Spór między "Sieci" i "Do Rzeczy". Dla kogo będzie pisał Marcin Wolski?

20.03.2013 18:17
Marcin Wolski

Marcin Wolski (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Marcin Wolski zaczął współpracę z "Sieci" i będzie to jedyny tytuł obok "Gazety Polskiej", gdzie będzie publikować - oznajmił wczoraj portal wydawcy "Sieci". - Marcin Wolski zostaje w "Do Rzeczy" - ripostowała redakcja tygodnika Pawła Lisickiego. - Na razie będą pisać dla obu tytułów - deklaruje sam Wolski. Sprawę opisuje serwis Wirtualnemedia.pl.
Marcin Wolski, pisarz i satyryk, od stycznia br. prowadzi autorską rubrykę z felietonami w tygodniku Pawła Lisickiego "Do Rzeczy". We wtorek serwis wPolityce.pl należący do wydawcy tygodnika Jacka Karnowskiego "Sieci" podał jednak, że Wolski został stałym współpracownikiem tego pisma i "na razie będzie można go czytać jedynie w "Sieci" i "Gazecie Polskiej".

- Dogadaliśmy się z Marcinem Wolskim co do stałej współpracy, która będzie się rozwijała. Myślę, że docelowo będzie on pisał tylko dla nas i dla "Gazety Polskiej" - poinformował w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski, redaktor "Sieci".

Lisicki: Nie mi o tym nie wiadomo

Na reakcję tygodnika "Do Rzeczy" nie trzeba było długo czekać. Po południu na stronie gazety znalazł się komunikat redakcji mówiący o zupełnie innym stanie rzeczy. "Odpowiadając na Wasze liczne pytania, informujemy, że wbrew plotkom, felietony i teksty Marcina Wolskiego nadal będą ukazywać się w tygodniku "Do Rzeczy" - podano w nim.

- Nic nie wiem o tym, żeby Marcin Wolski miał przestać współpracować z naszym tygodnikiem - dodał sam Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".

Wolski: Jestem wolnym autorem

Co na to sam Marcin Wolski? - Na razie, w najbliższych tygodniach moje materiały będą ukazywać się w obu wymienionych tytułach. Jestem wolnym autorem, pisuję do przyzwoitych pism, a do nieprzyzwoitych nie pisuję - zadeklarował satyryk z rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Zobacz także
Komentarze (73)
Zaloguj się
 • 4head

  Oceniono 139 razy 109

  Wolski?! Czy to nie ten, co był za komuny redaktorem w Polskim Radiu?
  Czyli co, wtedy pokorny teraz "niepokorny"..?
  ;)

 • fakiba

  Oceniono 135 razy 93

  Dwa konkurencyjne cyrki o klowna się kłócą

 • kociewiak999

  Oceniono 107 razy 77

  ..komuna odeszla Wolski stracil ostrosc piora i stal sie nudnym PISOWIAKIEM

 • jkdino49

  Oceniono 76 razy 50

  Wtedy był bardziej niepokorny niż teraz - to może trudne do wytłumaczenia młodym, którzy nigdy nie żyli w państwie w którym działa cenzura prasy, publikacji i widowisk - ale ci, którzy pamiętają audycję "60 minut na godzinę" wiedzą o co mi chodzi.
  Ale był również sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej w Polskim Radio. Takie były wtedy paradoksy.

 • bacowa

  Oceniono 71 razy 49

  zaprzańcowi Wolskiemu (za Komuny niezły satyryk, bo miał pożywkę i jak Pietrzak Komuchom powinien postawić pomnik za tematy i okazję do ,,kariery'') na starość zapętliły się szare komórki

  jedni z wiekiem zdobywając doświadczenie i wiedzę stają się coraz bardziej wartościowi

  innym kurczą się szare komórki (jak m.in. Wolskiemu, Jarosławowi K., Macierewiczowi) i objętość ich mózgu powraca do stanu początkowego, czyli dziecięcego (zaraz zaczną używać pampersów)

 • kongreszydowski

  Oceniono 69 razy 43

  Rzeczy Do Smieci.

 • zbig1113

  Oceniono 48 razy 34

  Proponuję wyjście salomonowe, niech pisze do "Twojego Weekendu"...

 • izabelin56

  Oceniono 69 razy 31

  Jakie marne muszą być te pisemka, skoro tak zawzięcie walczą o tak słabiutkiego autora.

 • paszcz

  Oceniono 20 razy 18

  Co za różnica, w jakim czasopiśmie nie przeczytam pana Wolskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje