Giertych pozwał o. Rydzyka. "To grzech i oszczerstwo" [U OLEJNIK]

21.03.2013 20:49
Roman Giertych będzie domagał się od o. Tadeusza Rydzyka przeprosin i sprostowania nieprawdziwych informacji, jakie na jego temat podawały Telewizja Trwam i Radio Maryja. - Dziś skierowałem sprawę do sądu - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik.
- To bezprecedensowe na polskiej scenie politycznej, żeby polityk wytaczał proces księdzu - stwierdziła Monika Olejnik. - Ale nigdy żaden polityk nie został tak brutalnie zaatakowany w tak fundamentalnych kwestiach - powiedział Roman Giertych. Przypomniał, że w grudniu zeszłego roku Radio Maryja i Telewizja Trwam podawały nieprawdziwe informacje na jego temat.

Grzech i oszczerstwo

- W katolickiej telewizji i radiu mówiono, jakobym zmienił stanowisko i światopogląd w najważniejszych sprawach dla katolika. Ta informacja była wyssana z palca. Jak można mi coś takiego imputować wbrew faktom, wbrew wielokrotnym wypowiedziom w sprawie in vitro, w sprawie ochrony życia, w sprawie związków partnerskich? Wiele można mi zarzucać, ale w tej sprawie nigdy nie zmieniłem żadnego stanowiska - podkreślił Roman Giertych.

- To, co robiono w Radiu Maryja, w TV Trwam, to jest oszczerstwo. Mówienie fałszywego świadectwa to jest grzech - stwierdził Giertych. - Liczyłem, że Wielki Post skłoni o. Tadeusza do nawrócenia. Kończy się Wielki Post i dziś skierowałem sprawę do sądu, nie będę dłużej czekał - powiedział. Roman Giertych zapowiedział też, że domaga się od o. Rydzyka przeprosin i sprostowania.

Palikot ma w oczach opętanie

Roman Giertych ostro wypowiedział się też na temat Janusza Palikota, który nazwał nowego papieża Franciszka obrońcą pedofilów w Kościele. - Ma obsesję na punkcie Kościoła, nie wiem, czy on nie ma jakiegoś rodzaju opętania, po oczach tak to wygląda - stwierdził.

Przypomniał też o nowych propozycjach zmian prawnych zgłoszonych przez Palikota. - Jeśli ktoś chce obniżenia karalności współżycia do 13. roku życia, to dla mnie ten człowiek jest obrońcą pedofilów w Polsce.

Zobacz także
Komentarze (206)
Zaloguj się
 • comox

  Oceniono 184 razy 138

  Można się nie zawsze z Romkiem zgadzać w pewnych kwestiach ale ten facet przynajmniej wie co mówi !
  I co do Palikota zgadzam się całkowicie bo Palikot zaprzepaścił wszelką szansę na to aby ktoś brał go na serio i uważał za polityka mającego jakąś realną wizję na przyszłość, to specjalista wyłącznie od happeningów i lansowania się przy każdej okazji !
  Trudno też dojrzeć jakie są prawdiwe wartości Palikota bo zbyt często się gubi w swoich własnych sprzecznościach, jego krucjata przeciw Kościołowi może się wielu podobać ale jest ona ślepa i nie bierze pod uwagę rzeczywistości...

  ps: o Rydzyku i Radiu M. po prostu szkoda się wypowiadać... gdyby zastosować do niego twardo prawo i wszelkie rozporządzenia które obowiązują statystycznego Kowalskiego to zapewne całe to toruńskie imperium by już dawno się rozpadło !

 • tp70

  Oceniono 104 razy 86

  To zbyt słabe na tego toruńskiego Belzebuba i sromotnika. On codziennie niszczy umysły Polaków. Dokonał już straszliwych spustoszeń w świadomości przeciętnego Polaka. A wszystko to z patologicznej chciwości i pazerności na pieniądze. Rydzyk to przykład pogańskiej pogoni za łupem, tak jak u Kaczyńskiego obłędne pragnienie władzy..

 • nacoto

  Oceniono 84 razy 66

  Tadeusz Rydzyk w Toruniu mieszka,
  czarną sukienkę ma ten koleżka.
  Uczy, tłumaczy w Radiu Maryja,
  kto godny chwały a kto wręcz kija.
  Leje na serce miód swoim gościom,
  do adwersarzy zionie miłością.
  Żyda, Masona czuje z daleka,
  wszystko w nim widzi oprócz człowieka.
  Glemp traci nerwy: "Rydzyk - łobuzie",
  Tadzio z uśmiechem nadyma buzię.
  Pieronek błaga: "Daj na wstrzymanie",
  to on rozkręca nową kampanię.
  Życiński prosi: "weź - odpuść sobie",
  a Rydzyk: "spadaj, co zechcę - zrobię".
  Czuje się bosko jak w siódmym niebie,
  do Sejmu wchodzi tak jak do siebie.
  A gdy podskoczyć ktoś mu próbuje,
  armię beretów mobilizuje.
  Ich nie obchodzi, co sądzi prasa
  - że dla Rydzyka Bogiem jest KASA.
  Mohery wielbią swego pasterza,
  dla nich ważniejszy jest od Papieża!

 • grregu

  Oceniono 73 razy 59

  Pan Giertych powinien też POZWAĆ CAŁY EPISKOPAT, który od lat chroni Rydzyka.

 • epupecki

  Oceniono 47 razy 39

  W sądzie Giertych wygra ale skończy się to dla niego klątwą biskupów!

 • freejazzy

  Oceniono 35 razy 31

  Pozew Giertycha przeciwko Rydzykowi - och, jakie to wzruszające! Prawie tak jak to zdjęcie...
  c.wrzuta.pl/wi1618/91aba276002d33e250735e4b/giertych_w_objeciach_ojca_rydzyka

 • szczuras99

  Oceniono 41 razy 27

  Dwoch faszystow katolickich sie za lby wzielo ooojjj jak milo

 • drbob20

  Oceniono 31 razy 25

  torunski belzebub napcha swoj oblesny kaldun lakociami. i odwali giertychowi becikiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje