PiS zbiera skargi na PO: na początek komunikacja

Zamarznięty autobus linii 517

Zamarznięty autobus linii 517 (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

Partia otwiera infolinię, by zbierać skargi w sprawie komunikacji miejskiej. To pierwsza tego typu ofensywa warszawskich działaczy partii, którzy postanowili punktować ekipę Hanny Gronkiewicz-Waltz przy wsparciu swoich wyborców
Radni PiS zmobilizowali się do działań po głosowaniu nad miejskim budżetem na 2013 r., który według prognoz ratusza ma być rokiem trudnym dla samorządowych finansów. Przy stałym spadku dochodów ekipa PO zdecydowała się na cięcia wydatków. O 200 mln zł mniej niż w 2012 będzie na komunikację. Oszczędności zbiegły się z podwyżką cen biletów. A to się PiS nie podoba. Powstała więc partyjna infolinia, która będzie zbierała krytyczne uwagi.

"Samorządowcy PiS chcą w ten sposób na bieżąco monitorować zarządzanie transportem miejskim i reagować na liczne błędne decyzje urzędników Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz" - zachęca komunikat partii,

Ze szczegółami akcji można się zapoznać na partyjnym portalu. Hasło przewodnie "Decyduj o zmianach, twoje zdanie jest ważne", poniżej grafika, na niej stary model przystanku oraz grupa oczekujących na publiczny transport, większość w kapturach, z opuszczonymi głowami, odwróconych plecami do widza, w tłumie są dzieci oraz młodzież. Adresata akcji PiS identyfikuje tak: "Jesteś niezadowolony z funkcjonowania komunikacji miejskiej w Warszawie?", "Wiesz, co zmienić, by działała lepiej?"

Do ogłoszenia dołączony jest też materiał filmowy o ostatniej podwyżce cen biletów komunikacji z tezą "za wyższą cenę otrzymujemy gorszą ofertę". A wszystko to, jak przekonuje PiS, przez kosztowną armię urzędników ratusza. PO i Hanna Gronkiewicz-Waltz, by ich utrzymać, "sięga do kieszeni warszawiaków". Dalej występują przypadkowi przechodnie, wszyscy niezadowoleni. "W komunikacji miejskiej panuje tłok, jest brudno, nie działa ogrzewanie i klimatyzacja" - mówi pasażerka. Jej partner dodaje: "PO sięga do kieszeni mieszkańców". Kolejna bohaterka materiału pyta "jak żyć, pani prezydent?". Były szef CBA Mariusz Kamiński - lider PiS w Warszawie i poseł ściszonym głosem opowiada, że do podwyżek doprowadziła "niegospodarność i rozrzutność rządów prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz".

Maciej Wąsik szef klubu PiS w radzie miasta informuje, że tematem zajmują się poseł Adam Kwiatkowski oraz PiS-owski radny Ursynowa Wojciech Zabłocki, który właśnie sprawdza, czy "model talliński" (stolica Estonii ma od 1 stycznia bezpłatną komunikację) da się wprowadzić w Warszawie.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz w budżecie na 2013 r. zdecydowała się na oszczędności, których nie jesteśmy w stanie do końca zrozumieć - mówi Wąsik. - Doszło do cięć w rozkładach jazdy bez konsultacji społecznych, co uważamy, za duży błąd.

Pytanie, które w imieniu działaczy PiS stawia radny Wąsik, to początek. Katalog problemów, które stwarza ekipa rządząca, ma się rozrastać razem z akcją zbierania obywatelskich skarg telefonicznych. Radni PiS materiał zbiorą, przeanalizują, a następnie napiszą interpelacje do prezydent Warszawy.

- To są właśnie konsultacje społeczne, przejaw społeczeństwa obywatelskiego - ocenia pomysł Maciej Wąsik. - Zebrane informacje dają naszym radnym podstawę do publicznego występowania w imieniu mieszkańców. Jak się okazuje - nie tylko. Lider PiS mówi, że katalog skarg posłuży jego partii jako materiał w kampanii samorządowej, gdy stanie się częścią programu warszawskiego PiS.

Wolontariuszom będzie się można skarżyć od piątku. W partii jeszcze nie wiedzą, ile potrwa tworzenie bazy niezadowolonych ze standardów komunikacji miejskiej. Nie będzie to jedyny taki kontakt z wyborcami i sympatykami. Kolejne skargi, które będzie można zgłaszać PiS, mają dotyczyć nowej polityki śmieciowej.

Komentarze (92)
PiS zbiera skargi na PO: na początek komunikacja
Zaloguj się
 • stanislaw50

  Oceniono 1 raz 1

  Proszę przyjąc skargę !!!!
  Ja nie chcę jeździć; koleją, autobusem, metrem - toserwuje mni PO, ja chetnie polatam na kaczce.

 • hare-hare

  Oceniono 1 raz 1

  ksiązki zyczeń i zazaleń juz dawno przerabialiśmy( nie sprawdziły się)więcej kreatywnoci piSSiory

 • chango

  Oceniono 1 raz 1

  To jest właśnie ta optyka. Wszystkie frakcje z Wiejskiej są zarzadzane przez tego typu optykę.
  To pookrągłostołowe popłuczyny są właśnie.

  Jeszcze fajniej to wygląda jak się poczyta kim byli rodzice głównych graczy z Wiejskiej.
  Bolszewia, komuniści aktywni.. szmalcownicy.

  To banda aparatczyków jest.. Grają scenariuszem polaryzacyjnym..
  W kółko to samo. UW-SDRP.. AWS-SLD.. PO-PIS teraz. Schemat.

 • volvo960

  Oceniono 3 razy 3

  Zróbmy kontrakcję i też będziemy zbierać na pisiorów i będziemy punktować ich poczynania.

 • ellen.bw

  Oceniono 4 razy 4

  PIS widzi źdźbło w oku bliźniego, nie widząc belki w swoim!

 • ellen.bw

  Oceniono 3 razy 3

  PIS robi podstawowy błąd: zamiast skupić się na swoich pozytywach, skupia się na negatywach opozycji. Może zamiast szukać wad u innych, niech pokażą swoje zalety?! Ale skoro jedynym ratunkiem jest oczernianie konkurencji znaczy, że nie ma się czym wykazać.

 • krecik.17

  Oceniono 5 razy -3

  PO wpisach widać że 90 % wpisujących to słoiki z kompleksami :D

 • wat73

  Oceniono 3 razy 3

  najwiesi niudacznicy od wojny i konfidenci siegaja po sprawdzone metody

 • ax-les-thermes

  Oceniono 2 razy 2

  W zimie jest zimno w tramwajach aby nie bylo zimno w tramwajach nalezy ogrzac wszystkie ulice.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje