Opalarka i alkohol przyczyną wybuchu przy Żeromskiego?

05.03.2013 09:50
Gaz wybuchł w mieszkaniu kamienicy przy ul. Żeromskiego

Gaz wybuchł w mieszkaniu kamienicy przy ul. Żeromskiego (Fot. Joanna Dzikowska)

O godz. 9.06 strażacy dostali wezwanie do wybuchu gazu w mieszkaniu na pierwszym piętrze wrocławskiej kamienicy przy ul. Żeromskiego 52. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia mogła być źle użytkowana gazowa opalarka do metalu.
Eksplozja była tak silna, że słychać ją było także na sąsiednich ulicach. W samochodach znajdujących się przy kamienicy, wypadły szyby. - Jakby bomba wybuchła - mówili mieszkańcy sąsiednich domów.

Poszkodowanych zostało trzech mężczyzn - jeden z nich ma oparzenia drugiego i trzeciego stopnia, drugi rany od tłuczonego szkła. - Pojawiła się też jedna pani skarżąca się na bóle - powiedział nam rzecznik wrocławskiej straży pożarnej st. kpt. Remigiusz Adamańczyk. Strażacy zajęli się poszkodowanymi i przekazali ich ratownikom pogotowia ratunkowego. Jeden z mężczyzn został przetransportowany do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Drugi trafił do kliniki we Wrocławiu.

Na miejsce pojechało siedem zastępów straży. Mieszkanie zostało doszczętnie zniszczone. Zakończyło się już jego dogaszanie.

Ponieważ uszkodzona została ściana między mieszkaniami i nie wiadomo, czy nie jest nośna, na miejsce jedzie także nadzór budowlany. Wybuch wybił także dziurę w suficie - do mieszkania piętro wyżej. Kamienica jest właśnie remontowana, na szczęście na rusztowaniach nie było jeszcze robotników. Na ulicy Żeromskiego występowały utrudnienia w ruchu, ale można ją przejechać bez problemów.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną zdarzenia mogła być źle używana opalarka do metalu, którą posiadał jeden z lokatorów. Jej właściciel w trakcie wybuchu znajdował się pod wpływem alkoholu.

Komentarze (3)
Opalarka i alkohol przyczyną wybuchu przy Żeromskiego?
Zaloguj się
 • klm747

  Oceniono 3 razy 3

  wybuchł ukryty na strychu od czasów wojny Junkers Ju 87

 • fotoma7

  Oceniono 10 razy 8

  "Jeszcze nie wiadomo, czy wybuchła kuchenka, czy junkers."
  Nie wiedziałem, że kuchenki i junkersy wybuchają. Zwykle wybucha gaz, który przez nieszczelności się z nich wydostaje i wypełnia pomieszczenie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje