Atak hakerów na Koreę Południową nadszedł z Chin

21.03.2013 08:00
Atak hakerów sparaliżował banki i stacje TV w Korei Płd.

Atak hakerów sparaliżował banki i stacje TV w Korei Płd. (Fot. Lee Jin-man AP)

Środowy atak hakerów na instytucje bankowe i radiowo-telewizyjne w Korei Południowej nadszedł z Chin - poinformował dziś urząd nadzoru radiofonii i telewizji w Seulu. Wciąż nieznane pozostają dane ludzi, którzy stali za atakiem.
- Wykryliśmy, że z poszkodowanymi organizacjami połączył się chiński adres IP - powiedział na konferencji prasowej rzecznik Południowokoreańskiej Komisji ds. Komunikacji.

Wstępne sugestie mówiły, że cyberatak mógł nadejść z Korei Północnej. Po ostatniej próbie nuklearnej przeprowadzonej przez Północ na Półwyspie Koreańskim panuje podwyższone napięcie.

Atak hakerów dotknął trzech południowokoreańskich nadawców radiowo-telewizyjnych KBS, MBC i YTN oraz dwa banki Shinhan Bank i NongHyup Bank.

Mimo awarii sieci komputerowych dotknięte nią telewizje nie przerwały nadawania programów. Shinhan Bank informował o awarii systemu, która spowodowała przerwę w dostępie do usług bankowości elektronicznej, bankomatów oraz uniemożliwiła korzystanie z kart płatniczych. Na ekranach niektórych komputerów pojawiły się czaszki, co wskazywałoby na to, że hakerom udało się wprowadzić wirusa do południowokoreańskich systemów komputerowych - uważa państwowa Koreańska Agencja Bezpieczeństwa Informatycznego.

Do największego ataku cybernetycznego na Koreę Płd., o który obwiniane są władze w Pjongjang, doszło w 2011 roku; atak trwał 10 dni.

Zobacz także
Komentarze (20)
Atak hakerów na Koreę Południową nadszedł z Chin
Zaloguj się
 • komunikat.4

  Oceniono 10 razy 0

  "to jest jasne że z Chin.wg jankeskich propagandystów Koreańczycy to zacofany i ciemny naród ". Taki kit możecie wciskać takim ciemniakom jak kierowca Obamy który nie rozróżnia oleju napędowego od benzyny.

 • komunikat.4

  Oceniono 8 razy -6

  Taki kit możecie wciskać waszym ciemniakom takim jak ten kierowca Obamy , który nie rozróżnia oleju napedowego od benzyny ."atak nie pochodzil z KPn. bo przecież oni są zacofani i nie mogli tego dokonać"

 • ckt.pl

  Oceniono 5 razy -1

  tak jak wczoraj pisałem ,to była po prostu reakcja na przelot B-52.

  Przy okazji proszę wszystkich zainteresowanych geopolityką o podpisanie petycji przeciwko zdjęciu z dziennej ramówki jedynego w Polsce merytorycznego programu zajmującego się najważniejszymi tematami geopolityki ,TBDNS
  www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9440

 • odczynnik_chemiczny

  Oceniono 13 razy 7

  od dawna wiadomo, że płn. koreańscy hakerzy (czyt. wojsko) działają w sieci przez serwery chińskie. Po co ta sugestia, że Chiny zaatakowały Koreę Płd? GW napina atmosferę. Atak był z Chin, ale pewnie nie od Chińczyków.

 • yarrrr

  Oceniono 32 razy 4

  Oczywiście, tego się można było spodziewać. Drugi największy terrorysta świata (po USA) - Chiny nieźle mieszają. Strach pomyśleć, co będzie dalej, biorąc pod uwagę że zbroją się na potęgę.
  To zupełnie inni ludzie, inna mentalność. Cechy które uważamy za ludzkie, jak współczucie czy litość, są im zupełnie obce. Dla nich liczą się tylko wpływy, kasa i potęga. A białą rasę i ich przyjaciół (Korea Płd.) traktują jak wrogów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje