Lotnisko w Modlinie otworzą przed majówką? Jest szansa

08.02.2013 19:00
Naprawa uszkodzonego pasa startowego w Modlinie

Naprawa uszkodzonego pasa startowego w Modlinie (Fot. Lotnisko Warszawa/Modlin)

Jest szansa na otwarcie lotniska w Modlinie jeszcze przed majówką. Generalny wykonawca dwóch kruszących się betonowych fragmentów pasa startowego - firma Erbud - w piątek przedstawił władzom portu cztery warianty naprawy
Zobacz także: "Pas w Modlinie zbudować od nowa". Jest niebezpieczny

Chodzi o dwa kruszące się odcinki betonowe po blisko 540 m każdy. - Wśród zaprezentowanych wariantów naprawy nie ma mowy o wyburzeniu pasa startowego, jak można było ostatnio przeczytać w mediach. Są to cztery różne rozwiązania, które mają doprowadzić do jak najszybszej naprawy wierzchniej warstwy dwóch betonowych końcówek pasa startowego - mówi Edyta Mikołajczyk, doradca Zarządu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Erbud zadeklarował, że w zależności od wariantu na naprawę będzie potrzebować od 43 do 70 dni. A to oznacza, że lotnisko może zostać otwarte przed majówką. - Zależy nam oczywiście na czasie, ale także na bezpieczeństwie lotów - dodaje Mikołajczyk.

Władze portu w Modlinie wystąpiły do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych z prośbą o opinię na temat otrzymanych propozycji. We wtorek 12 lutego odbędzie się spotkanie Zarządu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin z firmą Erbud i ekspertami ITWL, instytucji, na której opiniach władze portu opierają się od października 2011 r.

Ryanair i Wizz Air do końca kwietnia na Okęciu

Lotnisko w Modlinie od kilku tygodni nie przyjmuje dużych samolotów pasażerskich. 22 grudnia ub.r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów - o numerach 08 i 26 - betonowych odcinków, po 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, co spowodowało, że samoloty takie jak airbus A320 lub boeing 737 nie mogą tam wykonywać operacji lotniczych. Rejsy z Modlina zostały przeniesione do innych portów lotniczych, głównie na Lotnisko Chopina. Tani przewoźnicy latający z Modlina - Ryanair i Wizz Air - poinformowali, że na Okęciu zostają do 30 kwietnia.

Zobacz także
Komentarze (31)
Zaloguj się
 • totapis500

  Oceniono 18 razy 18

  Serce w człowieku rośnie gdy słucha tych polskich inżynierów uprawnionych bez ograniczeń z jaką pasją kombinują,płytę trzeba zerwać żaden remont cząstkowy,chyba że przy tym pasku chcą doczekać emerytury.

 • leser.1

  Oceniono 14 razy 14

  Tylko niech nie zapomną dosypać margla do betonu!

 • drozd215

  Oceniono 14 razy 12

  To będzie można ogłosić kolejny sukces. Już w maju.

 • sensymila67

  Oceniono 17 razy 11

  POSTAWIĆ ZNAK DZIURY W PASIE STARTOWYM I NIECH SAMOLOTY LĄDUJĄ,A ZA EWENTUALNE WYPADKI KARAMY PILOTA I JEGO LINIĘ,ŻE POMIMO ZNAKU NIE UWAŻAŁ!!

 • mexxi20

  Oceniono 12 razy 10

  dlaczego tylko w polsce są takie problemy? jakoś nigdzie indziej w europie po wybudowaniu drogi czy w tym wypadku pasu lotniska nie ma później w nieskończoność jakiś problemów do poprawienia.

  czy tak trudno zrobić coś raz a porządnie?!

  a od siebie polecam fajne miejsca wakacyjne, które można przejrzeć tutaj:
  bylestam.pl/

 • losiu4

  Oceniono 7 razy 7

  "Lotnisko w Modlinie otworzą przed majówką? Jest szansa"

  chyba po to, zeby lud prosty grilla na swiezym powietrzsu mógł odpalić. Sorry, tu trzeba zaorać i zabetonować ponownie. Bo jak nie, to za rok-dwa będzie powtórka z rozrywki. Tyle ze wtedy nie będzie już nikt pamiętal jakie kłopoty były. I chyba o to biega

  Pozdrawiam

  losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje