Skończyły się pieniądze na odśnieżanie. Co teraz?

W ubiegłym tygodniu miasto wydało ponad 3,5 mln złotych na odśnieżanie ulic i chodników. Oznacza to, że pieniądze przeznaczone na zimę już się skończyły. Władze Łodzi zapewniają jednak, że będą na ten cel przesuwać kolejne środki
Jednorazowy wyjazd całego sprzętu do odśnieżania łódzkich ulic kosztuje pół miliona złotych. Odladzanie to wydatek 300 tysięcy złotych, a za najprostszy zabieg polegający na posypaniu najbardziej newralgicznych miejsc - skrzyżowań i wiaduktów - firmy życzą sobie 30 tys. złotych.

Tydzień temu - w poniedziałek - wiceprezydent Radosław Stępień poinformował, że w miejskiej kasie zostało 4 mln złotych na zimowe utrzymanie dróg. W ostatnich dniach niemal cała ta kwota została już wykorzystana. - W ubiegłym tygodniu na ten cel wydaliśmy około 3,5 mln złotych - mówi Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Tylko w poniedziałek usuwanie śniegu kosztowało 1,2 mln złotych. Przygotowanie dróg przed porannym szczytem we wtorek, środę i czwartek łącznie około 1,8 mln złotych. Do tego zabezpieczanie najważniejszych skrzyżowań i odśnieżanie miejsc parkingowych.

Prognozy pogody przewidują, że od środy będzie nieco cieplej. W poniedziałek i wtorek może jednak jeszcze prószyć śnieg. Co jeśli zima wróci jeszcze w lutym? - Pieniędzy na odśnieżanie na pewno nie braknie - zapewnia Gawlik. - Kolejne środki będą przekazywane adekwatnie do potrzeb.

Urzędnicy nie chcą jednak podać ile są jeszcze wstanie przekazać z budżetu na zimowe utrzymanie dróg.

Komentarze (28)
Skończyły się pieniądze na odśnieżanie. Co teraz?
Zaloguj się
 • prostopopolsku

  0

  Zima się skończyła !

  Nie ma pieniędzy, nie ma zimy

  > pppolsku.blogspot.com/
  .
  jak niskomplikowany jest ten świat pokazuje powyższy link, najnowsze teksty tegoż autora

  > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,13307389,Komisja_Europejska_grozi_Polsce_za_nieuregulowane.html?v=1&pId=20769081&send-a=1#opinion20769081
  .
  > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13307638,Lista_Kwasniewskiego_do_europarlamentu__Na_lewice.html?t=1359367204037&v=1&pId=20768981&send-a=1#opinion20768981
  .
  > wyborcza.biz/biznes/1,100896,13299213,Draghi_optymista_chwali_rzady_za_reformy__a_swoja.html?t=1359221320704&v=1&pId=20751653&send-a=1#opinion20751653
  .

 • pianistka32

  0

  WPROWADZIĆ ZAKAZ OPADÓW ŚNIEGU

 • blski

  0

  @jgalka
  "dlaczego w aresztach siedza i nic nie robia? nie powinni jakos zarobic na swoje utrzymanie?"
  Nieskazany aresztant nie jest wiezniem i moze sie okazac, ze czlowiek ten jest niewinny, tak wiec sad moze nakazac jego przetrzymanie wylacznie w celu ulatwienia czy umozliwienia sledztwa. Gdyby zglosil sie na ochotnika do takiej pracy to moznaby mu na to zezwolic. Klopot w tym, ze nalezaloby mu zapewnic warunki pracy ktore nie narazilyby go na jakiekolwiek uszkodzenia. Zarzadzajacy aresztem musieliby zapobiec nie tylko ucieczce ale tez kontaktom ze swiatem zewnetrznym, czy to po to zeby nie przekazywa/otrzymywal informacji ale tez dla tego arsztanta bezpieczenstwa. Po podliczeniu kosztow to sie nieoplaca.
  Jesli chodzi o wiezniow, to wszystkie powyzsze argumenty tez nalezy brac pod uwage, a w przypadku wypadku przy pracy, czy w tym przypadku zaziebienia koszt odszkodowan moglby byc b. wysoki.
  Wiezniowie nie powinni byc dla spoleczenstwa zrodlem dochodu, a raczej powinni byc znacznym obciazeniem, wtedy jest pewnego rodzaju bezpieczenstwo, ze ten sposob kary nie bedzie przez rzad naduzywany.

 • cztery44442

  Oceniono 2 razy 0

  U mnie na wsi nikt niczego nie odśnieża i nie sypie żadnych środków chemicznych, mówiąc trywialnie soli i tak jest od lat. Jednym słowem zacofanie. Jednak lud wiejski ma nadzieję, że ustawią nam przynajmniej trzy radary bo droga przez wieś liczy tysiąc metrów i te radary da się postawić. Społeczność pragnie zakosztować choć trochę cywilizacji. Jednym słowem: aby wieś polska kwitła i się rozwijała radary powinny trafić pod strzechy - siedem chałup - trzy radary. Ja się nie powtarza, proszę tylko o zamieszczenie komentarza.

 • cztery44442

  Oceniono 1 raz -1

  U mnie na wsi nikt niczego nie odśnieża i nie sypie żadnych środków chemicznych, mówiąc trywialnie soli i tak jest od lat. Jednym słowem zacofanie. Jednak lud wiejski ma nadzieję, że ustawią nam przynajmniej trzy radary bo droga przez wieś liczy tysiąc metrów i te radary da się postawić. Społeczność pragnie zakosztować choć trochę cywilizacji. Jednym słowem: aby wieś polska kwitła i się rozwijała radary powinny trafić pod strzechy - siedem chałup - trzy radary.

 • tokmada

  0

  a mnie zastanawia maleńki szczegół: jak wygląda wycena owych "usług"? Bo takie kwoty, ze sierść się jeży... Dość zastanawiające te kwoty. Czy - jeśli rzeczywiście te ceny są uzasadnione i dotyczą rzeczywiście kosztów wyjazdu setek tysięcy piaskarek/solarek/pługów, w co wątpię - nie TANIEJ byłoby zaangażować kipiących energią pensjonariuszy zakładów penitencjarnych?

 • jgalka

  Oceniono 3 razy 3

  dlaczego w aresztach siedza i nic nie robia? nie powinni jakos zarobic na swoje utrzymanie?

 • kain_brat_abla

  0

  Teraz się zima skończy. :)

 • kniazwitold

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma to miasto szczęścia do prezydentów - najpierw jakiś dewot w czapce, teraz mierna ale wierna - ale lubię to miasto :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje