Awantura w pociągu. Policja zatrzymała 16 Niemców

27.01.2013 11:58
Policja w Warszawie

Policja w Warszawie (Fot. Sławomir Kamiński/ Agencja Gazeta)

"Ty polska świnio!" - usłyszał jeden z pasażerów, za chwilę dostał w twarz. Niemcy skakali po siedzeniach w pociągu, pili alkohol, byli głośni i agresywni. Wracali z urodzin kolegi we Wrocławiu. Dojechali tylko do Legnicy. Tam prosto z peronu trafili na izbę wytrzeźwień
- Jeden z pasażerów zwrócił im uwagę, wtedy zaczęli go wyzywać - mówi aspirant Stanisław Dwojak z legnickiej policji. - Krzyczeli do niego "Ty polska świnio!". Potem jeden z nich uderzył go w twarz z otwartej ręki. Musiał interweniować kierownik pociągu.

Niemcy wracali w niedzielę z Wrocławia, gdzie jeden z nich świętował urodziny. Po godz. 6 rano wsiedli do pociągu do Drezna. Tam kontynuowali imprezę. Pili alkohol, skakali po siedzeniach, krzyczeli. Gdy dojechali do Legnicy, kierownik pociągu wezwał policję. -

Zatrzymaliśmy 16 osób w wieku od 25 do 32 lat. Wszyscy byli pijani - mówi aspirant Dwojak. - Mieli około promila alkoholu we krwi. Dlatego przewieźliśmy ich na izbę wytrzeźwień. Tylko trzech się tam nie kwalifikowało, bo miało poniżej 0,5 promila.

Trzej mniej pijani od razu dostali mandaty. - Za wybryk chuligański będą musieli zapłacić około 1 tys. zł kary - mówi policjant. - Pozostali też dostaną mandaty, tylko najpierw muszą wytrzeźwieć. Nie wiadomo, ile to potrwa, bo każdy organizm inaczej reaguje. Co kilka godzin dzwonimy i sprawdzamy na izbie.

Zobacz także
Komentarze (430)
Zaloguj się
 • papaleone

  Oceniono 1165 razy 1093

  No..nareszcie jakaś równowaga.
  Czekam na komentarze w Niemieckiej prasie.

 • ajjka0

  Oceniono 664 razy 588

  ....tym niemcom to sie juz w d....przewraca obarczyc kosztami nowego wagonu to ich wyleczy z takich wycieczek a propo mandat w euro?

 • wiezet

  Oceniono 635 razy 555

  1000,- zł mandat? To tak jakby ich zapraszać z powrotem. Tysiąc euro to rozumiem i one, te świnie, też by zrozumiały

 • ptak57

  Oceniono 466 razy 392

  Proponuję to jak najmocniej nagłośnić by do Niemców - piewców "kultury niemieckiej" w ich kraju dać jasny przykład ICH rzeczywistych zwyczajów. Mam nadzieję że ICH władza zareaguje również na popisy europejskości Niemieckiej.

 • jaceknit

  Oceniono 368 razy 282

  Miejmy nadzieję, że ziomale z Legnicy nie przyniosą Polsce wstydu i wyjaśnią niemieckiej młodzieży zasady zachowania się na polskiej ziemi :)

 • leslaw28

  Oceniono 301 razy 227

  zaraz, to za uderzenie w twarz Polaka, u siebie w kraju i epitet, tylko mandat?,a za tzw.antysemityzm zydowska gazeta chce wiezienia.Czlowiek ktory pokropil rabina wodaa swiecona, wyladowal w wieieniu.

 • dziadekjam

  Oceniono 348 razy 222

  Spili się z rozpaczy, że Rosjanie 68 lat temu zlikwidowali park rozrywki dla "nadludzi" uprawiających wiodącą kulturę niemiecką.

 • spam_box

  Oceniono 288 razy 170

  Czy któryś z arszlochów ("dziur w odbycie męskim" - tłum. wg Jana Małii Ł.) krzyczał "Łatujcie mnie, Polacy mnie biją, łatujcieeee mnieeeeee"?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 166 razy 146

  Tu powinna byc sprawa karna - z odszkodowaniem, bo to przeciez naruszenie nietykalnosci cielesnej i klasyczne hate crime (przestepstwo na tle rasistowskim). Polska policja po raz kolajny udawadnia, ze lenie, a Polacy jako calosc, ze prawa czlowieka i obywatela maja w dupie, nawet gdy to ich samych dotyczy; starczylo 20 lat prania mozgow, byscie sie dali na niewolnikow wychowac - tu juz powinna isc skarga wyzej, ze policja zanizyla wage zarzutow.
  Do samosadu nie ma co nawolywac, bo policja odeskortuje ich do pociagu.
  Typowa niemiecka holota z landow wschodnich, neonazistowskie bydlo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje