PiS zbiera skargi na PO: na początek komunikacja

31.01.2013 09:00
Zamarznięty autobus linii 517

Zamarznięty autobus linii 517 (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

Partia otwiera infolinię, by zbierać skargi w sprawie komunikacji miejskiej. To pierwsza tego typu ofensywa warszawskich działaczy partii, którzy postanowili punktować ekipę Hanny Gronkiewicz-Waltz przy wsparciu swoich wyborców
Radni PiS zmobilizowali się do działań po głosowaniu nad miejskim budżetem na 2013 r., który według prognoz ratusza ma być rokiem trudnym dla samorządowych finansów. Przy stałym spadku dochodów ekipa PO zdecydowała się na cięcia wydatków. O 200 mln zł mniej niż w 2012 będzie na komunikację. Oszczędności zbiegły się z podwyżką cen biletów. A to się PiS nie podoba. Powstała więc partyjna infolinia, która będzie zbierała krytyczne uwagi.

"Samorządowcy PiS chcą w ten sposób na bieżąco monitorować zarządzanie transportem miejskim i reagować na liczne błędne decyzje urzędników Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz" - zachęca komunikat partii,

Ze szczegółami akcji można się zapoznać na partyjnym portalu. Hasło przewodnie "Decyduj o zmianach, twoje zdanie jest ważne", poniżej grafika, na niej stary model przystanku oraz grupa oczekujących na publiczny transport, większość w kapturach, z opuszczonymi głowami, odwróconych plecami do widza, w tłumie są dzieci oraz młodzież. Adresata akcji PiS identyfikuje tak: "Jesteś niezadowolony z funkcjonowania komunikacji miejskiej w Warszawie?", "Wiesz, co zmienić, by działała lepiej?"

Do ogłoszenia dołączony jest też materiał filmowy o ostatniej podwyżce cen biletów komunikacji z tezą "za wyższą cenę otrzymujemy gorszą ofertę". A wszystko to, jak przekonuje PiS, przez kosztowną armię urzędników ratusza. PO i Hanna Gronkiewicz-Waltz, by ich utrzymać, "sięga do kieszeni warszawiaków". Dalej występują przypadkowi przechodnie, wszyscy niezadowoleni. "W komunikacji miejskiej panuje tłok, jest brudno, nie działa ogrzewanie i klimatyzacja" - mówi pasażerka. Jej partner dodaje: "PO sięga do kieszeni mieszkańców". Kolejna bohaterka materiału pyta "jak żyć, pani prezydent?". Były szef CBA Mariusz Kamiński - lider PiS w Warszawie i poseł ściszonym głosem opowiada, że do podwyżek doprowadziła "niegospodarność i rozrzutność rządów prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz".

Maciej Wąsik szef klubu PiS w radzie miasta informuje, że tematem zajmują się poseł Adam Kwiatkowski oraz PiS-owski radny Ursynowa Wojciech Zabłocki, który właśnie sprawdza, czy "model talliński" (stolica Estonii ma od 1 stycznia bezpłatną komunikację) da się wprowadzić w Warszawie.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz w budżecie na 2013 r. zdecydowała się na oszczędności, których nie jesteśmy w stanie do końca zrozumieć - mówi Wąsik. - Doszło do cięć w rozkładach jazdy bez konsultacji społecznych, co uważamy, za duży błąd.

Pytanie, które w imieniu działaczy PiS stawia radny Wąsik, to początek. Katalog problemów, które stwarza ekipa rządząca, ma się rozrastać razem z akcją zbierania obywatelskich skarg telefonicznych. Radni PiS materiał zbiorą, przeanalizują, a następnie napiszą interpelacje do prezydent Warszawy.

- To są właśnie konsultacje społeczne, przejaw społeczeństwa obywatelskiego - ocenia pomysł Maciej Wąsik. - Zebrane informacje dają naszym radnym podstawę do publicznego występowania w imieniu mieszkańców. Jak się okazuje - nie tylko. Lider PiS mówi, że katalog skarg posłuży jego partii jako materiał w kampanii samorządowej, gdy stanie się częścią programu warszawskiego PiS.

Wolontariuszom będzie się można skarżyć od piątku. W partii jeszcze nie wiedzą, ile potrwa tworzenie bazy niezadowolonych ze standardów komunikacji miejskiej. Nie będzie to jedyny taki kontakt z wyborcami i sympatykami. Kolejne skargi, które będzie można zgłaszać PiS, mają dotyczyć nowej polityki śmieciowej.

Zobacz także
Komentarze (92)
Zaloguj się
 • kat-kk

  Oceniono 128 razy 48

  A mi tam bez różnicy, czy ksiądz Jarosław czy ksiądz Donald.Stawiam na świeckie państwo J.Palikota !

 • kropkai

  Oceniono 58 razy 44

  Co za manipulacja! Ci "przypadkowi" pasażerowie to przecież ludzie, którzy do kamery powiedzą wszystko o co ich się porosi! Wie o tym kazdy kto zetknął się z takimi "filmowcami".
  Jeżdzę od lat komunikacja miejska w Warszawie i jestem zadowolona. Oczywiści, zawsze może być lepiej ale z tymi nieogrzanymi autubusami to po prostu kłamstwo, tak samo jak to że klima nie działą..
  Tłumoki powinny wiedzieć, że jak klima w lecie nie działa to się zgłasza to do ZTM-u i kierowca na drugi raz nie przyoszczędzi. Prosciej jest wygadać sie pisowi i ględzić, że to wina Bufetowej.
  Ceny biletów są wysokie, to jedyna prawda w tym wzgędzie.

 • trailerparksupervisor

  Oceniono 51 razy 37

  Wąsik,wcześniej Mularczyk i Maciejowski, teraz Kamiński to są tęgie głowy z PISdy,które wprowadzą model talliński.Litości.

 • dublet

  Oceniono 55 razy 35

  Uprzejmie informuję, że PO to ciepłe kluchy a niejaki Donald popełnił grzech zaniechania i nie aresztował w 2007 roku kierownictwa PiS z preziem Wolaków włącznie (a były podstawy!), co zapobiegłoby katastrofie smoleńskiej i uzdrowiło życie publiczne w Polsce!
  Życzliwy

 • nty

  Oceniono 38 razy 26

  Czy radny i podsłuchiwacz CBA Wąsik znów będzie zbierał skargi od niemowląt i nieboszczyków, bo ma w tym wielką wprawę?

 • 40_plus

  Oceniono 20 razy 18

  Lech Kaczyński prezydentem Warszawy, pamiętamy i dziękujemy - nigdy więcej.

 • ryllaa

  Oceniono 19 razy 17

  A jak już ta sekta zdobędzie władzę, to jałówka, Pawłowicz zostanie ministrem ds. homofobii!

 • papaleone

  Oceniono 21 razy 17

  Gargas dorwała do filmu kierowcę autobusu, który mówił tyle ile mu zapłacono.
  To teraz cały PiS szuka w komunikacji donosicieli.

 • totapis500

  Oceniono 12 razy 10

  Czy banda tych dewiantów z PiS-u nigdy nie chwyci się roboty,tylko będzie nam wciskać jakieś pierdoły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje