Pracownik banku okradł klienta na 140 tysięcy złotych

18.02.2013 11:00
Policjanci zatrzymali 26-letniego pracownika banku, który przywłaszczył sobie prawie 140 tys. zł z konta klienta. Mateusz W. usłyszał w prokuraturze zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Mężczyzna był zatrudniony w banku jako osoba zajmująca się obsługą klientów indywidualnych. Wykorzystując swoje stanowisko i możliwości bezpośredniego dostępu do dokumentów, przelał pieniądze jednego z klientów na konto swojego kolegi. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w ten sposób przywłaszczył sobie 140 tys. zł oraz usiłował przywłaszczyć ponad 40 tys. zł.

Wszystko wyszło na jaw, gdy właściciel rachunku bankowego przyszedł do placówki, aby wypłacić pieniądze. O wszystkim poinformował funkcjonariuszy policji z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty. Mundurowi zatrzymali 26-letniego Mateusza W. i osadzili w policyjnym areszcie. Funkcjonariuszom udało się również zatrzymać jego kolegę, który udostępnił Mateuszowi W. własny rachunek bankowy.

Marcin W. usłyszał już zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Natomiast Marcin Ż. odpowie za pomocnictwo. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje