To oni pomazali Zienia farbą: atakują drogie marki

Zniszczone witryny sklepu Macieja Zienia przy Mokotowskiej

Zniszczone witryny sklepu Macieja Zienia przy Mokotowskiej (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

To nie pierwszy atak grupy, która dziś rano pomazała ekskluzywny sklep z odzieżą Macieja Zienia przy Mokotowskiej. Grupa celuje w drogie marki kojarzące się z luksusem, niszczy też billboardy. Ma przesłanie antykapitalistyczne.
Sklep z odzieżą Macieja Zienia został pomazany dziś rano. Czerwoną farbą pochlapano witryny i, niestety, przy okazji także zabytkową kamienicę Rodryga Mroczkowskiego.

Nasza reporterka ustaliła, że to nie pierwszy taki atak na Mokotowskiej - ulicy skupiającej najwięcej sklepów z drogimi markami w mieście. Tamtejsi kupcy boją się, że ich sklepy mogą być następne.

Grupa podpisująca się jako 15W08 po raz pierwszy zaatakowała na Mokotowskiej w grudniu. Podobną czerwoną farbą pomazane zostało biuro nieruchomości Lion's House. Właściciel sprawnie usunął farbę, więc sprawa nie nabrała rozgłosu. Kolejną ofiarą był luksusowy sklep z odzieżą Lilou, także znajdujący się przy Mokotowskiej.

Zielonkawą farbą obficie pochlapano także pierwszą placówkę neoBANK w Warszawie w al. "Solidarności". Grupa niszczy też billboardy, m.in. te seksistowskie, pokazujące nagość.

Każdy atak dokumentowany jest na blogu, a zdjęciom towarzyszy wyjaśnienie, dlaczego wybrano akurat taką ofiarę. W przypadku sklepu Zienia autorzy napisali:

Nudzicie nas. Nudzą nas wasze gry i zabawy, wzajemne umizgi, bale i aukcje charytatywne. Wydaje wam się, że żyjecie pełnią wolności, a zachowujecie się jak nędzni dworzanie na zamku ubogiego króla. Plotki, uśmiechy, uprzejmości, obgadywanie, pseudoafery i niby-konflikty o okruchy. Od lat bez zmian, choć czasem uda się podmienić bohaterów telenoweli.

A kumulacja kapitału trwa.

Nuda.Na Mokotowskiej trwa już usuwanie farby z witryn sklepu. Od robotników usłyszeliśmy, że mają jedynie wyczyścić szyby, a nie kamienicę. Ta znajduje się pod opieką konserwatora zabytków.

Blog grupy znajduje się pod adresem: www.15w08.blogspot.com

Zobacz także
 • Zniszczone witryny sklepu Macieja Zienia przy Mokotowskiej Czerwoną farbą zniszczyli witryny sklepowe Zienia
 • Ćwiczenia muzyków w Bibliotece Krasińskich przy ul. Okólnik Muzyka w bibliotece. Squat zostaje do końca miesiąca
 • Jak naprawdę wygląda squat? Zobacz od środka
Komentarze (41)
To oni pomazali Zienia farbą: atakują drogie marki
Zaloguj się
 • tyberium1111

  Oceniono 1 raz 1

  billboardy, m.in. te seksistowskie, pokazujące nagość.

  niszczenie tego goowna uważam za ok,

  ale niszczenie prywatnego mienia i zabytków nie jest o.k.

 • sigizm

  0

  Podcinają gałąź na której siedzą, bo kto będzie płacił podatki na zasiłki i emerytury, jeśli nie bogaci ?
  Kto da pracę ? Na pewno nie Państwo Polskie...........
  Powinni się modlić, żeby jak najwięcej bogatych ludzi było

 • trollingstones

  0

  Nijak nie rozumiem tego lewactwa. Chcieliby się paść bez pracy na społeczeństwie, żyć z zasiłków albo ze śmieci które pozbierają, na jakichś squatach. A im bogatsze społeczeństwo, tym więcej śmieci i lewactwa na tych śmieciach wypasionego, czemu więc kontestują?

 • dawno.urodzony

  Oceniono 2 razy 0

  Nie popieram wandalizmu i niszczenia... ale w głębi duszy uśmiecham się na myśl że są jeszcze tacy którzy dostrzegają bezsens działalności takich osobników jak pan Zień...i jak ci wszyscy których sens istnienia wyznaczają jedynie tabloidy, kolorowe pisemka i portale plotkarskie

 • 4krzych1

  Oceniono 5 razy -1

  fasady szkoda, Zienia nie szkoda...

 • lusjola

  Oceniono 2 razy 2

  są inne możliwości protestowania a nie smarowanie ścian powinni zainstalować monitoring a jak ich złapią to tyłki na czerwono wymalować tylko OLEJNĄ

 • 44rodowicz

  Oceniono 7 razy 1

  Zień nie ma kasy na umycie elewacji czy jest takim społecznikiem, że pozwoli zapłacić ze środków budżetowych?

 • qoeirupoiu

  Oceniono 6 razy 4

  Byłaby to ciekawa forma wyrażenia swoich poglądów (lewackich, antykapitalistycznych czy jak tam zwał tak zwał, każdy ma prawo do swoich) gdyby zrobili to farbą zmywalną, którą właściciel sklepu mógłby spłukać wodą bez żadnego uszczerbku dla witryny i ścian. Pacnęliby farbę, zrobiliby sobie zdjęcia do gazet a po godzinie byłoby jak wcześniej.

  Tak jak teraz to wyszło źle bo ponad poglądy wyszedł zwykły wandalizm. Szkoda.

 • thomos85

  Oceniono 32 razy 32

  Obejrzałem ten ich blog. Zastanawiam się od kiedy to warszawska komunikacja miejska jest luksusową marką bo widzę, że nasi "bohaterowie" na jednym ze zdjęć chwalą się pomalowaniem przystanku...
  Dla mnie pomalowanie przystanku to nie jest żadna walka o ideały a zwyczajny wandalizm...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje