Staranował radiowozy. Policja poszukuje Tomasza Gawrońskiego

22.03.2013 12:35
Poszukiwany Tomasz Gawroński

Poszukiwany Tomasz Gawroński (fot. KWP w Gorzowie Wlkp.)

Policja w związku ze staranowaniem radiowozów poszukuje Tomasza Gawrońskiego, mieszkańca Szczekocin. 25-latek, który został rano zatrzymany przez policję, nie miał nic wspólnego ze staranowaniem radiowozów w okolicach Międzyrzecza. Niebawem zostanie zwolniony. Poszukiwania podejrzanego nadal trwają - poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.
Tomasz Gawroński miał powody, by nie zatrzymać się do kontroli. - Informacje do jakich dotarła Policja wskazują na to, iż za kierownicą uciekającego w czwartek VW siedział właśnie Tomasz Gawroński. Mężczyzna ten był już w przeszłości karany, a obecnie poszukiwany jest czterema listami gończymi między innymi za kradzieże i kradzieże z włamanie. Najprawdopodobniej ten fakt był powodem niezatrzymania się w czwartek do kontroli drogowej. - informuje Sławomir Konieczny z lubuskiej policji.

Nie ten zatrzymany

Rano Łukasz Kostkiewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji poinformował, że w Międzychodzie zatrzymano 25-latka podejrzewanego o ucieczkę przed policjantami i staranowanie radiowozów. Te podejrzenia nie potwierdziły się. - Nie potwierdzono, że to 25-latek kierował pojazdem, który staranował nasze radiowozy. Młody człowiek zostanie zwolniony - powiedział Konieczny.

Policja nadal poszukuje mężczyzny kierującego busem, który w czwartek około godz. 16 nie zatrzymał się do kontroli na drodze między Trzcielem a Międzyrzeczem. Pościg za nim podjął patrol ruchu drogowego, a potem dołączyły do niego kolejne radiowozy.

W pewnym momencie wydawało się, że kierowca volkswagena zrezygnował z ucieczki, gdyż zatrzymał się. Wówczas z radiowozu wysiadła policjantka i chciała do niego podejść. Wtedy kierowca ruszył i uderzył w drzwi radiowozu, które uderzyły w głowę funkcjonariuszkę. Ta mimo to wsiadła do samochodu i kontynuowała pościg z kolegą z patrolu.

Na jednej z blokad w pobliżu Pszczewa (Lubuskie) policjanci zatarasowali jednym z aut przejazd, stając w poprzek jezdni. Kierowca volkswagena próbował przebić się przez blokadę i staranował radiowóz. Jego samochód także został uszkodzony. Wówczas mężczyzna wysiadł z rozbitego auta i uciekł do lasu. Po pościgu drogowym do szpitala trafiło troje funkcjonariuszy: policjantka i dwóch ze staranowanego na blokadzie radiowozu - jeden narzekał na ból kręgosłupa, drugi doznał urazu nogi. - Konieczny powiedział, że nie doznali oni groźnych obrażeń. - W szpitalu jest jeszcze na obserwacji jeden z policjantów - dodał rzecznik.

Zobacz także
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • thebutcher

  Oceniono 97 razy 85

  No proszę, proszę... A pod poprzednią informacją już kilku narwańców kwiczało, że będzie musiało utrzymywać "bandytę z MOICH podatków" i że powinno się go "przy zatrzymaniu" zastrzelić. Smutne to...

 • pyzz

  Oceniono 69 razy 59

  "25-latek, który został rano zatrzymany przez policję, nie miał nic wspólnego ze staranowaniem radiowozów w okolicach Międzyrzecza. Niebawem zostanie zwolniony. "
  NIEBAWEM? To znaczy kiedy do k... nędzy? Jak ślady pobicia zejdą? Czy jak podpisze, że nie ma żalu, a pobiły go ufoludki?

 • pierwszy_leming

  Oceniono 56 razy 44

  Dobrze że piętra nie pomylili. Chociaż. Może niech sprawdzą piętro nad zatrzymanym

 • 2florek

  Oceniono 74 razy 44

  teraz beda na zwolnieniu do emerytury. Ciężkie jest zycie policjanta. Żeby zdezelowanego busa nie złapac.Takie rzeczy tylko w Polsce

 • loczko

  Oceniono 47 razy 41

  Odetchnąłem z ulgą i nieważne czy to ten zatrzymany czy nie? Najważniejsze to to, że podczas śmiałej akcji na wielką skalę, jaką była obława i zatrzymanie, uczestnicy nagonki nie wystrzelali się. Z optymizmem patrzę, więc w jutro, że kolejny raz nie podwyższą mi podatku, zamrożą płacy, aby za tak wielki profesjonalizm wypłacić odszkodowania z mojego podatku.

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 41 razy 35

  cała armia policjantów goni kierowcę busa. Po szaleńczym pościgu kierowca... uciekł do lasu.

  hmmm....

 • pyzz

  Oceniono 45 razy 33

  A tak bez dowcipkowania, tylko zupełnie poważnie. Jest dla mnie raczej oczywiste, że powód, dla którego jeszcze go nie zwolniono jest taki, że szukają teraz na niego JAKIEGOŚ paragrafu, który by uzasadnił zatrzymanie. To jest normalna procedura polskiego psa.

 • papaleone

  Oceniono 35 razy 33

  Teraz to on już jest w okolicach Warszawy, albo Berlina, po następnego busa.

 • ah1973

  Oceniono 47 razy 29

  Już go mieli. Teraz się okazuje, że to kto inny. Obława trwa. Psy gończe spuszczone. Temat na cały dzień. Czekam następnych wieści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje