Abp Głódź poniża księży? Sikorski: Ten jego trochę wojskowy styl powinniśmy uszanować

20.03.2013 21:22
- Ja lubię i szanuję arcybiskupa Głódzia. Uważam, że ten styl, taki trochę wojskowy, powinniśmy uszanować. To jest bardzo sympatyczna postać - oświadczył w TVN24 Radosław Sikorski, odnosząc się do informacji "Wprost", że gdański hierarcha nadużywa alkoholu i poniża swoich kolegów księży. Szef MSZ komentował także dzisiejsze zarzuty Antoniego Macierewicza w związku ze śledztwem smoleńskim.
Jak poinformował ostatni "Wprost", w Gdańsku powstaje czarna lista przewinień abp. Głódzia, która ma zostać wysłana do Watykanu. Anonimowi duchowni opowiedzieli w rozmowie z tygodnikiem m.in. o nadużywaniu przez abp. Głódzia alkoholu, jego wybuchowym charakterze oraz skłonności do poniżania innych. Temat poruszyła w rozmowie z Radosławem Sikorskim Monika Olejnik w dzisiejszej "Kropce nad i".

- Ja lubię i szanuję arcybiskupa Głódzia i mnie był osobiście bardzo pomocy wtedy, kiedy byłem ministrem obrony narodowej, a ksiądz arcybiskup był biskupem polowym. Uważam, że ten styl, taki trochę wojskowy, powinniśmy uszanować. To jest bardzo sympatyczna postać - przekonywał szef MSZ.

- Ale nadużywanie alkoholu też należy uszanować? - spytała zdziwiona Olejnik.

- No w wojsku są pewne tradycje... Ale ja uważam, że z takimi insynuacjami powinniśmy uważać - odparł Sikorski.

"To, co powiedział Macierewicz, to kłamstwo"

Sikorski odniósł się także do dzisiejszego wystąpienia Antoniego Macierewicza w Sejmie. Po tym, jak szef MSZ przedstawił założenia polskiej polityki zagranicznej na 2013 rok,poseł PiS jak zwykle poruszył z sejmowej mównicy temat katastrofy smoleńskiej . Stwierdził m.in., że wrak prezydenckiego samolotu niszczono za zgodą Sikorskiego.

- Nikt się do mnie o żadną zgodę nie zwracał ani takiej zgody nie udzielałem. To jest po prostu kłamstwo - powiedział szef MSZ. - Przekierowanie całej dyskusji na zamachy, wybuchy, te całe brednie... To nie służy na pewno rodzinom smoleńskim. I to jest ten kłopot z Antonim Macierewiczem - mówił Sikorski.

"Nie tylko Rosjanie mają powody kpić z Macierewicza"

- A czy to był pana dowcip, że wysoki dyplomata powiedział, że Rosja nie oddaje nam wraku, ponieważ boi się, że Macierewicz znajdzie na nim ślady bomby atomowej? - dopytywała Olejnik.

- To nie był dowcip. To mógł być dowcip tego dyplomaty, ale on nam to powiedział - zaznaczył Sikorski.

- I jak pan na to zareagował? - kontynuowała dziennikarka. - Biorąc pod uwagę absurdalność teorii całej tej grupy pseudoekspertów, to przecież niczego nie można wykluczyć - odparł szef MSZ. Zapytany, czy to oznacza, że Rosjanie kpili z pracy polskich posłów, Sikorski stwierdził: - Umówmy się, że nie oni jedni mają powody, by nie traktować rewelacji Macierewicza poważnie.

Zobacz także
Komentarze (400)
Zaloguj się
 • fedorczyk4

  Oceniono 913 razy 853

  Bylabym gleboko wdzieczna panu ministrowi gdyby przestal wlazic w d.... panu Slawojowi Leszkowi Glodziowi, bo mi sie po prostu robi niedobrze od tej wazeliny politycznej.

 • stefan4

  Oceniono 787 razy 755

  ,,Uważam, że ten styl, taki trochę wojskowy, powinniśmy uszanować.''

  Styl ,,trochę wojskowy'', to plugawy język, pijaństwo, dziwkarstwo, agresja. Trzeba być chyba aż ministrem, żeby coś takiego szanować.

 • sarkissian

  Oceniono 569 razy 535

  Panie Sikorski,
  Mówisz pan, że alkoholizm, poniżanie i chamski język przełożonego to styl "wojskowy. Sam Pan byłeś mini-strem Obrony Narodowej. Wspomnienia z przeszłości i autopsji? Pan też byłeś alkoholikiem i chamski? Znaczy niechlubny wyjątek.
  Bo jakoś wśród znajomych emerytów wojskowych i obecnych czynnych zawodowo żołnierzy nie widać takiej degrengolady.

 • kniazwitold

  Oceniono 515 razy 493

  Więcej takiego bełkotu panie Sikorski, to Palikot w najbliższych wyborach dostanie 40% głosów, bo ludzie mają dosyć Plebanii Obywatelskiej i jej ciągłego lizania pupy episkopatu.

  Może powiesz coś o ukrywaniu dochodów i okradaniu Skarbu Państwa przez Flaszkę Głódzia jako szefa Gdańskiej Rezydentury Kościoła Katolickiego na Polskę? To też pochwalasz? Jego przybocznych zboczeńców też kochasz i szanujesz?

 • fakiba

  Oceniono 455 razy 437

  To znaczy że wojskowy styl polega na chlaniu i poniżaniu podwładnych a czym większy zakapior tym wyższa szarża

 • chilum

  Oceniono 355 razy 339

  Świeckość państwa, to jednak chyba pojęcie obce dla pana ministra MSZ>

 • his_dudeness

  Oceniono 274 razy 250

  "To jest bardzo sympatyczna postać - oświadczył w TVN24 Radosław Sikorski"

  WOW, nie na Twitterze?

 • fakiba

  Oceniono 220 razy 178

  Macierewicza nawet Kaczor poważnie nie traktuje on jest mu po prostu potrzebny do rozpowszechniania bredni o zamachu taki pożyteczny idiota

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 248 razy 174

  .
  Co on wie o wojsku i wojskowym stylu ?
  Majac 18 lat uciekl z Polski i z legalnie wydanym paszportem poprosil o azyl poliryczny.
  Gowniarz dopiero po maturze dostaje polityczny azyl.
  Jaja wieksze niz ma Glodz !
  .
  A dyscyplina przydalaby sie wsrod platfusow , zlodziei.
  Nawet prokuratury nie daja sobie z nimi rady.
  No ale zlodzieje i oszusci maja immunitety !
  .
  Tego zadnemu platfusowi sie nie odbiera. Tylko dlatego klaszcza dla rudego
  Inaczej zdezerterowali by wszyscy juz dawno. !
  .
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje