Pijany radny PO wpadł toyotą do rowu. A dziś znów jest wiceszefem partii w powiecie

21.03.2013 06:00
Sąd

Sąd ((Fot. Marcin Onufryjuk/ Agencja Gazeta))

Józef Adamczak do PO wstąpił w 2008 r. Z list partii wybrano go na radnego sejmiku woj. świętokrzyskiego. Po tym jak w 2010 r., będąc pod wpływem alkoholu, wjechał swoją toyotą do rowu, zawieszono jego członkostwo, odebrano funkcje... Ale dziś wszystko mu zapomniano - znów jest wiceszefem PO w powiecie i kierownikiem jednego z zakładów. I to pomimo, że nadal ma status osoby karanej - podaje "Gazeta Wyborcza".
Kiedy w 2010 r. policjanci przebadali alkomatem byłego działacza Samoobrony - dziś Platformy - po tym, jak wjechał w rów, a jego samochód dachował, okazało się, że ma we krwi prawie promil alkoholu. Ówczesny radny został zawieszony w prawach członka PO i stracił stanowisko kierownika placówki terenowej KRUS w Opatowie. Został też, jak podaje dzisiejsza "GW", skazany przez sąd na karę grzywny.

Działacz w grudniu 2012 r. został jednak kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Obrazowie. I wrócił do łask w PO, gdzie przywrócono mu prawa członkowskie i funkcję wiceprzewodniczącego w powiecie sandomierskim. - Bardzo brzydko postąpił, w pamięci ludzi to zostaje, ale już odpokutował. Mam z Ministerstwa Sprawiedliwości zaświadczenie, że nie jest osobą karaną - tłumaczy Marzena Okła-Drewnowicz, szefowa PO w regionie. Pokazała też kopię tego zaświadczenia wydanego 30 maja 2012 r. przez KRK przy Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu.

Tymczasem sędzia Marcin Chałoński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach, przekonuje, że Adamczak powinien we wspomnianym rejestrze figurować i nie wiadomo, dlaczego go w nim nie ma. A wyrok w jego sprawie - roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, 3 tys. zł grzywny i drugie tyle nawiązki na rzecz stowarzyszenia zajmującego się pomocą ofiarom wypadków - na pewno nie uległ zatarciu.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (139)
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 116 razy 102

  Prawie promil... To błąd.
  Trzeba nie pić wcale, albo wypić tyle żeby nie móc doczołgać się do samochodu.
  Pośrednie wartości powodują kłopoty (patrz abp G)...

 • jerjar

  Oceniono 105 razy 87

  "Bardzo brzydko postąpił (...) ale już odpokutował."

  Po pierwsze pobrudził się w tym rowie, a po drugie miał ciężkiego kaca. No to teraz dalej może sprawować, czy cóś tam.

 • kemor234

  Oceniono 95 razy 83

  Monarchie i cesarstwa upadały, bo nie szanowały prawa i równości obywateli. To, co dzieje się w Polsce zapowiada rychły koniec Rzeczpospolitej.

 • uniapolska.pl

  Oceniono 72 razy 66

  niech nikogo nie zdziwi takie postępowanie. PO będzie się coraz bardziej napinać żeby w wyborach osiągnąć jak najlepszy rezultat. Przecież wciąż chcą rządzić i łatwo i dobrowolnie stołków nie oddadzą. Dlatego potrzebują każdej pary rąk do działania i agitowania. Nawet jeżeli te ręce nie są zbyt czyste !

 • donaldwielki

  Oceniono 64 razy 56

  nasz Przewodniczący Rady Gminy (od dwóch lat) miał wcześniej zabrane prawko za jazdę ,,po pijaku"... ale on jest z PSL.....

 • distepfano

  Oceniono 60 razy 50

  Mój sąsiad też jak POchleje, to później zawsze tak samo rządzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje