Papież Franciszek zaprosił ubogich na mszę w Wielki Czwartek

21.03.2013 07:15
Franciszek zaprosił ubogich na mszę w Wielki Czwartek

Franciszek zaprosił ubogich na mszę w Wielki Czwartek (Fot. Angelo Carconi AP)

Papież Franciszek zaprosił ubogich z Rzymu na mszę wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek - podały włoskie media. Choć wiadomość nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Watykan, już interpretowana jest jako kolejny gest wyciągnięcia ręki do biednych.
Według czwartkowej prasy nowy papież poprosił rzymsi Caritas, Wspólnotę Świętego Idziego i inne organizacje dobroczynne o rozdanie ich podopiecznym trzech tysięcy kart wstępu do Bazyliki Świętego Piotra na wieczorną mszę w Wielki Czwartek.

Gest ten będzie, jak się zauważa, potwierdzeniem kilku wcześniejszych wypowiedzi nowego biskupa Rzymu, który dał wyraźnie do zrozumienia, że troska o najuboższych będzie jednym z najważniejszych fundamentów jego posługi.

Msza, inaugurująca uroczystości Triduum Paschalnego odbędzie się w bazylice watykańskiej, a nie tradycyjnie w bazylice świętego Jana na Lateranie, ponieważ papież Franciszek nie objął jeszcze tej katedry biskupa Rzymu. Ceremonia ta planowana jest na najbliższe dni po Wielkanocy.Zobacz także
Komentarze (65)
Zaloguj się
 • mniejniz0

  Oceniono 44 razy 34

  "Nowy Papież, w duchu kryzysu, szykowany jest na orędownika ludzi biednych. Bogaci będą mieli szmal, biedni będą mieli papieża! Oto prawdziwa sprawiedliwość wolnego rynku."
  (Lipa)

 • dziadekjam

  Oceniono 56 razy 30

  Zaprosił na mszę, to znaczy, że podtrzyma tradycję poprzedników i będzie karmił "strawą duchową". Może by tak Głódzia, tudzież Rydzyka do takiej "strawy" przekonał.

 • kindofmagic

  Oceniono 39 razy 23

  Chcialbym wierzyc, ze zaoferuje autentyczna pomoc ubogim. Ale cos mi sie widzi, ze bedzie jak z matka Teresa - zbiorki pieniedzy szly w miliony dolarow i znikaly gdzies na kontach koscielnych, a chorym oferowala modlitwe i umieranie w mekach - w tragicznych warunkach bez lekarstw i srodkow przeciwbolowych. Jak twierdzila - bol uszlachetnia i zbliza do boga. Sama zmarla w nowoczesnej klinice. Moze deklaracje Franciszka okaza sie poparte czynami, nie tylko modlitwa.

 • mttt27

  Oceniono 8 razy 6

  Będzie biednych karmił (jak kanibale) ciałem i krwią człowieka zmarłego sprzed 2000 lat. A nie można chlebem i winem czy spaghetti?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 7 razy 5

  Na obiad by ich zaprosił, a nie na mszę.

 • dio62

  Oceniono 4 razy 4

  gdyby Franek przekazał ubogim 12-pokojowy apartament kard. Ivana Diasa, to bardziej uwiarygodniłby swoją politykę zmian a gdyby dorzucił do sprzątania apartamentu tegoż kardynała, to nawet ja bym uwierzył

 • sztucznamgla

  Oceniono 14 razy 4

  powtarzam - co to za info, zeby wciskać na 1 strone portalu???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje