Po opadach śniegu ponad tysiąc osób wciąż bez prądu

08.02.2013 21:00

Fot.: SHUTTERSTOCK.COM

- Po intensywnych opadach śniegu, w piątek o godz. 18 w regionie pozbawionych prądu było jeszcze ok. 1,3 tys. odbiorców - poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały. Rano bez prądu było ponad 10 tys. odbiorców z Mazowsza.
Jak podała po południu Biały, do godz. 18 na Mazowszu usunięto prawie 90 proc. awarii. Bez prądu pozostawali jeszcze odbiorcy w rejonie Siedlec, Zwolenia, Lipska i Kozienic. Jeszcze w południe wyłączonych było 199 podstacji energetycznych, bez prądu było ponad 5,8 tys. odbiorców. W południe najwięcej odbiorców nie miało prądu w okolicach Sokołowa Podlaskiego (2200) oraz Siedlec (ponad 1,1 tys.).

W okolicach Sokołowa Podlaskiego uszkodzeniu uległo 69 podstacji energetycznych, a koło Siedlec - 40. W okolicach Zwolenia i Lipska po południu prądu nie miało 925 odbiorców (jeszcze o godz. 6 rano bez zasilania było tam 3 tys. odbiorców - najwięcej w całym województwie), koło Wyszkowa - 648, Garwolina - 611, Radomia - 210 i Kozienic - 140. Firmy energetyczne informują służby wojewody o awariach na mocy porozumienia podpisanego we wrześniu 2012 r.

Jak przypomniała Biały, w październiku 2012 r., kiedy również gwałtowne opady śniegu spowodowały uszkodzenia linii energetycznych, na Mazowszu prądu nie miało ok. 70 tys. odbiorców. Zasilania byli wówczas pozbawieni także mieszkańcy województw: dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego i podlaskiego.

Zobacz także
Komentarze (5)
Po opadach śniegu ponad tysiąc osób wciąż bez prądu
Zaloguj się
 • allo11

  0

  Dopiero 120 lat temu nauczyliśmy się wykorzystywać eletryczność ,
  a juz uzalezniliśmy się od niej całkowicie?
  ........Podobno 2 mln lat liczy historia homo,
  i przetrwał bez elektr. , nie wiedząc nawet ,że takie cuś jest
  choć widział i doswiadczał jej ,
  w postaci wyładowań atmosferycznych.

 • poljack

  Oceniono 5 razy 3

  Podpis do zdjęcia jest powalający "prąd" , ja widzę wtyczkę i gniazdko .Ciekawe co miał na myśli redaktor prąd morski,rzeczny czy atmosferyczny ?

 • zenblue1

  Oceniono 14 razy 0

  Prąd im przywiezie Donald z Brukseli

 • drozd215

  Oceniono 11 razy -1

  Ale państwo zdało egzamin.

 • nie-tak

  Oceniono 9 razy -3

  Intensywne, krótkie opady śniegu dopiero kierują się na Polskę, co będzie wtedy? Będzie cała Polska bez prądu?
  Wczoraj, dziś wieczorem mieliśmy takie opady śniegu że z jednej strony pospiesznie odśnieżyło się auto i przeszło się odśnieżać druga to uprzednio odśnieżona strona auta była już zasypana śniegiem.
  Ogłosi Polska w takim podobnym przypadku klęskę żywiołową?
  Jest biało, ładnie, żywopłoty, drzewa oklejone śniegiem a sąsiad zapalił na swojej choince w ogrodzie lampki by podkreślić zimę.
  Lokalizacja pol odnowo-zachodnie Niemcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje