Atak rakietowy na Izrael podczas wizyty Obamy

21.03.2013 07:14
Dym znaczący tor lotu rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy w kierunku terytorium Izraela

Dym znaczący tor lotu rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy w kierunku terytorium Izraela (Fot. YANNIS BEHRAKIS REUTERS)

Dwie rakiety wybuchły dziś w południowym Izraelu, w pobliżu Strefy Gazy, podczas drugiego dnia wizyty prezydenta USA Baracka Obamy - poinformowała izraelska policja.
- Jedna z rakiet eksplodowała na dziedzińcu domu w przygranicznej miejscowości Sderot, powodując uszkodzenia, ale nikt nie został ranny. Drugi pocisk wybuchł w otwartym polu - powiedział Micky Rosenfeld, rzecznik policji.

Pociski wystrzelono z terenów zajmowanych w Strefie Gazy przez islamski Hamas, ale na razie nikt nie przyznał się do ataku. Obama w czasie ataku przebywał w Jerozolimie.

Poprzednio pociski rakietowe wystrzelone ze Strefy Gazy spadły na Izrael 26 lutego w pobliżu Aszkelonu, też na południu kraju. Również wówczas nikt nie odniósł obrażeń. Był to pierwszy atak rakietowy od czasu ośmiodniowej operacji izraelskich wojsk w kontrolowanej przez radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas Strefie Gazy w listopadzie 2012 roku. Zginęło wówczas 177 Palestyńczyków, w tym ponad 100 cywili, oraz sześciu Izraelczyków: czterech cywili i dwóch żołnierzy.

Zobacz także
Komentarze (99)
Zaloguj się
 • wizzman

  Oceniono 138 razy 78

  Kto mi wytłumaczy jak to jest, że Gaza i Judea i Samaria były przez 20 lat pod okupacją Egiptu i Jordanii i wtedy jakoś nie głosili oni, że jest to wolna Palestyna?

 • arab-z-bajki

  Oceniono 107 razy 43

  Nie sądzę żeby palestyńczycy byli aż takimi głupkami, wygląda mi to raczej na prowokację w celu uzyskania większej pomocy finansowej dla "prześladowanego państwa".

 • observanto

  Oceniono 105 razy 41

  Za chwilę napiszą, że w pobliżu granicy przeleciały dwa irańskie myśliwce......................

 • y0rg

  Oceniono 136 razy 28

  Podejrzewam prowokację Mosadu, by pozyskać wahającego się i mającego wątpliwości OBAMY

 • glencok

  Oceniono 43 razy 21

  łał trafili w otwarte pole. są coraz lepsi. :)

 • styloglos

  Oceniono 26 razy 16

  "Pociski wystrzelono z terenów zajmowanych w Strefie Gazy przez islamski Hamas," trzeba pamiętać że Hamas zoatał wybrany w demokratycznych wyborach w 2006 roku i uzyskał większość w palramencie Gazy, wybory były mocno popierane przez Izrael i USA - wyniki tych wyborów już nie.

 • bornintheusa

  Oceniono 25 razy 11

  w szczere pole to niech strzelaja, ale niedawno taka rakieta spadla zaraz po wystrzeleniu zabijajac roczne palestynskie dziecko.

 • omnadren_polfa

  Oceniono 28 razy 10

  Znowu "fałszywa bandera" za która stoją żydzi jak USS "Liberty" W wyniku ataku zginęło 34 marynarzy, a 174 zostało rannych.Atak żydów na jednostkę USA miał wciągnąć Amerykę do wojny z Egiptem.

 • olena.s

  Oceniono 30 razy 6

  Znawcy twierdzą, że ludzie zawsze zachowują się racjonalnie, tzn. biorąc pod uwagę swoje interesy. Coraz częściej mam co do tego wątpliwości.

  katar1.blox.pl/html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje