Strajk pracowników Lufthansy. Kilkaset lotów odwołanych. W tym z Polski [LISTA]

21.03.2013 07:01
Fragment uniformu pracownika Lufthansy z doczepioną kartką z napisem

Fragment uniformu pracownika Lufthansy z doczepioną kartką z napisem "Strajk" (Fot. KAI PFAFFENBACH REUTERS)

O 5.00 rano zaczął się strajk pracowników obsługi naziemnej Lufthansy na lotniskach na terenie Niemiec. LOT i Lufthansa tymczasowo zmieniły rozkład swoich rejsów. LOT odwołał kilka rejsów, Lufthansa kilkaset. Pracownicy obsługi naziemnej domagają się podwyżki płac o 5,2 proc. i ochrony przed zwolnieniami.
O strajku, mającym potrwać od 5 rano do 12, poinformował związek zawodowy pracowników sektora usług Verdi. To demonstracja przed wyznaczoną na piątek kolejną rundą rozmów z zarządem spółki.

Verdi domaga się dla około 33 tys. pracowników podwyżki płac o 5,2 proc. i ochrony przed zwolnieniami. Zarząd Lufthansy chce natomiast, by pracownicy wnieśli swój wkład w poprawę rentowności firmy.

LOT odwołuje rejsy w zw. ze strajkiem Lufthansy

Według informacji od niemieckich służb operacyjnych strajk ma potrwać od 5.00 do 12.00. W związku ze strajkiem LOT odwołał cztery rejsy:

LO381 Warszawa - Frankfurt

LO382 Frankfurt - Warszawa

LO351 Warszawa - Monachium

i LO352 Monachium - Warszawa.

"Rejs LO409 z Warszawy do Dusseldorfu zostanie realizowany o czasie, jednak odcinek powrotny z Dusseldorfu LO410 może zostać opóźniony z przyczyn operacyjnych, tak by zagwarantować pasażerom powrót do Warszawy" - informuje strona warszawskiego lotniska Chopina.

Lufthansa odwołuje rejsy z Polski

Pozostałe rejsy LOT-u będą realizowane zgodnie z rozkładem. Gorzej przedstawia się rozkład lotów Lufthansy z Polski. Nie odbędą się połączenia:

LH1610 Monachium - Warszawa (8.10)

LH3020 Dusseldorf - Warszawa (8.35)

LH1353 Warszawa - Frankfurt (godz. 7.15)

LH1346 Frankfurt - Warszawa (8.55)

LH1611 Warszawa - Monachium (8.45)

LH3021 Warszawa - Dusseldorf (9.10)

LH1347 Warszawa - Frankfurt (9.35)

LH1348 Frankfurt - Warszawa (13.25)

LH1612 Monachium - Warszawa (12.30)

LH1613 Warszawa - Monachium (13.10)

Wstępnie szacuje się, że strajk dotknie ok. 50 tys. pasażerów. Ludzie rzucili się do internetu po informacje - facebookowy profil Lufthansy w praktyce zamienił się w serwis informacyjny o odwołanych lotach i możliwych opcjach. Przedstawiciel Lufthansy stara się odpowiadać - lepiej bądź gorzej - na każdy post.

Status lotu można sprawdzić na specjalnej stronie niemieckiego przewoźnika. Firma opublikowała też pełną listę odwołanych lotów.

Mgła nad Okęciem. Opóźnione loty

Tymczasem, jakby mało było pasażerom kłopotów w związku ze strajkiem, nad warszawskim Lotniskiem Chopina rano zawisła gęsta mgła. Kilka samolotów czekało w powietrzu na lepsze warunku do lądowania. Opóźnione były m.in. loty z Bukaresztu, Poznania, Bydgoszczy - informuje warszawska redakcja "Gazety Wyborczej".

- Mgłę mamy mniej więcej od północy. Widzialność waha się od 150 do tysiąca metrów - obecnie jest bliżej tej lepszej wersji. Ale warunki są rzeczywiście trudne, kilka lotów skierowano na inne lotniska. Samolot z Tbilisi poleciał do Gdańska, samolot z Kataru, z Dauhy poleciał do Poznania. Samolot z Gdańska leciał już do Warszawy, ale zawrócił - powiedział w rozmowie z TVN24 rzecznik lotniska Przemysław Przybylski.

Po godz. 9 mgła ustąpiła, jednak cały dzień zapowiada się na pochmurny i ponownie mogą pojawić się zamglenia. Po południu i wieczorem możliwe są opady śniegu. W tej chwili termometry wskazują -5°C, w ciągu dnia pokażą maksymalnie 0°C (temperatura odczuwalna -3°C). Wiatr wschodni i północno-wschodni wiejący z prędkością dochodzącą do ok. 16 km/godz. Ciśnienie obecnie na poziomie 998 hPa.

Nie masz informacji o swoim locie? Masz kłopot w związku ze strajkiem Lufthansy? Jesteś na lotnisku, które spowiła mgła? Napisz do nas lub wyślij SMS lub MMS na numer: (+48) 605 24 24 24.

Zobacz także
Komentarze (4)
Strajk pracowników Lufthansy. Kilkaset lotów odwołanych. W tym z Polski [LISTA]
Zaloguj się
 • jwko

  Oceniono 6 razy 6

  " Luftwaffe odwołała loty nad Polską ,, świetna wiadomość , skomentował mój dziadek [90 lat]

 • kantrzyn

  Oceniono 9 razy -5

  Warcholstwo w związkach jest wszędzie podobne.
  Ciekawe kiedy Lufthansa zbankrutuje? Nie wiem kto w ogóle lata tymi liniami, gdzie bilety są kilkakrotnie droższe od tego co proponują tani przewoźnicy.

 • ccc-bbb

  Oceniono 8 razy 4

  CO!? Niemcy mają czelność strajkować! Czekam na komentarze cyngli z wyborczej piętnujące to warcholskie zachowanie, mające na celu wbicie noża jedynie słusznej władzy! Dość terroryzmu związkowego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje