PKP bije się w piersi: "Dzieci pojadą na koszt spółki. W obie strony"

10.02.2013 18:30
Dzieci jadące na zimowisko do Zakopanego nie wsiadły do pociągu

Dzieci jadące na zimowisko do Zakopanego nie wsiadły do pociągu (Fot. Tomasz Galecki)

Grupa dzieci jadąca w piątek na ferie z Gdańska do Zakopanego nie dostała się do pociągu - ich miejsca w wagonie z kuszetkami zajęte były przez innych podróżnych. Po naszej interwencji PKP Intercity przeprasza i obiecuje zwrot pieniędzy za bilety.
W piątek wieczorem grupa dzieci w wieku szkolnym (z klas od III do VI) wyjeżdżała na ferie z Gdańska do Zakopanego. Miały podróżować całą noc pociągiem Intercity, w wagonie z kuszetkami. Kiedy dzieci z rodzicami i opiekunami próbowali dostać się do pociągu, okazało się, że jest to niemożliwe. Podróżni, którzy wsiedli wcześniej, w Gdyni mieli zarezerwowane te same miejsca. Dzieci zostały na peronie, opiekunom powiedziano, że mają czekać na następny pociąg, który odjeżdżał za kilkadziesiąt minut. O sprawie poinformował nas jeden z rodziców.

"By zdarzyło się coś takiego w dobie komputerów...?!"

- Dzieci wsiadły do drugiego pociągu, tam znaleziono im miejsca w wagonie pierwszej klasy, bo kuszetki były oczywiście już zajęte - opowiada Tomasz Gałecki, tata 12-letniej dziewczynki. - Z tego, co wiem, to w niektórych 6-osobowych przedziałach siedziało po ośmioro dzieci. Po drodze dosiadali się kolejni pasażerowie, którzy mieli wykupione miejsca, zajęte przez nasze dzieci. Nie mieści mi się w głowie, żeby w dobie komputerów kolej mogła sprzedać podwójne bilety na te same miejsca.

PKP Intercity przyznało się do pomyłki i przeprosiło pasażerów. - Prawdopodobnie jeden z pracowników odpowiadających za rezerwację miejsc nie dopełnił leżącego na nim obowiązku. Na pewno wyjaśnimy ten przypadek - powiedziała w sobotę Beata Czemerajda, rzecznik PKP Intercity.

"Przepraszamy za niedogodności dla małych pasażerów"

W niedzielę rzecznik jeszcze raz skontaktowała się z "Gazetą".

- Jeszcze raz przepraszam za wszelkie niedogodności, na które narażeni zostali nasi mali pasażerowie - mówi Beata Czemerajda. - Jednocześnie zapewniam, że przejazd grupy w obie strony zostanie zrealizowany na koszt spółki. Dopełnimy także wszelkich starań, aby do takich sytuacji nie dochodziło w przyszłości.

Zobacz także
Komentarze (68)
Zaloguj się
 • rafixwalkowiak

  Oceniono 120 razy 102

  Co roku jest tak samo.
  Za krótkie pociągi, za mało miejsca, część ludzi zostaje na peronach.

  A wystarczyło by tylko, żeby w okresie świąt, ferii zimowych czy wakacji z pociągu 8wagonowego zrobić pociąg 12 wagonowy. Albo żeby pociągów w tych okresach było 2 razy więcej.

  Czy to takie trudne? Przecież to jest kur... logiczne!!!

 • mirek11768

  Oceniono 80 razy 64

  Na koszt spółki czy na nasz koszt . ? Dureń , który sprzedał podwójne bilety powinien zapłacić z własnej kasy i won na bruk . Ale jak znam życie to pociotek dróżniczki z Kostomłotów (nic nie mam do Kostomłotów ) i pogrożą mu paluszkiem .Oj t i , ti niedobry

 • hdx01

  Oceniono 66 razy 48

  to po prostu skandal!! Dzieci czekały tyle na ferie a te zaczynają się od nieodpowiedzialności dorosłych!!! Może zamiast o przywilejach związkowcy PKP powinni pomyśleć o polepszeniu jakości swojej pracy! A osoba odpowiedzialna powinna ponieść poważne konsekwencje!

 • juma07

  Oceniono 45 razy 41

  Cholera, w Intercity I w PR nie ma spółki ODPOWIEDZIALNEJ ZA WTYKANIE KARTEK W DRZWI WAGONÓW I PRZEDZIAŁÓW NAPISEM "ZAREZERWOWANE", podobnie było w Opolu.
  TO karygodne zaniedbanie... należy powołać spółkę kolejową od tego właśnie z 3 prezesami, asystentami, specjalistami, zlecić zewnętrzne analizy za jakieś 5 mln pln, powołać Radę Nadzorczą i Ekspertów, Piarowców i speca od mediów, utworzyć branżowo-specjalistyczny związek zawodowy i poprosić pasażerów aby kartki obowiązkowo sami sobie wtykali ....aaa no i zastrajkować z powodu nieudolności PASAŻERÓW, którzy jeszcze tym g.nem chcą podróżować !!!!

 • 12jane

  Oceniono 51 razy 39

  no i gdzie są te wspaniałomyślne związki zawodowe na kolei--darmozjady , tylko szumieć potrafią,i żądać --rozgonić ich kijem na cztery wiatry......

 • wojtusz

  Oceniono 41 razy 37

  To już nie są PKP. Po dokonanym podziale, jest to szereg złodziejskich spółek kolejowych.

 • reality_show

  Oceniono 33 razy 31

  Powiem krótko: to mieści się w głowie, bo w dobie komputerów nie chciano mi sprzedać miejscówki na pociąg z Wrocławia do Warszawy w kasie i to samo u konduktora. Pociąg do Warszawy dojechał w połowie pusty, a ja jechałem bez miejscówki. Jest to wyraźna oznaka tego, aby ta firma poddała się dobrowolnemu bankructwu, a państwo wstrzymało wszelkie dotacje jakie ona otrzymuje sztucznie utrzymując jej istnienie.

 • kosim

  Oceniono 29 razy 23

  Pogonić tych darmozjadów z PKP

 • 1rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 26 razy 22

  "PKP bije się w piersi"

  Specjalniem pojechoł na stacje P.K.P. !!! Obserwowołem a, ze 2 godziny !!!

  Kurde !!!!

  Gdzie parowóz mo te piersi ?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje