Miedwiediew o Smoleńsku: Razem z Polakami szczerze i na nowo spojrzeliśmy na wiele problemów

21.03.2013 09:14
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew (Fot. Dmitry Astakhov AP)

Premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew zadeklarował, że władze Rosji będą czynić wszystko, aby uregulować problemy w relacjach z Polską. - Moja wizyta i inne spotkania z przywódcami Polski pozwoliły szczerze i w nowy sposób spojrzeć na wiele problemów - powiedział.
Miedwiediew mówił o tym w środę, podejmując w swojej rezydencji w Gorkach koło Moskwy dziennikarzy z kilku krajów Unii Europejskiej. Stenogram ze spotkania ukazał się w czwartek na stronie internetowej rządu Federacji Rosyjskiej.

"Wszystko toczy się normalnie"

Jedno z pytań dotyczyło katastrofy smoleńskiej. Odpowiadając na nie, rosyjski premier oświadczył: - Mimo trudności w dialogu międzypaństwowym, złożonych stron w historii oraz tragicznych wydarzeń z niedawnej przeszłości, w tym śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i dużej liczby polskich osobistości, Rosji i Polsce udało się stworzyć nową ramę stosunków.

Miedwiediew podkreślił, iż jest mu miło, że osobiście mógł się do tego przyczynić. - Moja wizyta i inne spotkania z przywódcami Polski pozwoliły szczerze i w nowy sposób spojrzeć na wiele problemów - powiedział. Premier dodał następnie, że nie we wszystkim udało się z Polską porozumieć. - Jednak nasza współpraca gospodarcza się rozwija, a dialog polityczny trwa. Generalnie mówiąc, wszystko toczy się normalnie - dodał szef rządu Rosji.

"Kiedyś skonstatujemy, że dawne problemy znikły"

Zdaniem Miedwiediewa, jeśli oba kraje dalej będą postępować w ten sposób, to "w pewnym momencie będziemy mogli skonstatować, że dawne problemy w naszych stosunkach znikły i wszystko między nami jest normalne. - W każdym razie bardzo na to liczymy. Tak rząd, jak i prezydent będą czynić wszystko w tym kierunku - zapewnił.

Spotkanie rosyjskiego premiera z europejskimi dziennikarzami poprzedziło rozpoczynające się w czwartek w Moskwie doroczne, dwudniowe konsultacje między rządem Rosji i Komisją Europejską.

Komentarze (134)
Zaloguj się
 • arche556

  Oceniono 101 razy 53

  Cokolwiek by nie mówić, stosunki z Rosją się zmieniły. I to na korzyść. Wbrew krzykaczom z PIS chącym zaraz ruszyć z szabelkami i konikami na biegunach na Rosję, po wrak na pamiątki. To bardzo dobrze, że te stosunki się normalizują bo to jest w naszym interesie, szczegolnie w interesie gospodarczym. Kto nie pojmuje, że dobre stosunki z sąsiadami są ważniejsze niż dobre stosunki kosmitami, Gruzinami czy Amerykanami, to już trudno.

 • petelkowa

  Oceniono 36 razy 16

  Czytając te 16 komentarzy tylko jedno mam skojarzenie. Kargul i Pawlak, koośwa. Sąsiedzi.

 • zigzaur

  Oceniono 37 razy 11

  Może Miedwiediejew słusznie ocenia sytuację, może nie. Ale pewne jest jedno: nie ma wiele do powiedzenia.

 • smok61

  Oceniono 15 razy 9

  Normalnie , normalnie, a bomba próżniowo atomowo trotylowo nitroglicerynowa
  oraz sztuczna mgła....
  ....to co ? ,,,pikuś?

 • mieszczuch123

  Oceniono 95 razy 9

  a nowa rama jest z drzewa brzozowego i wypełnia ją ciekły hel oraz wypociny Antonia

 • lolik52

  Oceniono 8 razy 6

  Jedno z pytań dotyczyło katastrofy smoleńskiej.

  -pytanie za 1 grosz,dziennikarz jakiego państwa zadał takie pytanie? :))))))

  ps.grosz wyślę zwycięzcy jak pokryje pocztowe/bankowe opłaty..

 • smrodek71

  Oceniono 13 razy 5

  tiaaaa

  nowa jakość- my się prosimy o wrak a oni już nawet nie odpowiadają...............hahahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje