"Metro budują, Targową rujnują". Protest mieszkańców

"Metro budują, Targową rujnują" - pod takim hasłem protestowali w sobotę mieszkańcy uszkodzonych kamienic przy ul. Targowej, mieszczących się tuż przy budowie metra. Lokatorzy domagają się wstrzymania prac z tarczą podziemną do czasu zabezpieczenia budynków.
- Mówi się, że metro jest potrzebne, ale nasze mieszkania też są potrzebne - mówili w czasie protestu mieszkańcy ul. Targowej, którzy zebrali się pod budynkiem poczty przy pl. Wileńskim, domagając się wstrzymania prac przy budowie II linii metra i zabezpieczenia swoich mieszkań. - Budynki są nawet stuletnie, a sprawa robi się coraz bardziej niebezpieczna, może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. A przecież płacimy podatki, nie można nas tak traktować.

- We wrześniu przeprowadziliśmy remont i od września zaczęło wszystko pękać - tynk, sufity, pojawiły się rysy na ścianach. Cała robota na nic - skarżyła się Małgorzata Wielondek, mieszkająca tuż przy budowie metra. Protestujących wspierał radny dzielnicy Praga Północ, wiceprzewodniczący komisji mieszkaniowej Robert Kazanowski. - Ta inwestycja jest robiona bez głowy, bez planów, za to, jak widać, z ogromnym rozmachem. Powinna rozpocząć się od badań geologicznych oraz zabezpieczeń budynków - komentował. I wskazywał na konieczność budowy domów komunalnych na wypadek eksmisji lokatorów ul. Targowej. - Osobom, które za chwilę mogą stracić dach nad głową, mamy do zaoferowania tylko hotele, a to rozwiązanie tymczasowe - mówił.

Lokatorzy z ul. Targowej mają problemy wraz z rozpoczęciem budowy metra przy pl. Wileńskim, kiedy to na ścianach wielu budynków pojawiły się nawet centymetrowe szczeliny. Protestujący, wspierani przez Komitet Obrony Lokatorów, wynajęli prawnika, aby nie dopuścić do startu tarcz. - Zanim budowa będzie kontynuowana, nasze mieszkania muszą zostać zabezpieczone - mówiła jedna z protestujących mieszkanek, Teresa Todorowska.

Zobacz także
 • Pękające ściany w kamienicy na Pradze Pękają ściany kamienicy nad metrem: centymetrowe szczeliny
 • Tłumy na stacji Śródmieście po zmianach w rozkładzie Udręka na kolei. Seria awarii, opóźnienia, pękają szyny
 • Pękające ściany w kamienicy na Pradze Pęka kolejna kamienica przy budowie metra
Komentarze (17)
"Metro budują, Targową rujnują". Protest mieszkańców
Zaloguj się
 • jkal

  0

  PO Targowej bufetowa POwinna być noszona w lektyce

 • jacek-1111

  0

  dlaczego nie budują fachowcy którzy potrafią przewidzieć konsekwencje i zabezpieczyć domy traktują nas jak trzeci świat i czyja to wina? kto wybierał wykonawcę?powinno wkroczyć CBA!!!!

 • lewatywka2

  Oceniono 2 razy 2

  Oj tam,oj tam!...zaraz rujnują..

 • zenblue1

  Oceniono 13 razy 9

  Gdyby Hitler miał taki sprzęt i fachowców to udało by mu się z tym zniszczeniem Warszawy

 • poljack

  Oceniono 9 razy -1

  Zdecydujcie się na coś albo postęp albo zaścianek Europy

 • elkipan

  Oceniono 22 razy 2

  Nie jestem z Warszawy, ale Targową znam. Myślę, że żałować nie ma czego.
  Dla mnie może się zawalić. Poszkodowanych przekwaterować.

 • dziadekjam

  Oceniono 17 razy 3

  Tym, czym dla lewobrzeżnej Warszawy było Powstanie Warszawskie, tym dla Pragi będzie budowa metra...

 • b.lange

  Oceniono 14 razy 4

  Teraz protestują ale gdyby im teraz zaproponować przeprowadzkę gdzieś dalej od metra to by się nie zgodzili bo po zakończeniu inwestycji wartość ich mieszkań gwałtownie wzrośnie (oczywiście o ile się wcześniej nie zawalą). I tak źle i tak niedobrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje