W Filadelfii aresztowano fałszywego pilota. Chciał polecieć boeingiem

Francuz podawał się za pilota, który potrafi latać boeingiem

Francuz podawał się za pilota, który potrafi latać boeingiem (Fot. AP/ Grzegorz Kozieł)

Na lotnisku w Filadelfii zatrzymano mężczyznę, który w samolocie linii US Airways zasiadł w kabinie pilotów twierdząc, że jest pilotem. Miał na sobie koszulę z emblematami Air France.
Zatrzymanym okazał się 61-letni Francuz Philippe Jernnard. Najpierw przeszedł on przez kontrolę pokazując bilet na lotnisku międzynarodowym w Filadelfii. Następnie wszedł do samolotu linii US Airways, który miał lecieć do Palm Beach na Florydzie i zajął miejsce na rozkładanym fotelu tuż za pilotami.

- Powiedział nam, że jest pilotem linii Air France i potrafi latać Boeingiem 747. Miał przypięty do koszuli identyfikator z logo francuskiego przewoźnika - powiedzieli dziennikarzom USNews pilot i pierwszy oficer. Od razu jednak nabrali podejrzeń, bo Francuz nie za bardzo potrafił poradzić sobie z rozkładanym fotelem. Kiedy personel samolotu poprosił go o opuszczenie kabiny i zajęcie swojego miejsca w samolocie, mężczyzna zaczął się awanturować. Wezwano policję, która aresztowała fałszywego pilota.

Air France wydało oświadczenie, w którym stwierdza, że Philippe Jernnard nie jest i nigdy nie był ich pracownikiem. Poinformowano również, że emblemat z logo ich linii był wykonany bardzo prymitywnie.

Zobacz także
 • Planeta 55 Cancri e, która zbudowana jest z diamentów Odkryto planetę, która zbudowana jest z diamentów
 • Posążek Buddy zrobiony jest z meteorytu - twierdzą naukowcy Posążek Buddy ze swastyką zrobiony jest z meteorytu
Komentarze (26)
W Filadelfii aresztowano fałszywego pilota. Chciał polecieć boeingiem
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz 1

  "Od razu jednak nabrali podejrzeń, bo Francuz nie za bardzo potrafił sobie poradzić z rozkładanym fotelem."
  =======================================================================
  No proszę. Starczy się nauczyć rozkładać fotel i już można podróżować w kabinie pilota. a nawet trochę popilotować. A na lotniskach służby bez mała w doopę zaglądają.

 • nicpon007

  Oceniono 1 raz 1

  ewidentna wina Tuska!

 • zigzaur

  0

  Jeszcze będzie tak, że ktoś zażąda zmiany nazwy miasta Filadelfia. Nazwa wywodzi się od przydomka egipskiego faraona Ptolemeusza Filadelfosa czyli "miłującego siostrę" a dokładniej z nią ożenionego. Toż to kazirodztwo.

 • paseo

  Oceniono 7 razy 7

  jakos w to nie wierze !!!
  Najpierw ZAWSZE wchodzi zaloga i przygotowuje samolot.Gdy wpuszcza sie pasazerow,piloci sa juz w kabinie a stewardzi stoja w wejsciu.NIE wyobrazam sobie opisanej sytuacji.Tym bardziej,ze nie wystarczy zaden identyfikator,bo zaloga ma mundury a poza tym ekipa ktora wpuszcza zaloge do samolotu ,jest z gory uprzedzana,ze zaloga idzie i kto to jest.

 • unnabujp

  Oceniono 11 razy 5

  To agent niewatpliwie sympatycznego Antoniego. Mial za zadenie przejac katrole nad samolotem i przeprowadzic eksperyment polegajacy na uderzeniu skrzydlem w brzoze.

 • chi_neng1

  Oceniono 6 razy 6

  A to figlarz !

 • eend

  Oceniono 7 razy -3

  ha,ha durnowata informacja ! Przy tak rozbudowanych systemach zabezpieczeń, bezdomny wchodzi na pokład samolotu i siada za sterami ha ha ha, taki news mógł wykombinować tylko funkcjonalny idiota.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 39 razy 31

  Rzekomy pilot Air France chciał lecieć samolotem US Airways i ot tak go do kabiny pilotów wpuszczono, bo miał identyfikator. Albo ja tutaj sensu nie widzę, albo ci ludzie to idioci.

 • tim7

  Oceniono 37 razy 31

  Zobaczcie, u nas w Polszy byłby Philippem J., a na oczach miałby czarny pasek w celu nierozpoznania.
  I pytanie: w którym kraju prawo chroni obywatela lepiej przed działalnością przestępców? Który pilot, polski czy amerykański będzie lepiej poinformowany o tym, że ten pan co siedzi obok to prawdziwy pilot czy pilot-przebieraniec, gdy Philippe Jernnard wyjdzie z więzienia i spróbuje jeszcze raz dokonac tego samego czynu? Czujecie się bezpieczniej...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje