Komentarze (347)
Gowin: Odrzucam projekt o związkach partnerskich. A utrata stanowiska to nie jest wysoka cena
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • amethystos1966

  Oceniono 9 razy 3

  My ciebie ministrze tez odrzucamy. Spadaj

 • zygosz

  Oceniono 10 razy -4

  Sprawiedliwi !

  Gowin iest rozsadnym politykiem,spoleczenstwo
  takich ludzi ,jak najwiecej potrzebuje, on silny
  i prawdziwy rzad zbuduje ,kazdy tego oczekuje .
  Nadejdzie taka chwila ,kiedy dla kazdego bedzie
  mila ,a Gowin stanie na czele i spelnia sie nasze
  cele,a narod zobaczy,ze w rzadzie sa sprawiedliwi
  Polacy .

 • kamatina

  Oceniono 7 razy 3

  Pomijając związki partnerskie homoseksualne, których rejestracji także sprzyjam, pod rozwagę przeciwnikom proponuję wziąć los osoby (kobiety lub mężczyzny), której małżonek zaginął. Polskie prawo przewiduje uznanie zaginionego za zmarłego dopiero po 10 latach. Tymczasem kobieta/mężczyzna borykają się z kłopotami samotnego wychowywania i utrzymywania dziecka. Po pewnym czasie spotykają kogoś z kim chcą spędzić resztę życia, mają razem dzieci (lub nie), ale nie mogą wziąć ślubu (popełniliby bigamię). Rejestrowany związek partnerski jest dla takiej pary znakomitym rozwiązaniem wielu życiowych problemów.

 • 54bodek

  Oceniono 8 razy 2

  Najlepiej by było, Panie ministrze Gowin, gdybyś pan uniósł się swoim kato-honorem, i podał się do dymisji.
  Chociażby z tego powodu że większość obywateli po prostu już nie trawi narzucania im swojego widzimisię, lub inaczej mówiąc, swoich zacofanych poglądów.
  Mam już dość reprezentowania KRK przez pana, w rządzie RP.
  -------------------------------------------------------------------
  bigosogroch.blogspot.com/

 • edi54

  Oceniono 9 razy 3

  Gowinowi - cymbałowi pod rozwagę: historia małżeństwa sakralnego pojawiła się w dziejach Europy
  feudalnej ledwie w 1000 lat po Chrystusie.Wczesniej zawarcie małżeństwa było rodzajem umowy , na wzór
  rzymski. Jedynie monarchowie dostępowali błogosławieństwa swojego małżeństwa na stopniach ołtarza.
  Z czasem śluby koscielne się upowszechniły.Gwoin nie jest chyba aż takim głupkiem by nie wiedział
  jak kształtowały się związki mężczyzn z kobietami w czasach przed rokiem tysięcznym. Obok małżeństw
  opartych na umowie ,czymś powszechnym były konkubinaty. Związki kazirodcze też do rzadkosci nie należały.
  Król Franków - Karol Wielki ( notabene święty , jeden z głownych patronów Francji) żył ze swoją siostrą,
  z którego to związku urodził im sie syn [Roland]. Właściwie dopiero Sobór Trydencki [ dekret Tametsi z 1563 r.]zdecydował o procedurze ślubów kościelnych [ 1500 lat po narodzeniu Chrystusa ]. Z kolei Sobor Watykański II [ dekret Ordo celebrandi matrimonium] podkreslił łaskę sakramentu małżeństwa.
  O ile Kodeks Kanoniczny z 1917 r. nie definiował w ogóle pojęcia małżenstwa to taką definicję
  wprowadził dopiero kan. 1055 & 1 Kodeksu z 1983 r. Warto zauwazyć , ze w literaturze [także kościelnej]
  wymienia sie obok małżeństwa także pozasakramentalne związki. Nie rozumiem więc dlaczego Gowin
  probuje siać zamęt popzrez wprowadzanie pojęć wziętych z księżyca [ pozostający we współżyciu].
  Tusk powinien go juz dawno wyrzucic z PO. Niech sobie szuka miejsca w pisuarze.Im dłużej Tusk bedzie
  jego obecnośc w PO tolerował tym bardziej ta partia będzie schodziła na psy.

 • pseudo12345

  Oceniono 3 razy 1

  A czy Rostowski będzie kandydował? A Boni, Sikorski? Dlaczego innych się nie molestuje tym pytaniem? Czy odpowiedź Ministra Gowina, że nie będzie kandydował jako minister nie wystarczyła? Ile razy jeszcze będzie musiał odpowiadać na głupio postawione pytanie, na które jego odpowiedź nigdy nie będzie rzetelnie przedstawiona, tylko modyfikowana na setki różnych sposobów? A wszystko w celu skierowania na niego ataków, oczywiście odpowiedniej grupy, która nie tylko, że nie czyta artykułów, ograniczając się do tendencyjnych tytułów, ale której nie są potrzebne rzetelne fakty aby dawać upust swojej wulgarności, zdziczeniu.
  W dniu 8 marca br w czasie spotkania z Lisem i Żakowskim Premier Tusk powiedział, że na obecny moment każda ustawa o związkach partnerskich byłaby odrzucona przez Trybunał Konstytucyjny (artykuł w Gazecie z 8 marca). Na moment przedstawienia projektów w sejmie wiedział o tym tylko Gowin, bo to on poważnie traktuje sejm, konstytucję, prawo. Autorzy projektów tym się nie interesowali. Posłowie też nie.
  To tak, jak zwykle.

 • javall

  Oceniono 3 razy 1

  I ma Pan poparcie.

 • doriana88

  Oceniono 8 razy 2

  Gowin musi odejść ... do PIS-u...

 • atlas41

  Oceniono 8 razy 2

  O, opus dei Gowin znow przemowil, szajba jak byla tak jest, szczescie ze juz nikt nie slucha

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma potrzeby nadawania jakichkolwiek uprawnień zwolennikom uprawiania seksu partnerskiego czy nie w pozycjach czy preferowanych częściach ciała. Niech sobie żyją i robią co chcą . To nie ma żadnych cech równości a wręcz odwrotnie, przez polityków wykorzystywane jest jako środek nacisku i dyktatury nad większością społeczeństwa.

 • kika.ika

  Oceniono 5 razy 1

  Gowin nie ma narzucać wszystkim swoich poglądów, tylko ma dawać społeczeństwu to czego ono oczekuje. Na tym polega praca polityka. Jeśli chce tak bardzo robić to co robi, to niech zostanie księdzem.

 • aa_6

  Oceniono 4 razy 2

  W świetle tego, co mówią kompetentni i wiarygodni prawnicy, np. E. Łętowska, pan Gowin ewidentnie manipuluje konstytucją. Jak na takiego katolika to chyba grzeszne zachowanie? Podejrzewam, że tym ponownym mąceniem w sprawie związków partnerskich uprzedza odwołanie go przez premiera ze stanowiska ministra po tym jak Trybunał Konstytucyjny ewentualnie rozstrzygnie na jego, Gowina, niekorzyść rozporządzenie w sprawie likwidacji sądów. Marzę o takiej PO, w której go nie będzie, tak jak nie ma już pana Palikota.

 • nietyp

  Oceniono 13 razy 5

  Gowin: " Utrata stanowiska to nie jest wysoka cena za wierność swoim przekonaniom"

  - Ten kmiot naprawdę myśli, że jest w swoim prywatnym sejmie i tylko jego poglądy są ważne... Swoje przekonania możesz trenować w swoim domu... Jeśli ci żona pozwoli... Śmieciu jeden!!!

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 7 razy 3

  Ciemnogród, dyskryminacja, obłuda, jak zawsze.

  Dlaczego mowa o tylko dwóch osobach i dlaczego wykluczone sa inne formy życia?
  Jeżeli dwóch kolegów chce żyć w zwiazku nieerotycznym z koza i co najważniejsze, odwiedzać ja u weterynarza, to kto daje prawo jakiemuś członkowi jakiejś partii, źeby im tego zabraniać?

 • tymoteusz121

  Oceniono 9 razy -1

  Dla mnie Gowin to nieodpowiedni facet na tym stanowisku !Moi poprzednicy pisali ,powinien mieć koloratkę u szyi ! Tusk zrobił błąd lub może ten pan coś ma ? Jednymi słowy nie ta osoba w tym rządzie !

 • oso12

  Oceniono 9 razy -1

  Pani Gowin chce pan ciemnogród narodowi zafundować

 • wwojtek9

  Oceniono 7 razy 1

  Ależ z Pana bufon panie Gowin! "wszyscy przyznają mi racię" czy pan naprawdę nie widzisz tych którzy panu tej racji nie przyznają? Czy naprawdę wydaje się panu iż jest najmądrzejszy na świecie? Wie pan, jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera....

 • starszy-65

  Oceniono 5 razy 1

  Doktorku jaka jest ta twoja większość tylko tak ci się wydaje a startować to możesz w maratonie bo tylko tam masz jakąś szansę

 • pseudo12345

  Oceniono 6 razy 2

  Znowu to samo. Tytuł nie przystaje do tego, co wynika z artykułu. Wiadome, przecież chodzi o Ministra Gowina, który, jak już tutaj przedstawiano nie przestrzega prawa i ma wiele innych "przewinień" na koncie. Jedynie nie ma o tym, że autorzy żadnego z przedłożonych sejmowi projektów ustaw o związkach nie zainteresowali się, czy ich projekty są zgodne z tym aktem prawnym. I tylko Gowin był tak naprawdę przygotowany do debaty. To, że nie będzie kandydował, będąc ministrem poinformował już wcześniej. Nie ma po co wymuszać na nim odpowiedzi, czy będzie kandydował w razie dymisji. Będzie się zastanawiał, jak to nastąpi. Ale to nie jest tożsame z podaną informacją, że nie wyklucza, taka informacja to podpuszczanie na ministra. A więc tak jak zwykle.

 • zapiekanek

  Oceniono 8 razy 2

  Zaraz, zaraz, jak by panu Gowinowi odpowiedział śp. prezydent Kaczyński? Coś o pieprzu tam było i o dziadku. Ale nie tym z Wehrmachtu. :)

 • red.leszek

  Oceniono 9 razy -1

  chore ambicje konserwatywnego ramola Rokitowego chowu. NiePOrozumienie

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 9 razy 3

  "Odrzucam.(...)Wszyscy przyznają mi rację." Wszyscy, czyli nikt, jakieś masakry w mózgu sobie przetwarza i objawień dostaje-on to naród, zgadza się ze swoim zdaniem, wiec cały naród zgadza sie z nim. Pisi-osioł a nie poseł. Kto wybiera takich debili?Kto ich na stołkach utrzymuje? To są pasożyty, które dawno powinny byc obowiązkowo wyemigrowane do Afryki z jednocześną utratą obywatelstwa polskiego. Takiemu śmieciowi marzy sie jak ksiedzu na krakowskim rynku-patrz: film na youtube-powrót do średniowiecza i palenie ludzi na stosie:P

 • bodora73

  Oceniono 11 razy -1

  Jesli pan Gowin przedklada wlasne przekonania nad stanowisko, to powinien od razu podac sie do dymisji. Jedno jest pewne Konstytucji RP to pan Gowin nie zna. A moze wygodniej jest mu ja po swojemu interpretowac? Stare powiedzenie mowi: "glupcem wolno byc kazdemu pod warunkiem aby tego nie rozglaszal publicznie i nie szkodzil innym". Wyglada na to, ze kiedys ludzie, zwlaszcza politycy byli szlachetniejsi, a juz na pewno madrzejsi.

 • januszpan

  Oceniono 5 razy 3

  Abelard czas zagrzmieć...

 • rafall09

  Oceniono 9 razy -1

  Gowin, spadaj do pisu

 • mara571

  Oceniono 14 razy -4

  Gratuluje, jest Pan jednym z nielicznych polskich politykow z "twardym kregoslupem".
  Wiekszosc to koniukturalisci.

 • geonly

  Oceniono 4 razy 0

  no i znowu Tusk coś obiecał, a potem zrobił wszystko, by stało się na odwrót.

 • kieer

  Oceniono 11 razy -1

  Panie Gowin życzę Panu Wszystkiego co Najlepsze.... i aby Pana dzieci, wnuki i dalsze pokolenia chciało żyć w związkach partnerskich z Kochającą drugą osobą bez względu na płeć... może to pana nauczy że to Pan jest po to aby ludziom żyło się lepiej nie odwrotnie! I nadmienię że głosowałem na Pana po to aby mnie Pan reprezentował. A ja się domagam legalizacji mojego związku!!! (nie przez ślub)

 • prerekwizyt

  Oceniono 13 razy -3

  Zdecydowanie popieram ministra Gowina. Wiem również bardzo dobrze, że popiera go wielka liczba osób. Forum internetowe GW i realna Polska to dwie nieco odmienne rzeczywistości...

 • sztucznamgla

  Oceniono 9 razy 3

  gowin i tradycja... to czemu nie chodzi w sukmanach, tylko w jakichs fikusnych, nowoczesnych i niezgodnych z polska tradycja garniturach (za nasze pieniadze)

  nie powinien takze jeść pomidorów ani ziemniaków, wszak to niezgodne z polska tradycja i zaimportowane warzywa

 • szyderski

  Oceniono 8 razy 2

  Spadaj wtyko PiS-owska wlasnie do PiS-u, bo niestety premier Tusk popelnil ogromny blad ustanwiajac Cie
  o zgrozo ministrem sperawiedliwosci. Znacz sie na prawie, jak koza na astronomii. Spadaj wiec, ale jak najszybciej...

 • pozhoga

  Oceniono 4 razy 2

  Uprawnienia niezwiązane z kwestiami finansowymi / podatkowymi - powinni mieć wszyscy ludzie, którzy się sobą nawzajem opiekują, niezależnie od tego, czy jest to więź erotyczna, czy nie. Ale przywileje finansowe / podatkowe - takie jak wspólne opodatkowanie czy dziedziczenie - powinny mieć tylko pary homoseksualne: ponieważ one nie mogą w Polsce zawrzeć legalnego związku, co jest oczywistą dyslkryminacją. Natomiast praw takich nie należy wprowadzać dla par hetero: ponieważ one mają mozliwość zawarcia w Polsce legalnego związku (małżeństwo). Jak ktoś woli żyć w konkubinacie - wolna wola, ale państwo i społeczeństwo nie są od tego, by rozdawać takim ludziom przywileje. Przywileje te państwo przyznaje tym osobom, które biorą na siebie obowiązki, jakie nakłada małżeństwo.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 12 razy -4

  Odrzucam ciebie Jarosławie Gowinie. Czuj się odrzucony. Możesz iść do spowiedzi, najlepiej do x. de Beriera, na pewno znajdziecie wspólny język. Potem flaszka z biskupem flaszką i jakoś dzionek zleci.

 • zlomas1

  Oceniono 8 razy -2

  A podobno się Tuskowi pokajał. Nie na długo :)

 • tonysopr4no

  Oceniono 11 razy 1

  bez ściem. Wszyscy wiemy, że związki partnerskie to kolejny kamień milowy w walce o adopcje dzieci przez pary homoseksualne. Skoro jest to takie właściwe i zachodnie, a gej to człowiek tak samo moralny i wierny jak hetero - wytłumaczcie mi drodzy eksperci:

  dlaczego 1-5% mężczyzn (tyle jest homo) odpowiada za 54% zachorowań na AIDS?
  dlaczego wśród homoseksualistów jest zwielokrotniony procent pedofili?
  jak dorastanie w homoseksualnej "rodzinie" wpłynie na dziecko?

  minusujcie dowoli ale czekam na logiczne odpowiedzi. Kieruje sie statystykami, a nie uprzedzeniami to też darujcie sobie "homofobie".

 • jakub53

  Oceniono 7 razy 1

  Bardzo lubie mamelukow (kto nie zna zabetonowanych polecam Wikipedie). Kiedy w PL skonczy sie dyktat pijanych katabasow? W koncu macie dzieci, zeby nie wyrosly na bogobojnych idiotow...

 • anna22290

  Oceniono 9 razy -1

  czy wreszcie faktycznie zostanie usuniety z PO przeciez to typowy PISOWIEC ,ciemnota na kazdym kroku

 • jakub53

  Oceniono 11 razy -1

  Widac ze ksieza i siostry wrocili z obiadu, wystarczy popatrzec na IP. A moze by tak ozenic Gowina z Pawlowicz? Wyszlo by idiotyczne g...no - ale to Polska wlasnie:) Jak wam nie wstyd, Polacy...

 • gnooostyk

  Oceniono 11 razy 3

  Czy Gowin jest członkiem OPUS DEI????

  Kogo reprezentuje w Sejmie?
  Swoich wyborców?
  Czy organizację OPUS DEI?

  Wie ktoś może, czy Gowin jest członkiem OPUS DEI?

 • siubes

  Oceniono 9 razy -3

  Gowin kobieta stanu. Związki nie są sprzeczne z Konstytucją, jak już to małżeństwa. Po drugie odwoływanie się do większości jest uzasadnione tylko przy referendum. Większość wszak nie chodzi do Kościoła więc Kościół jest nie potrzebny - argumentacja polityka z Peło.

 • wuchta-wiary

  Oceniono 14 razy -4

  Brawo Gowin. Żadnej legalizacji związków homo w Polsce nie będzie. Na szczęście polskie społeczeństwo ma swój rozum i na to nie pozwoli.

 • dyzlav

  Oceniono 6 razy -4

  Pamiętam, że raz poszedłem na Paradę Równości, chyba w 2010. Tylko dlatego, ze poznałem w pociagu dziewczynę, zaprosiłem ją do domu, bo nie miała sie gdzie zatrzymać. Zaczęła szukać różnych wydarzeń w Wwie, a akurat był to ten dzień. Gdybym jej nie poznał, sam bym w życiu tam nie poszedł, a tak - nie miałem najmniejszego problemu. Pamiętam, ze zostaliśmy na samym końcu, i jak wszyscy poszli, pokazałem środkowy palec skinom i machałem białoczerwoną flagą. Łysi postąpili krok do przodu, a kordon policji się cofnął. Pamiętam, jak gliny zerkały na mnie przez ramię, ze strachem w oczach. W sumie, jestem głupi. W połowie manify sobie poszliśmy, bo wracałem znad morza po udarze, i byłem spieczony jak rak. Jajkiem nie obskoczyłem.

  Taka to jest właśnie ta homofobia. Nie wiem, ilu jest samotnych hetero facetów w Polsce, ale wymagać od nich, żeby walczyli o prawa gejów, to jakieś k...rewstwo. Nie masz baby, bronisz p...dałów, to jesteś p...dał. Człowiek nie ma kasy, nie może związać końca z końcem, a co dopiero wybrać sie do klubu, poderwać laskę, utrzymać tę relację, i jeszcze się od niego wymaga, żeby w uprzedzonym środowisku deklarować się budząc niechęć. Na koniec zaś kilku przystojniaków przyjdzie i będzie się chciało z nim umówić, pewnie w nagrodę za tak odważny kaming ałt.

  Tym bardziej postawa pana Gowina jest zakłamana. Ilość prawdziwych homofobów jest grubo zawyżana.

 • mb444

  Oceniono 9 razy 3

  do nie tak dawna sprzeczne z polską tradycją było posiadanie telefonu .....

 • fred_die

  Oceniono 5 razy 5

  Jeśli dla większości Polaków wartością jest kasa i aby drugiemu nogę podstawić to się nawet zgodzę z Gowinem.

 • zimmel

  Oceniono 13 razy 3

  Mamusia powiedziała,że Bóg jest a mamusi ksiądz ze wsi powiedział i tak Gowinek trzyma się tej teorii.Bo jego rozum nie odróżnia co dobre a co złe.

 • jakub53

  Oceniono 10 razy 0

  Oferuje nagrode PLZ 1 - zlotowke dla badacza co znajdzie jaja u Tuska. No wyzej wycenic nie moge...

 • 2jan5

  Oceniono 9 razy 3

  Jeżeli dla Gowina bycie ministrem nie ma znaczenia to powinien zrezygnować z tej funkcji.Pozostanie na stanowisku z takim przekonaniem wzbudza przekonanie,że zaangażowanie będzie nikłe.

 • potulny186

  Oceniono 9 razy 3

  Gowin - widzisz to drzewo - i dalej w pizdu na niewyobrażalną odległość spieprzaj z PO. Dość tego mącenia. Szanuję Pana przekonania, ale jak ma Pan chociaż odrobinę ODROBINĘ honoru to zastosuj się Pan do propozycji przedstawionej w pierwszym zdaniu. Pan z daje się z tych co to by Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Pal Pan świeczkę i będzie Pan szanowany, a jak do tego czasu robi Pan z siebie wróbla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX