Al-Kaida dokonała egzekucji francuskiego zakładnika. "Odwet za interwencję w Mali"

20.03.2013 02:32
Żołnierze francuscy podczas interwencji w Mali

Żołnierze francuscy podczas interwencji w Mali (Fot. Ghislain Mariette AP)

Al-Kaida w Afryce Północnej poinformowała o egzekucji francuskiego zakładnika w odwecie za interwencję Francji w Mali - pisze mauretańska agencja Prasowa ANI powołując się na rzecznika tego terrorystycznego ugrupowania.
Według tego źródła, Francuz Philippe Verdon został ścięty 10 marca w odpowiedzi na niedawną interwencję wojsk francuskich na północy Mali. - Prezydent Francji Francois Hollande jest odpowiedzialny za życie innych zakładników francuskich - cytuje agencja ANI wypowiedź rzecznika Al-Kaidy Maghrebu Islamskiego (Aqmi).

Verdon był jednym z dwóch francuskich zakładników uprowadzonych w listopadzie 2011 w mieście Hombori, na północy Mali. Według rodziny, Verdon przybył do Mali w sprawach biznesowych. Uprowadzono go z hotelu. W sierpniu ub. r. Verdon mówił w nagraniu wideo umieszczonym na jednej z mauretańskich stron internetowych o "trudnych warunkach", w jakich był przetrzymywany.

Rzecznik francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych Philippe Lalliot odmówił potwierdzenia informacji o egzekucji Verdona i oświadczył, że informacja ta "jest weryfikowana".

Zobacz także
Komentarze (36)
Al-Kaida dokonała egzekucji francuskiego zakładnika. "Odwet za interwencję w Mali"
Zaloguj się
 • kola

  0

  /post usunięty, po raz któryś już dziś, przez cenzurę GazWybu (która zablokowała mi również za to konto;)

  Ten kto twierdzi, że do ogarniętego wojną prowadzoną przez neo-kolonialnych zbrodniarzy Mali udają się 'w sprawach biznesowych' niewinni cywile jest albo człowiekiem złej woli albo zwykłym idiotą.

 • calli

  Oceniono 2 razy 0

  /Kilka informacji dla naiwnych durniów, którzy szczekali niedawno na rzekomo zabitego w Mali Mokhtara Belmokhtara, określanego przez natowską propagandę jako 'zbrodniarza, terrorystę, Al-Kaidę' i różne inne brednie, a które wyszukałem na potrzeby dyskusji z jednym pro-jankeskim ciołkiem. Aby dotrzeć do tych informacji wystarczyło zrobić sobie 10-minutowy research po zagranicznych mediach (i znać nieco języki;). Podaję to jako przykład manipulacji, której poddawani są bezmyślni, leniwi idioci w Polsce, m.in. za pomocą tego portalu.

  'Belmoktar jest Algierczykiem wżenionym (czterokrotnie - ma 4 żony;) w najważniejsze rody malijskie i tuareskie i walczy o swoje państwo Azawad. Nie kradnie terytorium, bo północne Mali od ponad czterech wieków jest krajem Tuaregów i to raczej Mali (a właściwie francuscy kolonizatorzy) zagrabiło tę część Afryki i wcieliło do swego terytorium. Tuaregowie mają pełne prawo walczyć o wolność i niepodległość swego kraju, podobnie jak kiedyś m.in. Polacy.

  Przy okazji, Belmoktar nie zastrasza również miejscowej ludności, bo a) formalnie (poprzez ożenek) jest jej członkiem, przedstawicielem i jednym ze zwierzchników (czymś w rodzaju księcia), b) od lat jest nazywany 'arabskim Robin Hoodem', bo swoich pobratymców i mieszkańców terenów, na których działa aktywnie wspiera finansowo i militarnie. Ba, nawet przez więzionych przez siebie i uwolnionych za okup obywateli zachodnich jest określany jako człowiek cywilizowany i prawy (mniej więcej w ten sposób określił go m.in. kanadyjski dyplomata, który spędził w jego niewoli ponad 4 m-ce). Podobnie jak i jego ludzie, którzy są bojownikami i patriotami o wysokim morale i stopniu zdyscyplinowania a nie zbieraniną bandytów, jak przedstawia ich judeo-jankeska i natowska propaganda.

  A że nie lubi jankeskich i francuskich okupantów, to tylko chwała bohaterowi za rozum i przyzwoitość. Tak więc nie wierz wszystkim bzdurom, które wyczytasz w judeo-jankeskim GazWybie, bo to w 99% kłamliwe brednie są.'

 • princealbert

  Oceniono 3 razy -1

  Haha, wiesz ilu cywili w Iraku zabili Amerykanie bez jakiegokolwiek dochodzenia czy nawet przeprosin?

 • y0rg

  Oceniono 6 razy 0

  Wroga trzeba tepić na każdym polu i wszystkimi dostępnymi środkami - Polacy też detonowali bomby w kinach do których chodzili kolaboranci i Niemcy i żadnemu Polakowi nie przyszły słowa krytyki bo zaliczali to do czynów bojowych AK, AL . Trzeba się uczyć tolerancji i pojmować słowo ,, prawo wzajemności'' i wtedy staną się jasne wszystkie motywy obrońców wobec najeźdźców, nawet jak giną cywile ze strony wroga.
  Ale te słowa trafia tylko do ludzi światłych, a nie najemników, kreujących się na ludzi o szlachetnych pobudkach i czystych rączkach, oraz ich rodzin , którzy oblegają to forum zakrzykując czyny, bo problem psychiczny mają w sobie

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 3 razy -1

  zemstaaaaa

 • arkadius.muhomory

  Oceniono 3 razy 3

  strasznie głupia to Al Kaida - na ich miejscu dałbym sobie spokój z krajami innymi niż USA, bo sami doprowadzają do rozmycia wroga; teraz na świecie nie ma bardziej odrębnego mocarstwa niż USA - w zasadzie nawet sojusznicza Europa się z nimi nie zgadza, choć nie mówi tego otwarcie

  a wracając do zamszowych z Al Kaidy - tępaki niesamowite - mam nadzieję, że któryś z dronów wleci im kiedyś przez okno

 • jawa03

  Oceniono 16 razy 10

  Muzułmanie rekompensują sobie okrucieńswem swoje wszystkie pozostałe cechy, jak tchórzostwo, słabość, niedorozwój umysłowy, wyrzuty sumienia za jebanie kóz... itp

 • wodakrolewska

  Oceniono 9 razy -3

  www.obnie.info/perkins.htm
  Nie dziwię się że biedne społeczności są wrogo nastawione do tzw. żandarmów demokracji.

 • geminix

  Oceniono 18 razy 12

  Wiadomo od dawna, że calli to rzeczniczka talibów - morderców cywili, dzieci i kobiet - proszę sobie poczytać jej poprzednie wpisy. Tylko naiwniacy będą wierzyć w jej "bezstronność".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje