Staranował radiowozy. Policja poszukuje Tomasza Gawrońskiego

22.03.2013 12:35
Poszukiwany Tomasz Gawroński

Poszukiwany Tomasz Gawroński (fot. KWP w Gorzowie Wlkp.)

Policja w związku ze staranowaniem radiowozów poszukuje Tomasza Gawrońskiego, mieszkańca Szczekocin. 25-latek, który został rano zatrzymany przez policję, nie miał nic wspólnego ze staranowaniem radiowozów w okolicach Międzyrzecza. Niebawem zostanie zwolniony. Poszukiwania podejrzanego nadal trwają - poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.
Tomasz Gawroński miał powody, by nie zatrzymać się do kontroli. - Informacje do jakich dotarła Policja wskazują na to, iż za kierownicą uciekającego w czwartek VW siedział właśnie Tomasz Gawroński. Mężczyzna ten był już w przeszłości karany, a obecnie poszukiwany jest czterema listami gończymi między innymi za kradzieże i kradzieże z włamanie. Najprawdopodobniej ten fakt był powodem niezatrzymania się w czwartek do kontroli drogowej. - informuje Sławomir Konieczny z lubuskiej policji.

Nie ten zatrzymany

Rano Łukasz Kostkiewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji poinformował, że w Międzychodzie zatrzymano 25-latka podejrzewanego o ucieczkę przed policjantami i staranowanie radiowozów. Te podejrzenia nie potwierdziły się. - Nie potwierdzono, że to 25-latek kierował pojazdem, który staranował nasze radiowozy. Młody człowiek zostanie zwolniony - powiedział Konieczny.

Policja nadal poszukuje mężczyzny kierującego busem, który w czwartek około godz. 16 nie zatrzymał się do kontroli na drodze między Trzcielem a Międzyrzeczem. Pościg za nim podjął patrol ruchu drogowego, a potem dołączyły do niego kolejne radiowozy.

W pewnym momencie wydawało się, że kierowca volkswagena zrezygnował z ucieczki, gdyż zatrzymał się. Wówczas z radiowozu wysiadła policjantka i chciała do niego podejść. Wtedy kierowca ruszył i uderzył w drzwi radiowozu, które uderzyły w głowę funkcjonariuszkę. Ta mimo to wsiadła do samochodu i kontynuowała pościg z kolegą z patrolu.

Na jednej z blokad w pobliżu Pszczewa (Lubuskie) policjanci zatarasowali jednym z aut przejazd, stając w poprzek jezdni. Kierowca volkswagena próbował przebić się przez blokadę i staranował radiowóz. Jego samochód także został uszkodzony. Wówczas mężczyzna wysiadł z rozbitego auta i uciekł do lasu. Po pościgu drogowym do szpitala trafiło troje funkcjonariuszy: policjantka i dwóch ze staranowanego na blokadzie radiowozu - jeden narzekał na ból kręgosłupa, drugi doznał urazu nogi. - Konieczny powiedział, że nie doznali oni groźnych obrażeń. - W szpitalu jest jeszcze na obserwacji jeden z policjantów - dodał rzecznik.

Zobacz także
Komentarze (66)
Staranował radiowozy. Policja poszukuje Tomasza Gawrońskiego
Zaloguj się
 • gruzek

  Oceniono 1 raz -1

  Mam nadzieję że go zastrzelą.

 • bator99

  Oceniono 2 razy 2

  z tych wpisów wynika jakaś dzika nienawiść do policji, a piszą prawdopodobnie łobuzy, którzy mieli do czynienia z stróżami prawa. Jest jedna zasada "żyj i pozwól żyć innym bez krzywdzenia kogokolwiek", gdy postępujesz inaczej będziesz miał kłopoty. Widzę,że na niektórych z was potrzebny by był porządny nahaj wymoczony w wodzie.

 • kingstonny

  0

  Przecieram oczy ze zdumienia i mysle ze moze jestem w Nowym Jorku czy innym Londynie i czytam tamtejsza gazete. I buzia jest i nazwisko. Niebywale !!! W Polsce??? Ciekawe czy by byla buzia i nazwisko gdyby staranowal jakies inne wozy a nie radiowozy?

 • adamschodowy

  Oceniono 3 razy 3

  wkróce go zwolnią, za 3-7 dni, jak siniaki trochę zejdą

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 0

  Coś mi się wydaje, że trzeba wymienić kierownictwo w policji. Czemu własną d. nastawiają a nie stawiają kolczatek?
  Pistoleciki też trzeba wymienić na broń automatyczną, może wtedy bandyci nabiorą szacunku a grabarz zarobi.
  Ja nie będę musiał brać udziału w kosztach poszukiwania i utrzymaniu zbira.

  podatnik

 • edwspanialy

  Oceniono 2 razy 2

  chłopak którego zatrzymali był już karany za kradzież aut a auto zostało porzucone niedaleko domu jego rodziców, więc zapewne poskładali to do kupy i wpadli do domu gościa. no i dupa. okazało się że to nie on.
  A teraz może próbują powiązać tych dwóch łebków do kupy i kto wie może wyjdzie że jakaś nowa grupa przestępcza czy coś

 • rz-suv

  Oceniono 3 razy 1

  Po co ci policjanci noszą broń? Ja tego nie rozumiem. Robią blokadę i nie stoją obok samochodu z przygotowaną bronią a oglądają sobie przyrodę. W momencie kiedy facet przełamuje blokadę ma dostać parę kulek i po krzyku. Wtedy następny już takiego numeru nie spróbuje. A w Polsce?? Smiech, można policjanta rozjechać, można potrącić, a ten udaje że nic się nie stało i się pośliznął na bananiue.

 • kamillwawa

  Oceniono 1 raz 1

  A może jednak policjanci dadzą radę i pismaki napiszą "zginął w trakcie ucieczki".

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 2

  @tadestades

  Zatrzymany moze byc kazdy: w UK i niemczech do 24 godzin, w Polsce bodajze do 48. Zadne odszkodowanie i odwiezienie do domu sie zgodnie z prawem nie naleza, choc policja ma czasem poczucie nie tylko prawa, ale i przyzwoitosci i - odwozac delikwenta do domu - dba o to, by sie obywatel na policje nie gniewal.
  Problem zacznie sie dla policji, gdy ten chlopak posiedzi ponad te 48 godzin choc 15 minut. A jesli policja naduzyla wladzy i chlopakowi przylozyla, to obdukcja i do adwokata.
  I o to sie martwic, analfabeci prawni, nie zas sobie domniemywac i policje w ciemno opluskwiac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje