PiS: Doradca PO był szkolony w szkole KGB. Sytuacja zagraża bezpieczeństwu państwa

22.03.2013 12:55
Poseł PiS Antoni Macierewicz

Poseł PiS Antoni Macierewicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Doradca PO w komisji ds. służb specjalnych Stanisław Hoc powinien przestać pełnić tę funkcję, ponieważ przeszedł szkolenie w Wyższej Szkole KGB w Moskwie - uważają posłowie PiS. Sytuacja zagraża bezpieczeństwu państwa - oceniają.
Przewodniczący komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła z PiS poinformował podczas konferencji prasowej w Sejmie, że wczoraj złożył wniosek o odwołanie Hoca z funkcji doradcy. Jak dodał, wniosek przepadł, gdyż przeciwko opowiedzieli się posłowie PO, PSL i SLD. Poseł zaapelował do nich, aby zmienili decyzję.

Opioła powołał się na publikację ABW z serii "Biblioteka Przeglądu Bezpieczeństwa Wewnętrznego" pt. "Współpraca SB, MSW, PRL z KGB, ZSRR w latach 1970-1990. Próba bilansu".

- Na stronie 135. figuruje na pozycji 95. pan Stanisław Hoc, jako inspektor wydziału III [do zwalczania opozycji - red.], odbył czteroletnie studia habilitacyjne w Moskwie od 1977 roku. Gdy komisja przyjmowała doradców, został przedstawiony życiorys Stanisława Hoca i w ogóle nie została podana informacja, że był na takich studiach. Zupełnie się do tego nie przyznał - podkreślił polityk PiS.

Bondaryk wiedział o przeszłości Hoca i dlatego musiał odejść?

- On nie był na studiach prawniczych, archeologicznych, lecz w szkole KGB. Człowiek po szkole KGB dzisiaj doradza PO, mając dostęp do najtajniejszych polskich informacji. Jeżeli tak będziemy kształtować bezpieczeństwo państwa, konsekwencje będą tragiczne - zaznaczył z kolei Antoni Macierewicz z PiS.

Macierewicz zauważył, że publikacja, na którą się powołują posłowie PiS, powstała pod patronatem byłego szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, który napisał do niej wstęp. - Czy dlatego musiał odejść? Czy o to chodzi? - dopytywał Macierewicz.

Przytoczył fragment wstępu. "Pomimo bowiem upływu ponad 20 lat od upadku PRL i ZSRR oraz zakończenia współpracy ich służb wewnętrznych, przedstawienie tej współpracy we wszystkich aspektach, jej zbilansowanie, opisanie jej skutków i pozostałych po niej układów oraz aktywów ma nadal istotne znaczenie ze względu na wciąż możliwy wpływ tej współpracy na aktualny stan bezpieczeństwa RP" - napisał Bondaryk.

Zobacz także
Komentarze (294)
Zaloguj się
 • tomspeed

  Oceniono 470 razy 264

  Pan Macierewicz zapomniał, ż najwiekszym błdem było dopuszczenie jego samego do tajnych papierków. A skutkiem tego jest zdrada ojczyzny jaką dopuścił się Pan Macierewicz ujawniając byłych i aktywnych ludzi pracujących dla bezpieczeństwa Naszego Narodu. Mowa tu oczywiśćie o WSI.
  Pan Macierewicz sam powinien zostać powieszony za swoje czyny....

 • gonsienica1

  Oceniono 319 razy 185

  Kuźwa ja też mam przechlapane. W 1977 chodziłem do przedszkola zbudowanego pod patronatem zbrodniczego reżimu peerlowskich komunistów.

 • mirek11768

  Oceniono 297 razy 169

  Bezpieczeństwu państwa to zagrażasz ty chory z nienawiści do wszystkiego bezmózgi głąbie . Boże , kiedy to się skończy ? Ten taniec hien na trumnach . To ich sens życia . Straszne .

 • fakiba

  Oceniono 251 razy 159

  Antek za to to samouk a większego szkodnika i typa powodującego zagrożenie dla państwa trudno znależć

 • sertado

  Oceniono 195 razy 129

  Jasne Antoś, jakby był po studiach archeologicznych świetnie by się nadawał na doradcę d/s służb. Tak samo jak etnolog Jaworski na szefa Stoczni Gdańskiej, którą udupił.

 • kontik_71

  Oceniono 193 razy 115

  Ewidentny obcy agent wola "lapac agenta".
  Najlepiej aby doradcami byly osoby, ktore nie maja pojecia o metodach i schematach dzialania obcych sluzb.

 • fakiba

  Oceniono 187 razy 109

  Macierewicz nie tylko stanowi zagrożenie dla państwa ale nawet dla samego siebie i z tego powodu powinien zacząć się leczyć i to natychmiast

 • ppkbtb

  Oceniono 149 razy 93

  gdyby był na studiach archeologicznych nadawałby się w 100% do tej roboty - tak wynika z wypowiedzi Antoniego Macierewicza.

 • jerzysm42

  Oceniono 57 razy 35

  Szalony Antoś niech wpierw zrobi czystkę w szeregach PiS. Tam aż się roi od byłych funkcjonariuszy SB, sędziów i prokuratorów z okresu komuny, skazujących na wieloletnie wyroki ówczesnych opozycjonistów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje