Napad na konwój. Bandyci postrzelili ochroniarzy

14.03.2013 12:42
Brutalny atak w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej na konwojentów przewożących pieniądze. Napastnicy strzelali ochroniarzom w plecy. To nie były przypadkowe strzały
- Napastnikami są osoby wyjątkowo brutalne i niebezpieczne - mówi asp. Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji. Mówi tak nie bez przyczyny.

Według pierwszych ustaleń policji bandyci strzelali od razu, bez uprzedzenia. To nie były przypadkowe strzały.

Konwojenci przyjechali do Wólki Kosowskiej pod Warszawą kilka minut przed godz. 12. Zaparkowali przed jedną z hal kupieckich. Kierowca został w aucie. Z furgonetki wysiedli tylko kobieta i mężczyzna. Nieśli dwa worki z pieniędzmi. Weszli do hali. Kierowali się w stronę oddziału Banku Zachodniego WBK. Mieli tam dziś dostarczyć gotówkę.

Strzały padły chwilę po tym, jak przekroczyli próg hali. - Całe szczęście, że mieli na sobie kamizelki kuloodporne. To zapewne uratowało im życie - mówią policjanci.

Policja: "Szukamy bandytów"

Bandyci nie krzyczeli, nie grozili, nie żądali pieniędzy. Po prostu otworzyli ogień. Gdy ranni konwojenci padli na ziemię, napastnicy chwycili worki z pieniędzmi i rzucili się do ucieczki. Po chwili już ich nie było.

- Cały czas szukamy sprawców - podkreśla asp. Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji. Na razie bez efektów. Wiadomo już, że przestępcy byli zamaskowani. Dwóch miało na głowach kominiarki, trzeci czapkę z daszkiem i ciemne okulary. Poruszali się granatowym fordem mondeo kombi (najstarszy typ tego auta) o numerach rejestracyjnych ETM (cyfry nieznane). To tablice z terenu Tomaszowa Mazowieckiego. Czy stamtąd pochodzą sprawcy? Nie wiadomo. Jest bardzo prawdopodobne, że auto zostało skradzione. Policja jest przekonana, że bandyci przygotowali się do napadu bardzo dobrze.

- Apelujemy do osób, które przebywały w Wólce Kosowskiej, o kontakt. Być może ktoś widział wcześniej trzech mężczyzn. Gwarantujemy całkowitą anonimowość - mówi asp. Mrozek.

Co z rannymi?

- Mamy informację ze szpitala, że w tej chwili [godz. 14 - red.] oboje ochroniarze są operowani - dodaje Mrozek. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby ich życie było zagrożone. Kobieta została dwukrotnie postrzelona w plecy, jej kolega trzykrotnie: w bark i udo.

Bandyci zabrali część ładunku przewożonego przez konwój. Policja mówi, że w workach było dziewięć tzw. jednostek bankowych, ale kwoty nie zdradza. Według RMF FM było to aż 4 mln zł. Według naszych informacji ? przynajmniej 2 mln zł.

Wólka Kosowska to jedno z największych centrów handlu hurtowego w Polsce. Kilka tysięcy osób (głównie z Chin, Wietnamu, a także z Turcji) sprzedaje tu przede wszystkim odzież.


View Larger Map

Zobacz także
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • tygrys102

  Oceniono 158 razy 134

  z terrorystami, z bandytami krótka piłka...wczasy 2 m pod ziemią, futerał gratis

 • mirek11768

  Oceniono 116 razy 94

  ,, Bandyci zabrali część ładunku przewożonego przez konwój. Najprawdopodobniej pieniądze. '' . Na pewno ? A może rąbneli im kanapki ? Albo czapki ( bo mróz jak cholera ) :)))))))

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 101 razy 89

  Bez sensu ci bandyci. Założyli by ambergolda, zyski by mieli przyzwoite i pracę lekką. A tak to się muszą nabiegać, nastrzelać, przed policja uciekać.

 • mocten

  Oceniono 92 razy 82

  Ciekawe czy ochroniarze, tak jak wszędzie, niepełnosprawni za 5zł na godzinę.

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 70 razy 50

  Jak zwykle prawo o dostępie do broni dotyczy wyłącznie osób chcących uprawiać sport. Bandytów i szaleńców ono nie dotyczy bo oni nie przejmują się pozwoleniami, rejestracją broni, odpowiednim przechowywaniem i konsekwencjami jej używania.

 • 68jacekw

  Oceniono 88 razy 46

  Może to Vincent R. rozczarowany fatalnymi wpływami z fotoradarów?

 • iremus

  Oceniono 69 razy 29

  OTAKE POLSKE wylczylim z komuno. Mamy hameryke na miejscu. Nie trza jechać za morza i oceany.

 • papigo

  Oceniono 34 razy 20

  Jako cel wybrali konwoj z gotowka a nie ochraniarzy, oj pismaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje