Starsza pani spędziła miesiąc w areszcie. Przez syna

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Prokuratura uznała, że marihuana znaleziona w domu 72-letniej kobiety należała nie do niej, ale do jej syna. I zwolniła ją z aresztu. Spędziła tam jednak blisko miesiąc.
Ewa K. została zatrzymana przez policję w lutym pod zarzutem "posiadania znacznej ilości środków odurzających". W jej mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponad 400 gramów marihuany. - To nie moje - oświadczyła. Ale nie chciała też powiedzieć czyje.

Śledczy nie przejęli się jej wiekiem i wystąpili do sądu o tymczasowe aresztowanie kobiety. I sąd się do tego wniosku przychylił.

Jakim cudem policja wpadła na pomysł, że w mieszkaniu Ewy K. może być marihuana? Otóż funkcjonariusze szukali jej syna, Piotra, podejrzanego o handel narkotykami. Gdy zapukali do mieszkania jego matki, mężczyzny tam nie było. Jednak podczas przeszukania znaleźli marihuanę ukrytą m.in. w damskiej kurtce. Do mieszkania dostali się z trudem - kobieta nie otwierała drwi, więc poprosili o pomoc strażaków. - Uznaliśmy, że Ewa K. próbowała ukryć narkotyki - mówi prok. Wojciech Sołdaczuk, wiceszef prokuratury rejonowej.

Policja i prokuratura nie były jednak przekonane, że marihuana należała do niej. W końcu został zatrzymany syn kobiety. Podczas przesłuchania przyznał, że narkotyki były jego. - Zdecydowaliśmy więc o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec Ewy K. - mówi prok. Sołdaczuk. - Jeśli nie pojawią się nowe okoliczności, postępowanie przeciwko tej pani zostanie umorzone.

Zobacz także
 • Złamał nos byłej dziewczynie. Grozi mu 5 lat więzienia
 • Włamali się do marketu: ukradli tablety i twarde dyski
 • Zniszczył przystanek autobusowy. Wpadł, grozi mu 5 lat
Komentarze (95)
Starsza pani spędziła miesiąc w areszcie. Przez syna
Zaloguj się
 • mielis

  Oceniono 4 razy 4

  I tak postęp. W czasie okupacji aresztowano by wszystkich mieszkańców ulicy. Co 10 by rozstrzelano.
  Chamstwo wchodzi do cudzych domów i szuka trawki. Ciężko im wysupłać parę groszy i kupić u dilera.

 • pijatyka

  Oceniono 12 razy 10

  Że starsza pani rżnęła głupa i szła w zaparte - to jedno; że sadzanie do pierdla (nawet na 24h) akurat za marychę to kretyństwo - to drugie.

 • bog43

  Oceniono 10 razy 10

  To jest oczywiste , zamykamy całą rodzinę tak długo aż ktoś się przyzna . W tej sytuacji zawsze komuś zmięknie rura a czy to będzie sprawca to nieważne - winny jest i szlus . Tak trzymać . Gratuluję też niektórym wpisów - jak baba mieszka to powinna wiedzieć co kto ma w kieszeni i skąd .

 • mary_an

  Oceniono 6 razy -4

  I co z tego, ze ma 70 lat? Prawo obowiazuje ja tak samo. Jakby miala 50, albo 30 to tez byscie jej bronili? Nie ma roznicy ile ta pani ma lat, tylko to, ze w jej mieszkaniu znaleziono pol kilo narkotykow i ze nie chciala wytlumaczyc, skad sie tam wziely. Kazdy by za to trafil do aresztu i bardzo dobrze sie stalo, ze nie zrobiono dla niej wyjatku - bo wszyscy dilerzy zaczeli by zostawiac towar u swoich babc wiedzac, ze wtedy nie groza im zadne konsekwencje prawne.

 • zapomnialamhasla

  Oceniono 7 razy -3

  Moim zdaniem to nie była niczego nieświadoma babcia. Dobrze wiedziała co robi, gdy chowała narkotyki w swojej kurtce. Żal wam starszej pani, a dzieciaków, karmionych tym shitem wam nie żal? Dobrze wiedziała czym się zajmuje syn, nie miała litości dla dzieci obcych ludzi, a wy się litujecie nad nią, bo w tytule starsza pani. Wredne babsko dla mnie, przywłaszczyła sobie narkotyki zanim wpuściła policję, więc została zatrzymana za posiadanie. Nie wiem o jakim umorzeniu mowa.

 • sta-n2

  Oceniono 7 razy 3

  Idiotów nie sieją, także w prokuraturze i sądach. Gdyby solidarnie zapłacili z własnego portfela odszkodowanie
  tej kobiecie, to być może czegoś by się w życiu nauczyli. Ale kosztem społecznych pieniędzy, można sobie
  pozwolić na niegodziwość.

 • izach1717

  Oceniono 2 razy 2

  Podobnie, jak na premie, nagrody i wystawne życie NASZYCH WIELKICH, to będą NASZE PIENIĄDZE. Ot i nasza polska rzeczywistość.

 • narwik

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wpuściła policji. Nie musiała denuncjować syna, ale wpuścić musiała.

 • patriotaa

  Oceniono 11 razy 11

  Proponuje wszystkie babci ei dziadków pozamykać i wykrywalność będzie 200 %

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje