"Nie" dla komisji ws. Modlina. Lotnisko otworzą latem?

Naprawa pasa startowego w Modlinie

Naprawa pasa startowego w Modlinie (Fot. modlinairport.pl)

Nie dla powołania komisji śledczej ws. Modlina. Bez echa pozostają także apele SLD o dymisję Adama Struzika i władz portu w Modlinie. - To lotnisko będzie działało najpóźniej w lecie - mówi Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie.
Radni PSL i PO nie zgodzili się na powołanie komisji śledczej sejmiku Mazowsza w sprawie lotniska w Modlinie, o co wnioskował klub SLD. Teraz radni słuchają informacji władz portu. W poniedziałek rano przekazali ekspertyzę Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych do nadzoru budowlanego z wnioskiem o zgodę na powtórne użytkowanie pasa.

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski skomentował decyzję radnych: - Po raz kolejny koalicja PO i PSL pokazała, że nie liczy się prawda, tylko partykularne interesy.

Radni SLD po raz kolejny zaapelowali o dymisję marszałka województwa Adama Struzika i władz portu w Modlinie.

Otworzą latem?

Lotnisko zamknięto 22 grudnia ubiegłego roku, ale wciąż nie wiadomo, kiedy zostanie ponownie otwarte. - To lotnisko będzie działało najpóźniej w lecie, jeżeli nie na wiosnę. Wkrótce zapadnie decyzja, czy będzie tymczasowo otwarte, czy pas będzie dalej remontowany bez otwarcia - mówi Piotr Okienczyc, szef lotniska w Modlinie.

TVN24 podała, że z ekspertyz ITWL wynika, że betonowe końcówki pasa startowego na modlińskim lotnisku były w fatalnym stanie, a "kawałki betonu można było wyjmować palcami".

W sobotę Wizz Air przedłużył pobyt na Lotnisku Chopina do 8 lutego. Drugi przewoźnik latający z Modlina - linia Ryanair na Okęciu - zostanie na razie do 29 stycznia.Zobacz także
 • Czytelnicy "Gazety" na spacerze po terenie i nowym terminalu lotniska w Modlinie, który odbył się 14 lipca 2012 roku. Oprowadzała Edyta Mikołajczyk z biura prasowego portu. Ciężkie życie modlińskiego PR-owca. Wciąż się czeka
 • Terminal lotniska w Modlinie Stanął handel w Modlinie. Przedsiębiorcy zbankrutują?
Komentarze (57)
"Nie" dla komisji ws. Modlina. Lotnisko otworzą latem?
Zaloguj się
 • juma07

  Oceniono 1 raz 1

  Hehheeee... Niemcy budują dobre pasy, a ich problemy są innego typu.
  Poza tym NIE MA PORÓWNANIA...
  Oni budują Ogromny Ponadregionalny HUB, a Modlin.... no cóż hmm to tak jak porównanie Brandenburgii (Podstam, Berlin i 1/3 Niemiec) i... Modlin...
  Modlin jest tylko lotniskiem pomocniczym.... a obecnie nie jest żadnym.

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy 2

  Lotnisko będą budowali tyle co warszawskie metro i na początek otworzą jeden pas

 • tdabc

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejny przykład jak robi się interesy w III RP.

  To będzie trwało tak długo ja długo będziecie wybierać PO na reprezentantów narodu.

 • katia_00

  Oceniono 1 raz 1

  Najpóźniej w lecie otworzą, a którego roku?, i kto za przestój lotniska zapłaci, bo rozumiem że prezes i reszta będą pobierać swoje wynagrodzenia, i oczywiście winnych zaistniałej sytuacji nie ma, a przy otwarciu była cała chmara urzędasów i polityków.

 • losiu4

  Oceniono 10 razy -2

  kwintesencja pełowni: złodziej złodzieja złodziejem pogania i na złodzieju jedzie. Ale spoko, sie medialnie przykryje. Nie po to ma sie zaprzyjaźnione przekaziory zeby się czepiać swojaków

  Pozdrawiam

  Losiu

 • eesensja

  Oceniono 10 razy 2

  Nic się nie stało PełOlsko, nie stało się nic. Teatrzyku, p.t. BUBEL PełOlski, ciąg dalszy. A za wszytko inne zapłacą durne Lemory.

 • josif47

  Oceniono 8 razy -4

  Jak zwykle POpaprancy.

 • mederith

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Prezydencie, czy ordery dla najwazniejszych prominentow oraz wykonawcow lotniska sa juz przygotowane, zwlaszcza Marszalkowi wojewodztwa Struzikowi??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje