Francuski wymiar sprawiedliwości zbada, czy Sarkozy wykorzystał finansowo miliarderkę

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy (Fot. STRINGER REUTERS)

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został objęty oficjalnym śledztwem w sprawie finansowego wykorzystania Liliane Bettencourt.
Jak podają nieoficjalne źródła, na które powołuje się agencja Reutera, na Sarkozym ciążą zarzuty wykorzystania słabości 90-letniej kobiety i wykorzystania jej finansowo. Sarkozy wcześniej wielokrotnie zaprzeczał, że brał pieniądze od Bettencourt.

Liliane Bettencourt to najbogatsza kobieta we Francji, córka założyciela koncernu kosmetycznego L'Oreal. Bettencourt jest posądzana o ukrywanie przed francuskim fiskusem dużej części swoich dochodów i lokowanie ich na tajnych kontach za granicą.

W 2010 r., kiedy wypłynęła tzw. afera Bettencourt, była księgowa miliarderki poinformowała, że jej pracodawczyni nielegalnie wspierała polityków prawicy, w tym prezydenta Sarkozy'ego. Miała m.in. przekazać dużą sumę pieniędzy na jego kampanię wyborczą w 2007 r.

Komentarze (8)
Francuski wymiar sprawiedliwości zbada, czy Sarkozy wykorzystał finansowo miliarderkę
Zaloguj się
 • justin2312

  Oceniono 3 razy 3

  No tak , świętych polityków po prostu nie ma. Jest jedna stara prawda..
  kto kłamie, potem kradnie. Od kradzieży do morderstwa już jest baaardzo blisko !
  Polityk z zawodu musi kłamać, aby być dobrym politykiem.

 • pasiconik

  Oceniono 2 razy 2

  Czy to dziwi u tej nacji?

 • losiu4

  Oceniono 3 razy -3

  Sarkozy i prawica... takie rzeczy chyba tylko we Francji :)

  Pozdrawiam

  losiu

 • pismaki_klamia

  Oceniono 11 razy 7

  Wszystkie wojny są wojnami bankierów pokazywarka.pl/ddpgxm/
  "Jednak wraz ze zmniejszaniem się produkcji przemysłowej i rolniczej USA kraje wydobywające ropę stanęły przed dylematem. Za sterty banknotów FED nie można było wiele kupić w USA, bo nie było wiele do zaoferowania poza nieruchomościami. Europejskie [czy Azjatyckie] samochody i samoloty były lepsze i tańsze, podczas gdy eksperymenty z GMO zniechęcały do zakupu amerykańskiej żywności. Ciągła wojowniczość Izraela wobec sąsiadów nakazywała wątpić, czy USA są w stanie dotrzymać swoich obietnic wojskowej ochrony w ramach porozumienia o "petrodolarze". Kraje wydobywające ropę zaczęły rozmawiać o sprzedaży za inne waluty. Irak, wrogo nastawiony po operacji Pustynna Burza, zażądał w 2000 r. prawa do sprzedaży ropy za Euro, na co uzyskał w 2002 r. zezwolenie ONZ w ramach programu "ropa za żywność". Rok później USA znowu dokonało inwazji na Irak, zlinczowano Saddama Hussajna, i przywrócono wyłączność sprzedaży ropy za dolary.
  Wyraźne odejście Stanów po zamachach 11 Września od roli bezstronnego pośrednika pokojowego na Środkowym Wschodzie na rzecz bezwzględnego poparcia agresji Izraela tylko bardziej obniżyły zaufanie do układu "petrodolara" i nawet więcej krajów zaczęło otwarcie mówić o sprzedaży za inne waluty.
  W Libii Muamar Kadafi ustanowił państwowy bank i walutę opartą na parytecie złota - Złoty Dinar. Ogłosił, że ropa będzie sprzedawana tylko za tę walutę. Inne narody Afryki widząc wzrost Dinara i Euro oraz napędzany inflacją upadek dolara pośpiesznie zaakceptowały wymianę w nowej walucie. Było to potencjalnie bardzo niebezpieczne dla globalnej hegemonii USD. Według prasy prezydent Francji Nicolas Sarkozy miał nazwać Libię "zagrożeniem" dla międzynarodowych bezpieczeństwa finansów. Dlatego NATO zbombardowało Libię, brutalnie zamordowało Kadafiego (przykład linczu Saddama nie był widocznie wystarczający), narzuciło prywatny bank centralny i przywróciło rozliczenia za libijską ropę wyłącznie w dolarach. Złoto będące zabezpieczeniem dla Złotego Dinara według ostatnich raportów - zniknęło. [W 2011 r. kilkanaście dni przed ogłoszeniem nowego planu gospodarczego MFW dla Libii w oparciu o Złotego Dinara przez szefa funduszu Dominika Strauss-Kahna podczas spotkania G8 w Dauville został on oskarżony przez hotelową pokojówkę o gwałt (okazało się to oczywiście nieprawdą), co przekreśliło jakiekolwiek szanse tego planu jak również duże nadzieje DSK na wygranie wyścigu do prezydentury Francji, którego był liderem. Prokuratorem z Nowego Jorku przedstawiającym zarzut gwałtu był Cyrus Vance Junior, syn dyplomaty Cyrusa Vance'a pracującego dla Sekretarza Stanu Franka Wisnera, którego syn Frank Winser Junior był ojczymem Nicolasa Sarkozego, zawdzięczającego swoją karierę CIA . Jest on obecnie oskarżony od nielegalne finansowanie swojej kampanii dzięki wsparciu Kadafiego. Sarkozy wysłał pierwsze samoloty do bombardowania Libii zanim skończyło się międzynarodowe spotkanie w Paryżu w tej sprawie. Namawiał również Obamę by zbombardować pałac prezydenta Syrii Baszara Al-Assada]"

 • pismaki_klamia

  Oceniono 9 razy 7

  Berlusconi przyznał, że "Arabska Wiosna" w Libii była sfabrykowana, i że chodziło o ropę i gaz, "Sarkozy oszukał świat". W/g niego nie była to siła wewnętrzna, ale interwencja zewnętrzna inspirowana przez Francję. "Ludność kochała Kadafiego, nie mieli pełnej wolności ale mieli darmowe jedzenie i dach nad głową". Uważa, że "w Libii nie powinien być wystrzelony ani jeden pocisk", rozważał ewentualne precyzyjne uderzenia, ale "Sarkozy zaczął bombardowania zanim podjęto decyzję w/s sytuacji w Bengazi", a Silvio w Czerwcu 2011 apelował o zawieszenie ognia. We Wrześniu 2011 mówił, że w Libii nie było społecznej rewolucji, tylko polowanie na przeciwnika przez ludzi u władzy. Mówił też, że wynikiem "Arabskiej Wiosny" nie jest demokracja w stylu zachodnim. Twierdzi, że kiedy zaczęto bombardowanie Libii chciał zrezygnować ze stanowiska. W/g niego Sarkozy kiedy był w Libii widział wiele plakatów Kadafiego z Berlusconim i był zazdrosny, mówił, że Włochy zabierają całą ropę i gaz z Libii i zaraz potem zbombardował konwój koło Bengazi i wplątał inne państwa do interwencji.
  Broni Putina, mówiąc że jego wizerunek jest wypaczany na Zachodzie natomiast Monti "całkowicie się nie sprawdził", za to zapowiada m.in ograniczenie kosztów publicznych, redukcję liczby parlamentarzystów, reformę Europejskiego Banku Centralnego.
  Uważa, że uległ quasi-zamachowi stanu w Listopadzie 2011, w którym uczestniczyły Niemcy. Elementami była ucieczka Gianfranco Fini z rządu i rozkaz niemieckiego rządu dla banków by sprzedawać włoskie obligacje. W spisku brał udział też Sarkozy.
  W/g Webstera Tarpleya USA od dawna chciały obalić Berlusconiego, m.in. ze względu na jego bliską przyjaźń z Putinem, ważny udział w gazociągach Nord i South Stream, które Waszyngton sabotował, jak również wszelki zbliżenie na linii UE-Rosja. O źle widzianej przyjaźni z Putinem pisała w La Stampa w 2009. London Economist pisał, że Włochy zbliżyły się za bardzo do Rosji w odczuciu USA i w 2010 przygotowania do obalenia były w pełnym toku. Odejście Finiego było ściśle koordynowane z ambasadą USA. Pierwsze spotkanie ambasadora od 2009 David Thorne (Skull and Bones) było z Finim, nie z Berlusconim. Fini był mało skuteczny więc CIA rozpętała olbrzymią kampanię propagandową na temat przyjęć w willi w Arcore koło Mediolanu w Grudniu 2009. Prezydent Włoch Napolitano jest człowiekiem USA, bliskim Kissingerowi i Council On Foreign Relations. Monti studiował w Yale (Skull and Bones) jest szefem europejskiej części Trilateral Commision, członkiem Bilderbergów, konsultantem Coca-Coli i Goldman-Sachs.Spekulanci w Londynie, Nowym Jorku, Frankfurcie przypuścili skoordynowany atak na obligacje włoskie, co jest przedmiotem śledztwa Judge Michele Ruggiero). Atak rozpoczął 1 Listopada 2011 się kiedy nowy szef ECB Draghi (Goldman-Sachs) objął urząd. New York Times pisał o tym, że Dragi chce zmusić Berlusconiego do odejścia by wprowadzić drakońskie oszczędności we Włoszech zgodnie z MFW.
  Plan Montiego to przerzucenie w ciągu 3 lat 24 miliardów długów bankierów i spekulantów na barki podatników. Bezrobocie wzrosło do rekordowych 11.2%, prawie 3 miliony osób, produkcja przemysłowa spadła po roku o 7%.
  Nowa gwiazda Grillo jest wytworem Casaleggio Associates zinfiltrowanym przez Bilderberg i Aspen Institute, pisał także o tym Silvio. Według Casselagio: "w 2020 będzie wojna światowa, populacja zredukowana o 1 miliard, potem katarsis, w końcu odrodzenie w imię Gai, oraz 1 rząd światowy"; (Marco Alfieri, La Stampa, May 26, 2012)

 • pismaki_klamia

  Oceniono 10 razy 6

  Co stało się z olbrzymimi zasobami złota i gotówki na kontach bankowych zdeponowanymi przez rząd Libii?

  Sarkozy zlecił zamordowanie Chveza kilka lat temu: www.voltairenet.org/article177049.html

  "Obama, financial war and the elimination of DSK" www.voltairenet.org/article170083.html

  "France's secret war against the Syrian people" www.voltairenet.org/a172869

  "Operation Sarkozy : how the CIA placed one of its agents at the presidency of the French Republic"
  www.voltairenet.org/article157821.html

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 4 razy 4

  Przecież Carla Bruni nie poleciała na jego seksapil.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje