To oni pomazali Zienia farbą: atakują drogie marki

29.01.2013 16:10
Zniszczone witryny sklepu Macieja Zienia przy Mokotowskiej

Zniszczone witryny sklepu Macieja Zienia przy Mokotowskiej (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

To nie pierwszy atak grupy, która dziś rano pomazała ekskluzywny sklep z odzieżą Macieja Zienia przy Mokotowskiej. Grupa celuje w drogie marki kojarzące się z luksusem, niszczy też billboardy. Ma przesłanie antykapitalistyczne.
Sklep z odzieżą Macieja Zienia został pomazany dziś rano. Czerwoną farbą pochlapano witryny i, niestety, przy okazji także zabytkową kamienicę Rodryga Mroczkowskiego.

Nasza reporterka ustaliła, że to nie pierwszy taki atak na Mokotowskiej - ulicy skupiającej najwięcej sklepów z drogimi markami w mieście. Tamtejsi kupcy boją się, że ich sklepy mogą być następne.

Grupa podpisująca się jako 15W08 po raz pierwszy zaatakowała na Mokotowskiej w grudniu. Podobną czerwoną farbą pomazane zostało biuro nieruchomości Lion's House. Właściciel sprawnie usunął farbę, więc sprawa nie nabrała rozgłosu. Kolejną ofiarą był luksusowy sklep z odzieżą Lilou, także znajdujący się przy Mokotowskiej.

Zielonkawą farbą obficie pochlapano także pierwszą placówkę neoBANK w Warszawie w al. "Solidarności". Grupa niszczy też billboardy, m.in. te seksistowskie, pokazujące nagość.

Każdy atak dokumentowany jest na blogu, a zdjęciom towarzyszy wyjaśnienie, dlaczego wybrano akurat taką ofiarę. W przypadku sklepu Zienia autorzy napisali:

Nudzicie nas. Nudzą nas wasze gry i zabawy, wzajemne umizgi, bale i aukcje charytatywne. Wydaje wam się, że żyjecie pełnią wolności, a zachowujecie się jak nędzni dworzanie na zamku ubogiego króla. Plotki, uśmiechy, uprzejmości, obgadywanie, pseudoafery i niby-konflikty o okruchy. Od lat bez zmian, choć czasem uda się podmienić bohaterów telenoweli.

A kumulacja kapitału trwa.

Nuda.Na Mokotowskiej trwa już usuwanie farby z witryn sklepu. Od robotników usłyszeliśmy, że mają jedynie wyczyścić szyby, a nie kamienicę. Ta znajduje się pod opieką konserwatora zabytków.

Blog grupy znajduje się pod adresem: www.15w08.blogspot.com

Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • czosneq

  Oceniono 109 razy 73

  Ej tam, wielka sprawa, znowu bogate dzieciaki się nudzą i zanim je starzy wyślą do Londynu na studia chcą trochę ponarozrabiać i zbawić kawałeczek swojego świata. Spokojnie jak wrócą to im minie. Pożenią się z hrabiankami, wyjdą za mąż za książątka i będzie jak było. A ciemny lud będzie płacił za renowacje zabytków. Wiem coś o tym bo bawiłem się z takimi jak oni w rewolucje od podstaw. Tylko różnica była taka, że ja miałem kłopoty z kasą na życie a oni mieli problem z nowym ipodem.

 • maronek2

  Oceniono 131 razy 59

  Policja powinna się nimi zająć i wlepić porządne kary, niech płacą. Mało mnie obchodzi sklep, ale te zniszczone kamienice powodują, ze sam tum durnym fiutom wylałbym na łby kubeł czerwonej farby.

 • macw1975

  Oceniono 99 razy 51

  Normalny człowiek jak go coś nudzi to zostawia to i zajmuje się czymś innym.
  A bydło które niszczy to co mu się nie podoba powinno się trzymać za kratkami.

 • puuchatek

  Oceniono 80 razy 50

  "Nudzicie nas. Nudzą nas wasze gry i zabawy (...)"

  A mnie nudzą głupie lewackie poglądy. Czy to znaczy, że mogę was znaleźć i zniszczyć Wam dom, samochód, kurtkę czy plecak?

  Skąd ta natchniona pewność, że kogoś obchodzi to, co Was nudzi?

 • b.kiddo

  Oceniono 78 razy 36

  Zdebilniała hołota...

  Dowalić im prace społeczne, z nawiązką za niszczenie polskiego dziedzictwa kulturowego (zabytkowa kamienica).

 • thomos85

  Oceniono 32 razy 32

  Obejrzałem ten ich blog. Zastanawiam się od kiedy to warszawska komunikacja miejska jest luksusową marką bo widzę, że nasi "bohaterowie" na jednym ze zdjęć chwalą się pomalowaniem przystanku...
  Dla mnie pomalowanie przystanku to nie jest żadna walka o ideały a zwyczajny wandalizm...

 • kazik2500

  Oceniono 44 razy 26

  To jest wlasnie problem -- mlodzi lubia byc PRZECIW. To nie jest zle bo stawia stan obecny pod ciaglym znakiem zapytania. Problem taki, ze poniewaz sa mlodzi nie potrafia zwokalizowac co proponuja w zamian za to. Gdyby np. ktos im podsunal dobry cel, to by sie wlaczyli z entuzjazmem w dobra akcje. POMYSLCIE MLODZI -- naprawa zabytkow bedzie kosztowala pare tysiecy zlotych, ktore miasto WYDA. Przykladowy Jasiu chory na bialaczke potrzebuje pare tysiecy zlotych na leczenie. Nie mozecie ruszyc pala i 1. zidentyfikowac Jasia, ktory potrzebuje, 2. Napisac petycje do miasta, zeby w ramach pomocy chorym dzieciom przekazano X tysiecy na leczenie? Aha myslicie ze glupie zeskandalizowanie cos zmieni i bedzie SZYBCIEJ. Nie, nie bedzie -- bedziecie i tak musieli jechac na zmywak.

 • brajanu

  Oceniono 34 razy 20

  na jutubie można wpisac "kidult". wygląda to tak. do gasnicy facet wlewa farbę i robi napisy "kidult" wysokie i szerokie na kilka metrów. wszystko na sklepach znanych, luksusowych marek.

  a to w polsce albo jakieś dzieci z bananowych osiedli, którym sie nudzi, albo jakies lewactwo, co to walczy o nie wiadomo co.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje