"Rzeczpospolita": Leszek Miller chciałby przytulić Wandę Nowicką

20.03.2013 06:11
Leszek Miller i Wanda Nowicka omawiają warunki współpracy

Leszek Miller i Wanda Nowicka omawiają warunki współpracy (fot. gazeta.pl)

- Wanda Nowicka wystąpi na organizowanym przez SLD Sejmiku Kobiet Lewicy. Sojusz kusi ją, bo liczy na zdobycie sympatii feministek. Chętnie widziałby ją też na listach wyborczych - donosi "Rzeczpospolita".
Nowicka w lutym została wykluczona z klubu Ruchu Palikota w efekcie afery z nagrodami dla Prezydium Sejmu. RP chciał jej też odebrać stanowisko wicemarszałka Sejmu, ale uratowały ją głosy m.in. SLD.

Teraz Sojusz ponownie wyciąga rękę do Nowickiej - w niedzielę ma wystąpić na Sejmiku Kobiet Lewicy. Nieoficjalnie politycy SLD przyznają, że chodzi o pozyskanie sympatii feministek z Kongresu Kobiet. - Sojusz stracił feministki przed wyborami w 2011 r. Teraz jest szansa, by je odzyskać - mówi członek kierownictwa SLD.

Transfer się nie opłaca

Według ustaleń "Rz" były już też wstępne rozmowy z Nowicką o przejściu do SLD. Ale je zawieszono i mają być wznowione przed wyborami. Bowiem obecnie transfer byłby mało opłacalny - niemożliwe jest utrzymanie przez SLD dwóch wicemarszałków: Nowickiej i Jerzego Wenderlicha.

Sama Nowicka mówi, że nie rozmawia z SLD o wstąpieniu do partii. Ale zaznacza, że w polityce wszystko jest możliwe. 2 lata do wyborów to bardzo dużo czasu - dodaje.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (19)
Zaloguj się
 • jackie53

  Oceniono 31 razy 15

  Oczywiście że przyjmie propozycję! Dla tej pani kasa liczy się ponad wszystko! Ja nie przyjąłbym jej nawet do szkółki gotowania na gazie - skandal!

 • portlander

  Oceniono 26 razy 14

  Ciekawe dlaczego przed poprzednimi wyborami Leszek MIller oferowal Wandzie Nowickiej odlegle miejsce na liscie wyborczej? Skad ta nagla milosc do Wandzi? SLD = banda politycznej obludy!

 • jerzysm42

  Oceniono 19 razy 9

  Najmniej powodów, żeby wierzyć Millerowi ma chyba Wanda Nowicka.

 • chi_neng1

  Oceniono 11 razy 7

  A niech przytula... Kto mu zabrania ? No chyba, ze pani Nowicka nie ma ochoty na te przytulanki...a to juz jest jej prywatna sprawa:).

 • olewca

  Oceniono 6 razy 4

  Pasuja do siebie!!!
  Miller ciota, nieudacznik z samoobrony - Nowicka marszalek (bezdomny) z przyklejonym do dupy krzeslem.
  Super para.

 • klara551

  Oceniono 3 razy 3

  Pan Miller to jak kurek na dachu tyle,że kreci się w lewo.Stałość uczuć pana Millerowych to jak szron na wiosnę rano jest a w południe już upał. Zaczyna po raz kolejny miło przystawiać się pani Nowickiej a pożyjemy zobaczymy jak to będzie w okolicach wyborów.

 • stenrw

  Oceniono 7 razy 3

  Już raz Miller ofiarowywał Nowickiej "miejsce na liście". Czyży nie pamiętał? A może liczy na zbiorową amnezję wyborców?

 • antypiskopat

  Oceniono 4 razy 2

  Wandzie Nowickiej już jakiś czas temu polecałem przejście do PO czy SLD, vide:
  antypiskopat.blogspot.com/2013/02/ja-i-moje-miejsce-w-stadzie.html
  W każdym razie z tworzenia własnej partii czy Ruchu Nowickiej wicemarszałek już zrezygnowała? Chociaż trochę szkoda, w SLD zniknie w planie baaardzo odległym.
  ----------------
  antypiskopat.blogspot.com

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 3 razy 1

  "i mają być wznowione przed wyborami. Bowiem obecnie transfer byłby mało opłacalny - niemożliwe jest utrzymanie przez SLD dwóch wicemarszałków: Nowickiej i Jerzego Wenderlicha."

  Jest jeszcze kilka premii do wzięcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje