzedaż 119 935 egzemplarzy), debiutujące 25 stycznia br.

Ogromny spadek "Uważam Rze" po zwolnieniu Lisickiego

Jak wynika z zestawienia, najwięcej w styczniu br. stracił tygodnik "Uważam Rze", którego średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się aż o 77,32 proc. i ostatecznie wyniosła zaledwie 29 336 egzemplarzy. Tytuł spadł z drugiego miejsca aż na ósme.

Ogromny spadek "Uważam Rze" to efekt zwolnienia przez wydawcę pod koniec listopada ub.r. twórcy i redaktora naczelnego tego tygodnika - Pawła Lisickiego. Wraz z nim z redakcji odeszli niemal wszyscy dziennikarze i publicyści. Nowym naczelnym został zaś Jan Piński.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (208)
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 599 razy 393

  Nie ma jak biznes umawiany w nocy na śmietniku z rzecznikiem rządu :-)

  Brawo hajdar, sam sobie czytaj swoje gazety

 • agap.e

  Oceniono 375 razy 273

  Graś z Hajdarowiczem mogą oblać sukces.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 307 razy 215

  Hajdar tanio kupił to może dokładać

  wipler.salon24.pl/495456,interpelacja-ws-prywatyzacji-rzeczpospolitej
  Skarb Państwa sprzedał mu udziały w rzeczypospolitej o połowę taniej niż oferowali Anglicy z MECOM i polskie ZPR. Zarobił 50 mln, to niech teraz dokłada

 • bolek_z_motorowki

  Oceniono 451 razy 201

  świetny wynik nowych prawicowych tygodników, a Michnikowi gula rośnie hehehe :DDDDDDD

 • szpak.nie

  Oceniono 236 razy 108

  Może Donald Tusk wspomoże, jakieś prenumeraty dla pracowników spółek państwowych? Nie moze przecież upaść pismo o jedynych, właściwych POglądach.

 • gulaga7

  Oceniono 60 razy 44

  Mysle ,ze kazdy kto patrzy na Hajdarowicza zastanawia sie w czape i do bolu: jak taki DEBIL zdobyl takie pieniadze???? Wystarczy na niego spojrzec i chwile posluchac,zeby sie zorientowac ze to zwykly cwok.W normalnym kapitalizmie bylby maxymalnie kioskarzem-choc i tu nie gwarantuje czy kasa by mu sie zgadzala.Tragedia Polski jest wlasnie ten udawany kapitalizm,gdzie bezpieczniackie uklady spod trzepaka, czy z Magdalenki czy z cmentarza rzadza tym krajem i ustawiaja kto moze a kto nie moze byc bogatym.W efekcie miliony uciakaja ,bo nie widza szansy dla siebie.W IIIciej RP Henry Ford wyladowalby w areszcie z potem w wariatkowie.Tu Ferdynand Porsche moglby sobie zaprojetowac co najwyzej kubel do swojego smietnika,tu Maria Curie zmarlaby jako zaszczuta nauczycielka chemii w prowincjonalnym ogolniaku.Masakra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje