Podpalacz usłyszał zarzuty. Będzie wniosek o areszt

26.02.2013 13:38
Przesłuchanie Jacka T. było krótkie. Prokurator odczytał mu zarzut podpalenia pięciu samochodów w centrum Warszawy i odnotował, że 24-latek nie przyznaje się do winy i nie chce składać wyjaśnień.
24-letni Jacek T. został zatrzymany w niedzielę wieczorem. Policjanci ujęli go kilka minut po tym, jak przy ul. Oleandrów w Śródmieściu ktoś podpalił pięć samochodów. Policyjny pies poprowadził swojego przewodnika z miejsca zatrzymania Jacka T. (na przystanku autobusowym) prosto na ul. Oleandrów.

W poniedziałek Jacek T. głównie trzeźwiał. W chwili zatrzymania miał 1,8 promila alkoholu. We wtorek zaś został przez policję przewieziony do śródmiejskiej prokuratury. Tam ok. godz. 12 rozpoczęło się jego przesłuchanie. Młody mężczyzna usłyszał zarzut "usiłowania sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób". - Usiłowania, ponieważ ogień szybko udało się ugasić i nie doszło do jego rozprzestrzenienia - tłumaczy prok. Dariusz Ślepokura, rzecznik stołecznej prokuratury.

Jeszcze dziś po południu prokuratura chce wysłać do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Jacka T.

24-latek siedział w areszcie do 10 stycznia br., bo jest oskarżony o podpalenia samochodów na tej samej ulicy w lutym ub.r. Sąd jednak zdecydował, że mężczyzna może odpowiadać z wolnej stopy. By Jacek T. mógł wyjść na wolność, jego rodzina wpłaciła 200 tys. zł kaucji. Ojcem zatrzymanego jest znany adwokat.

Zobacz także
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 153 razy 147

  Zastanawiam się, po czyjej stronie jest sąd?

  Po stronie obywateli, czy po stronie obrotnego adwokata i jego psychopatycznego pomiotu?

 • jamj

  Oceniono 120 razy 118

  Taki synek to prawdziwe utrapienie. Po jaką cholerę go ojciec z pierdla wyciąga. Lepiej by się przyczynił do umieszczenia go w wariatkowie, bo tam jego miejsce tak dla dobra społeczeństwa, jak i podpalacza, bo go kiedyś ludzie dorwą i zanim policja przyjedzie usmażą w podpalonym przez niego aucie.

 • kat_ja1

  Oceniono 86 razy 86

  tatus powinien zdac sobie sprawe z tego, ze ci ludzie moga sie zebrac do kupy i zrobic porzadek, z jego chorym psychicznie jak widac wytworem...

 • kornblum

  Oceniono 69 razy 69

  Ta gnida podpalająca samochody to synalek członka Rady Nadzorczej Legii Warszawa, Michała Tomczaka - jednocześnie adwokata. Ciekawe kiedy tatuś tego psychola zostanie wyrzucony z adwokatury za doprowadzenie do unikania odpowiedzialności przez synalka?
  Kancelaria adwokacka: www.tomczak.pl/

 • micor

  Oceniono 64 razy 64

  Rozumiem że 200 tys kaucji wpłaconej żeby synek piroman mógł sobie pobiegać na wolności przepadło. Chyba że już nic z tego nie rozumiem.

 • satrustequi

  Oceniono 70 razy 64

  No ale po tym numerze to już naprawdę sie prosi o gruntowne badania psychiatryczne bo wygląda na to że ten biedny chłopiec nie kontroluje swojej manii pirotechnicznej...

 • szczesiu23

  Oceniono 59 razy 59

  W końcu ktoś nie wytrzyma i skończy się tak jak w Włodowie, bo jeżeli ci którzy stoją na straży prawa, nic nie mogą zrobić, to zrobią to zwykli ludzie.

 • tomspeed

  Oceniono 56 razy 56

  No i 200 tyś poszło się j.......... hahaha
  Ciekaw jestem czy dalej tatuś będzie bronić synka skarbonke :)

 • coppermind

  Oceniono 42 razy 36

  tak się kończy jak debil ma dzieci.

  powinien płacić za szkody aż zrozumie, że dziecko to nie przedmiot i jeśli się
  mordowało emocjonalnie dziecko to dziecko będzie postrzegać swój sens
  w szkodzeniu ojcu/matce.

  to bardzo naturalny instynkt - w pierdlu powinni siedzieć rodzice a dzieciak powinien dostać
  terapię i znaleźć zajęcie.

  być

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje