Bielany. Mężczyzna postrzelony w głowę na strzelnicy nie żyje

Postrzelenie na terenie strzelnicy na Bielanach

Postrzelenie na terenie strzelnicy na Bielanach (fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

69-letni mężczyzna postrzelił się w głowę podczas ćwiczeń na strzelnicy na Bielanach. Wiele wskazuje na to, że próbował odebrać sobie życie. Zmarł w szpitalu przed godz. 18
Do tragedii doszło na strzelnicy Związkowego Klubu Strzeleckiego przy ul. Marymonckiej na Bielanach. Mężczyzna przyjechał tam we wtorek wczesnym popołudniem. O godz. 13.20 został wpisany do ewidencji osób korzystających ze strzelnicy. Pobrał, a właściwie zakupił 25 sztuk amunicji, wypożyczył klubowy pistolet i w towarzystwie instruktorki udał się na tor. Tam najpierw oddał kilka strzałów, potem zrobił sobie przerwę. Instruktorka na chwilę odeszła, wówczas padł strzał. Do tragedii doszło niemal na jej oczach.

Oprócz niego i instruktorki na torach strzeleckich znajdowała się jeszcze tylko jedna osoba.

Takie są wstępne ustalenia policji.

Pracownicy strzelnicy natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Erka zabrała mężczyznę do Szpitala Bielańskiego. W drodze ranny był reanimowany. Później od razu został przewieziony na blok operacyjny. Jego stan po operacji był bardzo poważny, był w śpiączce farmakologicznej. Niestety, przed godz. 18 mężczyzna zmarł.

Policja ustala przyczyny

- Badamy okoliczności tego zdarzenia - mówi asp. Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji. Szczegółów nie zdradza, bo śledztwo jest prowadzone pod nadzorem żoliborskiej prokuratury.

Według naszych informacji policjanci są przekonani, że mężczyzna chciał odebrać sobie życie. To 69-latek. Nie był członkiem klubu strzeleckiego, choć wcześniej zdarzyło mu się strzelać. Najprawdopodobniej przebieg tragedii został uwieczniony na kamerach monitoringu. Policja już je zabezpieczyła.

O strzelnicy ZKS pisaliśmy we wrześniu ub.r. Prokuraturę zaalarmowali wówczas rodzice dzieci trenujących piłkę nożną na terenie stadionu Hutnika Warszawa. Boisko sąsiaduje ze strzelnicą. Dzieli je jednak wysoki, gruby mur. Według rodziców młodych zawodników strzelnica była źle zabezpieczona i pociski przelatywały na teren klubu. Na dowód rodzice zebrali resztki łusek i nabojów.

Szef strzelnicy zapewniał jednak wówczas "Gazetę", że kierowany przez niego obiekt jest w pełni bezpieczny.

Prokuratura badała sprawę przez pół roku. Powołała m.in. biegłego z zakresu balistyki, który orzekł, że z niektórych torów strzelnicy pociski mogły (teoretycznie) wylatywać ponad murem oddzielającym ją od klubu piłkarskiego. Jednocześnie prokurator uznał, że nie stanowiły one zagrożenia dla dzieci. I śledztwo zostało ostatecznie umorzone.

Zobacz także
 • Posłowie PiS chcą wznowienia śledztwa ws. zabójstwa Jolanty Brzeskiej. Na zdjęciu pikieta w rocznicę śmierci działaczki Umorzą sprawę tajemniczej śmierci Jolanty Brzeskiej?
 • Okradli cię? Zgłoś to! Nie daj się zbyć na komendzie
 • Mieszkasz w niebezpiecznej dzielnicy? Powiedz to policji
Komentarze (42)
Bielany. Mężczyzna postrzelony w głowę na strzelnicy nie żyje
Zaloguj się
 • rafal318

  Oceniono 1 raz 1

  Propaganda musi być. Boją się ludzi którzy umieją obsługiwać broń.

 • afgan666

  0

  Najlepsze jest to: "Według rodziców młodych zawodników strzelnica była źle zabezpieczona i pociski przelatywały na teren klubu. Na dowód rodzice zebrali resztki łusek i nabojów."

  Widać ktoś strzelał całymi nabojami, skoro i łuski znajdowali.
  Ci debile chyba nie wiedzą, jak działa broń. A resztki pewnie dzieciaki poprzynosiły w kieszeniach. Bo przecież mogą sobie wejść i patrzeć jak jest strzelanie. Co za problem zebrać kilka łusek i wydłubać pociski z piachu jak nikt nie strzela.
  Równie dobrze pozostałości mogły pochodzić ze specjalnie rozrzuconych starych łusek i pocisków pochodzących z innych miejsc.
  Pewnie po to, żeby zaszkodzić strzelnicy i po zamknięciu wykupić atrakcyjny teren.

 • nicram112

  Oceniono 6 razy -2

  @iremus
  A.moze sie dowiedzial na co poszly pieniadze ktore wysylal do radia maryja?

 • zks-shooter

  Oceniono 27 razy 25

  Panie i Panowie z redakcji...
  pod płaszczem podgrzewania emocji i budzenia sensacji piszecie o wrześniowych bredniach swoich kolegów.
  To nieładnie w stosunku do Waszych koleżanek i kolegów przypominać ich błędy, za które to błędy pewnie się teraz wstydzą i woleliby zapomnieć, że kiedykolwiek popełnili tamte artykuły.

  Tytułem wyjaśnienia:
  cyt. "Boisko sąsiaduje ze strzelnicą. Dzieli je jednak wysoki, gruby mur."

  Właśnie, wysoki, gruby, betonowy mur... aby bezpośrednio za nim znaleźć pocisk wystrzelony ze strzelnicy trzeba strzelać z moździerza niemalże pionowo... no wolne żarty, takich dyrdymał nie powinni pisać poważni redaktorzy.

  cyt. "Według rodziców młodych zawodników strzelnica była źle zabezpieczona i pociski przelatywały na teren klubu. Na dowód rodzice zebrali resztki łusek i nabojów."

  Jak się te łuski znalazły za murem? Poleciały za pociskiem?
  Troskliwe matki (babki) przedobrzyły, no bo przecież nie ojcowie (czy dziadkowie), ci w wojsku byli to wiedzą jak działa broń (pocisk przez lufę, łuska w bok lub do tyłu). .... a może nie byli....? kto to teraz wie... jak nie wiedzą to objaśniam jeszcze raz: pocisk porusza się do przodu "przez lufę" a łuska w bok lub do tyłu przez okienko w zamku....... Drogie Panie, następnym razem jak już nazbieracie łusek, to odnieście je do skupu... kilogram mosiądzu to ok 13PLN, tylko uwaga, nie wszystkie łuski są mosiężne.

  A co do bezpieczeństwa to audyt był, ocenił, że jest ok, wskazał jakie są ograniczenia infrastruktury itp to można wszystko przeczytać w klubie... Oficjalny dokument jest przypięty na widoku...

  Dobra, już nie pastwię się nad redakcją... mam nadzieję, że palą ich końce uszu ze wstydu...

  Jaka była przyczyną tego dramatycznego wydarzenia pewnie się nie dowiemy, a jak to się stało wyjaśni dochodzenie (w klubie jest monitoring)...

  Kondolencje dla rodziny...

  Wyrazy wsparcia dla Instruktora(-rki) dyżurnego...

  Czytelników zapraszam na ZKS, nie musisz mieć broni, żeby nauczyć się strzelać...

 • iremus

  Oceniono 7 razy 5

  Najlepszy klient ZUS-u. Powinni rodzinie zwiększyć o 50% dodatek pogrzebowy żeby starczylo na orkiestrę.
  Niech inni emeryci zazdroszczą i się sprężają. Ojczyzna i premier wzywają do patriotycznych poświęceń.

 • iremus

  Oceniono 5 razy 1

  Po prostu emeryt po 4 waloryzacjach emerytury przez ekipę Tuska. Mógł to zrobić przy użyciu pavulonu ale nie miał recepty. Wybrał więc inną ale również skuteczną metodę eutanazji.
  III RP nie jest już ojczyzną dla emerytów.

 • drozd215

  Oceniono 6 razy 2

  Wiele wskazuje na to, że próbował odebrać sobie życie.
  -------
  Czyli samobójca i sprawa zamknięta.

 • zero85

  Oceniono 25 razy 25

  Hm - znalezione _łuski_ to dowód na to, że _pociski_ trafiają gdzie nie trzeba ? Nie znam sytuacji i nie chciałbym stać pod strzelnicą z dziurawym kulochwytem, ale... łuski ? Może jeszcze lotki albo statecznik znajdą ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje