Abp Głódź poniża księży? Sikorski: Ten jego trochę wojskowy styl powinniśmy uszanować

- Ja lubię i szanuję arcybiskupa Głódzia. Uważam, że ten styl, taki trochę wojskowy, powinniśmy uszanować. To jest bardzo sympatyczna postać - oświadczył w TVN24 Radosław Sikorski, odnosząc się do informacji ?Wprost?, że gdański hierarcha nadużywa alkoholu i poniża swoich kolegów księży. Szef MSZ komentował także dzisiejsze zarzuty Antoniego Macierewicza w związku ze śledztwem smoleńskim.
Jak poinformował ostatni "Wprost", w Gdańsku powstaje czarna lista przewinień abp. Głódzia, która ma zostać wysłana do Watykanu. Anonimowi duchowni opowiedzieli w rozmowie z tygodnikiem m.in. o nadużywaniu przez abp. Głódzia alkoholu, jego wybuchowym charakterze oraz skłonności do poniżania innych. Temat poruszyła w rozmowie z Radosławem Sikorskim Monika Olejnik w dzisiejszej "Kropce nad i".

- Ja lubię i szanuję arcybiskupa Głódzia i mnie był osobiście bardzo pomocy wtedy, kiedy byłem ministrem obrony narodowej, a ksiądz arcybiskup był biskupem polowym. Uważam, że ten styl, taki trochę wojskowy, powinniśmy uszanować. To jest bardzo sympatyczna postać - przekonywał szef MSZ.

- Ale nadużywanie alkoholu też należy uszanować? - spytała zdziwiona Olejnik.

- No w wojsku są pewne tradycje... Ale ja uważam, że z takimi insynuacjami powinniśmy uważać - odparł Sikorski.

"To, co powiedział Macierewicz, to kłamstwo"

Sikorski odniósł się także do dzisiejszego wystąpienia Antoniego Macierewicza w Sejmie. Po tym, jak szef MSZ przedstawił założenia polskiej polityki zagranicznej na 2013 rok, poseł PiS jak zwykle poruszył z sejmowej mównicy temat katastrofy smoleńskiej . Stwierdził m.in., że wrak prezydenckiego samolotu niszczono za zgodą Sikorskiego.

- Nikt się do mnie o żadną zgodę nie zwracał ani takiej zgody nie udzielałem. To jest po prostu kłamstwo - powiedział szef MSZ. - Przekierowanie całej dyskusji na zamachy, wybuchy, te całe brednie... To nie służy na pewno rodzinom smoleńskim. I to jest ten kłopot z Antonim Macierewiczem - mówił Sikorski.

"Nie tylko Rosjanie mają powody kpić z Macierewicza"

- A czy to był pana dowcip, że wysoki dyplomata powiedział, że Rosja nie oddaje nam wraku, ponieważ boi się, że Macierewicz znajdzie na nim ślady bomby atomowej? - dopytywała Olejnik.

- To nie był dowcip. To mógł być dowcip tego dyplomaty, ale on nam to powiedział - zaznaczył Sikorski.

- I jak pan na to zareagował? - kontynuowała dziennikarka. - Biorąc pod uwagę absurdalność teorii całej tej grupy pseudoekspertów, to przecież niczego nie można wykluczyć - odparł szef MSZ. Zapytany, czy to oznacza, że Rosjanie kpili z pracy polskich posłów, Sikorski stwierdził: - Umówmy się, że nie oni jedni mają powody, by nie traktować rewelacji Macierewicza poważnie.

Więcej o:
Komentarze (400)
Abp Głódź poniża księży? Sikorski: Ten jego trochę wojskowy styl powinniśmy uszanować
Zaloguj się
 • romek4805

  0

  panie ministrze jak by można inaczej pamięta pan libacje na których pan bywał i cała generalicja chlano tam do białego rana a towarzystwo było nie tylko męskie typowy wojskowy tryb życia !!!!!!!!! chyba PAN SIEBIE NIE SŁYSZY

 • bodzko

  0

  Zasadniczą służbę wojskową odbyłem za głębokiej komuny w WOP. Młode wojsko znało swoje miejsce w szyku, stare wojsko natomiast nigdy nie posuwało się do takiego chamstwa jak opisane w artykule we Wprost. Mówię to jako człowiek, który był przysłowiowym kotem, jak i tak zwaną falą. Jako młody żołnierz niejeden raz wypiłem wódkę ze starymi żołnierzami, a za starego z młodymi, bez gnojenia i poniżania drugiego człowieka. Wiadomo, na melinę po wódkę leciał młody. Ale obydwie strony w pełni to akceptowały. Może teraz w wojsku obowiązują inne standardy zachowania jak kiedyś. A może to specyfika MON, jakby nie było WOP podlegał pod MSW. Jak sięgam pamięcią Sikorski był kiedyś ministrem MON, ciekawe czy też ma taki sposób bycia jak Głódź.

 • mi3tek

  0

  "Lubię i szanuję" uhm powiedz Radziu choć raz wprost, że jesteś pionkiem Watykanu i Brukseli i gadasz co ci każą.

 • jantos51

  0

  Panie ministrze jaki wojskowy styl. Oficer ma honor i szanuje zasady wzajemnego szacunku i swojego honoru. Głódź - a jaki z niego oficer i generał, za darmo otrzymał szlify generalskie i co dobrze umiał to władać flaszką. Wstyd jest mi za pan bo obraża Pan Polskich oficerów i porównuje do takiego bydlaka, nie ma kogo bronić, należy się wstydzić że w przeszłości Polska miała takiego człowieka w stopniu generała i to fikcyjnego.

 • jar6868

  Oceniono 1 raz 1

  IDIOTO JAKI WOJSKOWY STYL,O CZYM TY MOWISZ PAJACU TO JEST KSIADZ OCZYWISCIE GENERAL W SUTANNIE,

 • ayouseptim

  Oceniono 1 raz 1

  Zdegradować wszystkich tak zwanych kapelanów do stopnia szeregowca i wyrzucić ich z wojska. Jedyne rozsądne rozwiązanie. Ewentualnie WYSŁAĆ ich do watykańskiej GWARDII SZWAJCARSKIEJ.

 • j.fasola180

  0

  No tak ! Jak może być w Polsce normalnie skoro PO i PIS idą ręka w rękę we wprowadzaniu katolickiego zamordyzmu w państwie . Jak może być normalnie w kraju w którym POPISowski taliban chroni sutannowych pijaków, złodziei i zboczeńców. Ludziom pokroju pana Sikorskiego jest tak samo dobrze w PO jak i w PISie. Dla równowagi przypomnę , że SLD gdy było u władzy.z równą gorliwością zaspakajało każdą zachciankę biskupów.

 • zelenyles

  0

  Pies ich rypał obu i tyle, a Sikorski niech mu sypnie ze 300 tys. na otarcie łez.

 • 33-daniel

  0

  Niech tam ministrowie z PO pajacuja - swoimi wypowiedziami doprowadza do upadku RZADU TUSKA!
  hahahahahahahaha!! A wyznawcy kościoła katolickiego też nabieraja rozumu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX