Przez śnieżyce odwołano część lotów do i z Warszawy

13.03.2013 14:00
Służby utrzymania lotniska walczą o to, żeby drogi lądowania i kołowania na Lotnisku Chopina nie były śliskie i ośnieżone

Służby utrzymania lotniska walczą o to, żeby drogi lądowania i kołowania na Lotnisku Chopina nie były śliskie i ośnieżone (Fot. Lotnisko Chopina)

- Z powodu silnych opadów śniegu w Niemczech i Francji w środę z warszawskiego Lotniska Chopina odwołano loty do Frankfurtu i Paryża, a niektóre rejsy mają opóźnienia - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. Odwołano też loty krajowe do Rzeszowa i Katowic.
Sprawdź tablicę przylotów i odlotów na Lotnisku Chopina

Jak powiedział Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska, odwołano dwa poranne rejsy z Warszawy do Frankfurtu i Paryża. Do stolicy nie przyleciał również samolot ze stolicy Francji. Niektóre samoloty mają kilkunastominutowe opóźnienia; dotyczy to m.in. rejsów z Wiednia i Frankfurtu.

Przybylski poinformował, że ze względu na trudne warunki pogodowe i gęstą mgłę na lotnisku w Jasionce koło Rzeszowa samolot udający się z Warszawy do Rzeszowa musiał w środę zawrócić i wylądować na Lotnisku Chopina. Samoloty nie latają też na trasie Warszawa - Katowice. Lotnisko w podkatowickich Pyrzowicach będzie zamknięte co najmniej do godz. 17. Ciągle nie usunięto bowiem samolotu, który we wtorek wieczorem nie zdołał wyhamować i zatrzymał się tuż za pasem startowym. Rzecznik PLL LOT Marek Kłuciński powiedział, że pasażerom, którzy mieli lecieć z Warszawy do Katowic, bilety przebukowano na rejsy do Krakowa.

Okęcie się broni

Na lotnisku w Warszawie panują dobre warunki. - Drogi startowe są na bieżąco odśnieżane - mówił Przybylski.

Nagły powrót zimy zdezorganizował pracę największego niemieckiego portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem. W środę rano odwołano 82 loty. We Francji wciąż utrzymują się zakłócenia pogodowe, ale w środę uruchomiono już superszybkie pociągi Thalys z Paryża do Belgii, Holandii i Niemiec oraz Eurostar do Wielkiej Brytanii, których ruch wstrzymano dzień wcześniej z powodu silnych opadów śniegu. We wtorek śnieżyce w północno-zachodniej Europie sparaliżowały transport lotniczy, kolejowy i drogowy oraz pozbawiły prądu 68 tys. gospodarstw domowych w Bretanii i Dolnej Normandii na północnym zachodzie Francji.

Zobacz także
Komentarze (4)
Przez śnieżyce odwołano część lotów do i z Warszawy
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 1 raz 1

  >>> żeby drogi lądowania i kołowania na Lotnisku Chopina nie były śliskie i ośnieżone <<< Miał na myśli ,by drogi były odśnieżone i nie były śliskie.

 • waldi1953

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz to odwołują loty, jak trzeba było odwołać lot podwładnego J.Kaczyńskiego nie było takiego mądrali.Teraz prezes sobie z tego zrobił program wyborczy na najbliższa dziesięciolecie a może i dłużej.

 • shago0

  Oceniono 18 razy 8

  "Nagły powrót zimy zdezorganizował pracę największego niemieckiego portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem. W środę rano odwołano 82 loty."
  znaczy sie jakieś 20-28 minut lotnisko we Frankfurcie nie przyjmowało samolotów, faktycznie paraliż jakich mało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje