"Nie" dla komisji ws. Modlina. Lotnisko otworzą latem?

21.01.2013 12:00
Naprawa pasa startowego w Modlinie

Naprawa pasa startowego w Modlinie (Fot. modlinairport.pl)

Nie dla powołania komisji śledczej ws. Modlina. Bez echa pozostają także apele SLD o dymisję Adama Struzika i władz portu w Modlinie. - To lotnisko będzie działało najpóźniej w lecie - mówi Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie.
Radni PSL i PO nie zgodzili się na powołanie komisji śledczej sejmiku Mazowsza w sprawie lotniska w Modlinie, o co wnioskował klub SLD. Teraz radni słuchają informacji władz portu. W poniedziałek rano przekazali ekspertyzę Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych do nadzoru budowlanego z wnioskiem o zgodę na powtórne użytkowanie pasa.

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski skomentował decyzję radnych: - Po raz kolejny koalicja PO i PSL pokazała, że nie liczy się prawda, tylko partykularne interesy.

Radni SLD po raz kolejny zaapelowali o dymisję marszałka województwa Adama Struzika i władz portu w Modlinie.

Otworzą latem?

Lotnisko zamknięto 22 grudnia ubiegłego roku, ale wciąż nie wiadomo, kiedy zostanie ponownie otwarte. - To lotnisko będzie działało najpóźniej w lecie, jeżeli nie na wiosnę. Wkrótce zapadnie decyzja, czy będzie tymczasowo otwarte, czy pas będzie dalej remontowany bez otwarcia - mówi Piotr Okienczyc, szef lotniska w Modlinie.

TVN24 podała, że z ekspertyz ITWL wynika, że betonowe końcówki pasa startowego na modlińskim lotnisku były w fatalnym stanie, a "kawałki betonu można było wyjmować palcami".

W sobotę Wizz Air przedłużył pobyt na Lotnisku Chopina do 8 lutego. Drugi przewoźnik latający z Modlina - linia Ryanair na Okęciu - zostanie na razie do 29 stycznia.Zobacz także
Komentarze (57)
Zaloguj się
 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 81 razy 67

  Hehehe , najciekawsze jest to że duży odcinek starego pasa startowego wybudowanego dla wojska w latach 50-tych jest w doskonałym stanie a reszta przylepiona za rządów styropianów jest do dupy :)))
  Jak juz barany poprawice ten pas tto nie zapomnijcie o ILS i to najlepiej klasy IIIC a nie gó...aną jedynke.

 • dd_82

  Oceniono 82 razy 60

  Choć SLD jest jak dla mnie na politycznych antypodach, to trudno nie zgodzić się z opinią sekretarza tej partii, że "Po raz kolejny koalicja PO i PSL pokazała, że nie liczy się prawda, tylko partykularne interesy".

  Polska w budowie...

 • hotin

  Oceniono 74 razy 48

  Dyscyplina klubowa i koalicje PO-PSL to zmora dzisiejszej pseudo-demokracji!

 • folwark_polski

  Oceniono 57 razy 37

  cuchnie korupcją na odległość

 • folwark_polski

  Oceniono 54 razy 28

  jak to powiedział młody Tusk? tata woli przemilczeć i przeczekać aż szambo się rozcieńczy, ta koalicja robi przewały już całkowicie jawnie

 • leziox

  Oceniono 34 razy 20

  Oburzajace.I nawet sie juz gadac nie chce na ten temat,bo czlowieka ogarnia odruch wymiotny.Nie bedzie komisji sledczej-no bo nie.I juz.
  Ktos tam bardzo musi sie bac o swoj tlusty tyleczek.
  To jeszcze Polska czy juz Ameryka Poudniowa?

 • imaman.pl

  Oceniono 25 razy 15

  Zastali Polske murowana.Ich budowy,cokolwiek rusza:autostrady,lotniska,systemy cyfrowe,finanse,szkoly,nauka zawodu,sady,CBA,CBS,ABW,i dopisz co zechcesz DO POPRAWEK,bo sie wali juz w ramach gwarancji.Czy to wina rzadu,czy takich tumanow zatrudniamy,jako wykonawcow?A moze naprawde NIKT NIC NIE WIE?Bezpanskie Panstwo zyjace historia i religia?Zostawcie juz ta Polske,jako WIES spokojna i wesola,SKANSEN EUROPY!!!!

 • syngefco

  Oceniono 33 razy 15

  Ludzie przestańcie z tymi komisjami, bo to cyrk na kółkach, jeżeli macie jaja to skoczcie do gardła "politycznym bandziorom", a jak nie weźcie się za uczciwą, wymierną pracę.

 • swan_ganz

  Oceniono 52 razy 14

  to przecież normalne w państwie Tuska, że przekrętów nie można pociągnąć do odpowiedzialności.. Naet jakby się zgodzili na tka komisję to i tak zadbali by o to by mieć w niej decydująca większość tak jak np; przy pomocy Sekuły zadbali by sprawa Rycha, Mira i Zbycha nigdy nie została wyświetlona..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje