Korea Płn.: Odpowiemy militarnie na kolejne loty B-52

20.03.2013 11:06
B-52

B-52 (Fot. Trevor MacInnis/wikimedia Commons)

Korea Północna ostrzegła, że "odpowie militarnie", jeżeli amerykańskie bombowce strategiczne B-52 znów będę latać w pobliżu Półwyspu Koreańskiego - podaje agencja Yonhap. Ostatni taki lot odbył się wczoraj.
Bombowiec strategiczny B-52 przeleciał wczoraj w pobliżu Półwyspu Koreańskiego. Jest to część akcji USA mającej na celu potwierdzenie sojuszu z Koreą Południową wobec nuklearnych gróźb wysyłanych przez Koreę Północną. Bombowce B-52 posiadają w uzbrojeniu rakiety powietrze-ziemia, rakiety o zasięgu do 3 tys. km. Mogą one przenosić głowice nuklearne.

Pierwszy lot B-52 odbył się 8 marca w ramach wspólnych amerykańsko-południowokoreańskich ćwiczeń wojskowych. Na co dzień bombowiec stacjonuje w bazie Andersen na wyspie Guam.

W ostatnim czasie konflikt na Półwyspie Koreańskim zaostrza się. Władze w Pjongjangu ogłosiły jednostronne zerwanie rozejmu z Koreą Płd., który w 1953 r. zakończył wojnę między obu krajami. Komuniści zagrozili ponadto Ameryce prewencyjnym atakiem nuklearnym. Korea Płn. nie ma broni jądrowej zdolnej do osiągnięcia celów w USA, ale może ugodzić w bazy wojsk amerykańskich w Korei Płd. i Japonii.

Do zaostrzenia wojowniczej retoryki Północy przyczyniły się doroczne manewry wojskowe Korei Płd. i USA oraz nowe sankcje, które Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła na Północ w odpowiedzi na trzecią próbę nuklearną przeprowadzoną w lutym przez Koreę Północną.Zobacz także
Komentarze (177)
Korea Płn.: Odpowiemy militarnie na kolejne loty B-52
Zaloguj się
 • yani-51

  0

  con..a tak po zatym w domu wszyscy zdrowi....?

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Dawniej śpiewano:
  "a na tygrysy mają visy"
  a dziś:
  "a na tomahawki mają dmuchawki"

 • yani-51

  0

  con..a tak po zatym w domu wszyscy zdrowi....?

 • konfuziussagt

  Oceniono 18 razy -6

  Zadziwiajace komentarze!?
  Glupcow teskniacych za zamordystycznym regimem nie brak.
  Terrorysci wszystkich krajow laczcie sie-:)
  Czego sie ci Amerykanie czepiaja. Kto ich potrzebuje?
  Polska mocarstwowa zawsze sama sie obronic gotowa.
  Przeciez jakby co nie oddamy ani jednego guzika.
  A Koreanczycy najwyrazniej chca zamienic swoj kraj w poligon atomowy.
  Ciekawe jakie beda zmutowane kwiaty z poligonow.

 • koichiro2020

  Oceniono 24 razy -8

  JESTEM ZASKOCZONY DUŻĄ ILOŚCIĄ ANTYSEMICKICH KOMENTARZY NA FORUM. A MÓWIĄ, ŻE ANTYSEMITYZM W POLSCE JEST CORAZ MNIEJSZY. HAHAHA!! WOLNE ŻARTY. SKĄD WY SIĘ BIERZECIE RASISTOWSKIE TROLE ?

 • janusz2514

  Oceniono 18 razy -6

  tylko dzieki USA jest jeszcze spokojnie . bo ta zolta i rosyjska cholota tylko czekaja na pszerzenie swojego wplywu na swiecie

 • odowk

  Oceniono 29 razy -9

  To forum pod (niektórymi) artykułami ma teraz wygląd groteskowy. Ogromna większość wypowiedzi jest zminusowana na maxa. Czyli - milczący klikacze usiłują dowieść, że wyrażane na forach i powszechnie panujące wśród większości obywateli RP złe mniemanie na temat reżimów, ludobójców i dyktatorów, jest sprzeczne z samym sobą.

  Wyobraźcie sobie takie forum, w którym jest omawiana sprawa niepopularna - np. wprowadzenie ACTA. Prawie wszyscy wymyślają temu durnemu projektowi od najgorszych i te właśnie ich wypowiedzi otrzymują plusy. Ci, co wygłaszają opinie niepopularne, dostają minusy, bo jest ich mało. Dlatego zawsze na forach przy szeroko komentowanych tematach jest więcej wypowiedzi z plusami. Tutaj jest na odwrót - więcej wypowiedzi z minusami. O czy to świadczy? Czyżby było tak wiele w Polsce miłośników i czcicieli szefa tego bandyckiego państewka? Nie, to niemożliwe. Po prostu Ambasada KRLD się zaktywizowała. Mają tam wg mojej oceny najwyżej 15 komputerów, w tym pewnie mobilne. Ale są zdyscyplinowani, to trzeba przyznać. Chyba podobne akcje też zdarzają się też w Ambasadzie Białorusi, inne nie mają takiego zwyczaju.

 • yarrrr

  Oceniono 29 razy -9

  Ale paranoików antysemickich się tu nagle zebrało. Skrzyknęliście się? Mieszkacie razem w jakiejś norze?
  Nie kocham specjalnie Żydów, ale paranoików jeszcze mniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje