Korki na A4. Przez mgłę zderzają się samochody

16.02.2013 12:39
Zablokowana była nitka autostrady w kierunku Wrocławia w pobliżu zjazdu na Strzelin

Zablokowana była nitka autostrady w kierunku Wrocławia w pobliżu zjazdu na Strzelin (Fot. Jacek Kulesza)

Już ponad 20 samochodów zostało dzisiaj rozbitych na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Do wypadków i kolizji doszło w kilku miejscach. Teraz korki tworzą się w rejonie Kostomłotów
Porozbijane samochody blokują trasę w obu kierunkach w pięciu miejscach od 119. do 126. km na autostradzie. - W każdym z tych miejsc zderzyło się po cztery, pięć pojazdów - mówi dyżurny policji autostradowej. - W sumie mamy więc rozbitych około 20 aut.

Na długości tych 7 km, gdzie zdarzyło się najwięcej stłuczek, policja zamknęła jezdnię w stronę Wrocławia. Został wyznaczony objazd. Na 112. km A4 (węzeł Budziszów) trzeba skręcić na drogę wojewódzką 345 w kierunku Jawora lub Wilczkowa i dojechać do drogi krajowej nr 94.

Na autostradzie od rana są utrudnienia. Wcześniej do groźnej sytuacji doszło w pobliżu zjazdu na Strzelin. Najpierw zapaliła się tam naczepa ciężarówki. Kierowca, który ją gasił, został potrącony. Chwilę później w pobliżu zderzyły się trzy samochody.

Potrącony to kierowca samochodu osobowego, który zatrzymał się, by pomóc w gaszeniu palącego się tira. Inny kierowca go nie zauważył i najechał na mężczyznę.

Poszkodowany ma złamane obie ręce. - 200 lub 300 metrów dalej kierowcy się zagapili i powpadali jeden na drugiego - mówi dyżurny straży pożarnej, która uczestniczyła w akcji ratunkowej. - Ranne zostały trzy osoby. Teraz na autostradzie jest duża mgła.

Droga w kierunku Wrocławia była zablokowana, a policja zalecała objazd przez Wrocław. Teraz już jeżdżą tam samochody.

Zablokowana była też autostrada w stronę Wrocławia koło Kątów, gdzie trwała akcja wyciągania tira, który wpadł do rowu.

Komentarze (41)
Zaloguj się
 • toxicwaltz

  Oceniono 7 razy 7

  Francja 2001r., dobre drogi z dobrą siecią autostrad. Ponad 8000 zabitych w wypadkach na tych dobrych drogach, co daje blisko 140 zabitych na milion populacji. W tym samym czasie w Polsce mamy 145 zabitych na milion populacji pomimo braku autostrad i dróg w złym stanie. Jak zatem posiadanie sieci autostrad przekłada się na liczbę zabitych na milion ludzi?

  Francja 2011r., te same dober drogi z siecią dobrych autostrad doposażone o kilka tysięcy fotoradarów i brak litości dla piratów drogowych. Około 3000 zabitych.

  Przykład Francji pokazuje, że żadne autostrady nie pomogą, jeśli kierowcy czują się bezkarnie i jeżdżą jak cymbały. Dopiero "zamordyzm" wobec kierowców dał rezultaty w postaci drastycznego spadku zabitych na francuskich drogach. Potwierdził to mój znajomy, który od lat mieszka we Francji. Tam też były protesty i twierdzenia, że fotoradaty to sposób na pordereperowanie budżetu. Życie pokazało, że był to znakomity sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

 • naprawdetrzezwy

  0

  Oczywiście jest w Polsce jakiś trzeźwy i uczciwy prokurator, które zabierze debilom prawa jazdy?
  (chyba że akurat w Polsce nie ma ani trzeźwego, ani...)
  ;>>>

 • aide5

  Oceniono 2 razy 0

  Mgla na autostradzie potrafi doprowadzic do kolizji gdzie teretycznie nie powinno sie to zdarzyc a co tu dopiero w Smolensku samolot ktory chcial ladowac we mgle na prymitywnym lotnisku

 • poljack

  Oceniono 3 razy 3

  Jak się głupek zabije to będzie jednego mniej szkoda tylko tego co zginie przez głupka .

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 1 raz -1

  brzoza na środku jedni nie rosła ?

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  No, skoro media, politycy i zagraniczni naukowcy udowodnili, że mgła jest bezpieczna to się jeździ "bezpiecznie" bo to wina Tuska:)))
  Jeżdżę sporo od kilkunastu lat i zauważam, że z każdym rokiem przybywa dobrych dróg i głupich kierowców, w tych warunkach i fotoradary nie pomogą

 • iremus

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro można zapierd.alać na autostradzie 140km/h no to korzystają z uprawnień. Nie po to płacili za wjazd na autostradę żeby teraz jechać 40km/h.

 • realgniot

  Oceniono 3 razy 3

  Nie jest tak, że brak drug jest przyczyną braku bezpieczeństwa na drogach w Polsce. Autostrady również należą do tych najniebezpieczniejszych na tle innych państw i w tym momencie nie można tłumaczyć braku drug, ich jakości, bo przyczyną są fatalnie wyszkoleni kierowcy, którzy nie panują nad swoimi autami. Ale nie tylko kierowcy są przyczyną, bo brak kogokolwiek do pilnowania porządku na tych drogach to następny problem.

 • ws21

  Oceniono 9 razy 7

  Przez mgłę? Chyba, że autor notatki ma na myśli zamglone głowy kierowców. Niestety, z moich drogowych obserwacji wynika, ze dolnośląscy kierowcy to wyjątkowe zjawisko jeśli chodzi o znajomość lub chęć przestrzegania Kodeksu Drogowego.
  Mgła, deszcz, słońce, mróz to normalne zjawiska atmosferyczne. One nie powodują wypadków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje