Boeing kapitana Wrony kupiony przez dewelopera

Boeing 767 chwilę po lądowaniu na lotnisku Chopina

Boeing 767 chwilę po lądowaniu na lotnisku Chopina (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

Szef warszawskiej spółki deweloperskiej kupił samolot, którym w 2011 roku kpt. Tadeusz Wrona lądował awaryjnie, bez podwozia, na Lotnisku Chopina.
Boeing 767 nazywany od jego numeru rejestracyjnego "Papa Charlie" od listopada 2011 roku stoi w hangarze obok lotniska. LOT miał nadzieję, że uda się go naprawić. Okazało się jednak, że remont byłby nieopłacalny. Latem ub.r. sprzedał więc silniki samolotu, a potem resztę maszyny. Kupiła ją angielska firma Casco. Jej mechanicy przez kilka tygodni pracowali w hangarze na Okęciu. - Wymontowaliśmy układy hydrauliczne i sterujące. Reszta nam niepotrzebna - usłyszeliśmy od nich wczoraj.

To, co zostało, czyli kadłub ze skrzydłami i wyposażeniem kabiny pasażerskiej, kupił Jan Zajączkowski, prezes firmy Eko Park, która buduje domy obok Pola Mokotowskiego. Kwoty transakcji nie ujawniono. - Samolot zostanie przetransportowany do Poznania. Zamierzam go wykorzystywać do celów szkoleniowych - powiedział nam Zajączkowski. I dodał, że szczegóły zdradzi później. - Transport boeinga będzie operacją bardzo skomplikowaną technicznie. Prawdopodobnie zostanie ona przeprowadzona na przełomie marca i kwietnia - planuje.

Boeing "Papa Charlie" 1 listopada 2011 roku leciał z Newark w USA do Warszawy. Okazało się, że podwozie nie wysuwa się. Cała Polska wstrzymała oddech, gdy samolot podchodził do awaryjnego lądowania na Okęciu. Kpt. Tadeusz Wrona posadził go na płycie, szorując "brzuchem" boeinga o pas startowy. Nikt nie odniósł obrażeń.Zobacz także
 • Boeing 767 po awaryjnym lądowaniu w Warszawie Rok po lądowaniu kapitana Wrony. Samolot nadal leży
Komentarze (34)
Boeing kapitana Wrony kupiony przez dewelopera
Zaloguj się
 • pogromca_mrowek

  0

  Zakłada ośrodek treningowy Al-Kaidy?

 • andrewpiotr

  Oceniono 5 razy -5

  Gdyby ta wrona była lepiej wyszkolona to by matoł wiedział, że bezpieczniki podwozia nalezy utrzymywać w pozycji "on" a nie "of". Z tłumana zrobiono bohatera jak i w przypadku pilotów smigłowca którego rozbili matoły wraz z ekipą rządową lecącą z Wrocławia. Tak samo ze specjalnego pułku wojskowego.Rzeczwiście byli oni wszyscy ze "specjalnego pułku" Podobnie jak ci z Tupolewa byli ze specjalnego i zostali bohaterami. Dlaczego miernoty uznajemy za bohaterów a nie wskazujemy ich tępotę i brak profesjonalizmu?

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 3 razy -1

  Dlaczego nikt nie pisze prawdy o tym, że pan Wrona zapomniał nacisnąć właściwy guzik, by obniżyć podwozie? Tylko prawda uratuje Polskę. Dziś wszyscy boją się prawdy!

 • krzysztof_ptk

  0

  Ten samolot kupiła osoba prywatna, ale za inny samolot kto płaci? Jedna rodzina?

 • lasslo

  Oceniono 2 razy 0

  Ale czad!!!
  Przelot do Poznania bez silników, układów hydraulicznych i sterujących?
  Kapitanie Wrona do dzieła!!!

  PS
  I jeszcze podwozie się nie wysuwa...:-)

 • fish1

  Oceniono 2 razy 2

  A 787 kiedy będzie sprzedawany ?

 • ww-77

  Oceniono 16 razy 2

  No to już wiemy, na co poszły pieniądze podatników, które rząd Tuska w zamian za łapówki dał deweloperom w ramach programu "Rodzina na swoim".

 • cin1977

  Oceniono 2 razy 2

  Wydawało mi się, czy deweloperzy ostatnio płaczą skarżąc się na kryzys na rynku nieruchomości?
  Nieee... Musiało mi się wydawać...

 • grant_1

  Oceniono 2 razy 2

  "Zamierzam go wykorzystywać do celów szkoleniowych" - pewnie będzie uczył, gdzie bomby podkładać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje