Poparcie dla Gronkiewicz-Waltz nie słabnie. Fenomen?

18.01.2013 21:00
Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Nie zmienia się poparcie dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. W najnowszym badaniu jej prezydenturę pozytywnie ocenia 53 proc. badanych.
Ostatni sondaż poparcia dla ekipy rządzącej Warszawą przeprowadzono w listopadzie 2012 r., czyli przed serią kryzysowych cięć w budżecie miasta, podwyżką cen biletów komunikacji miejskiej czy debatą o nowym prawie śmieciowym. Działania Hanny Gronkiewicz-Waltz pozytywnie ocenia 53 proc. respondentów. Za "dobrego gospodarza" uważa ją 55 proc.

Wynik badania opinii pokazuje, że Hannie Gronkiewicz-Waltz udało się zatrzymać spadkowy trend. Prezydent systematycznie traciła poparcie od lata 2011 r. Wtedy liczba dobrze oceniających jej sposób zarządzania miastem spadła z 67 proc. (w czerwcu 2011 r.) do 55 proc. (w październiku 2011 r.). Obecnie jest na podobnym poziomie. Wygląda więc na to, że wizerunkowi Hanny Gronkiewicz-Waltz nie pomógł sukces organizacji Euro 2012, na co bardzo liczyła warszawska Platforma Obywatelska. Z drugiej strony nie zaszkodziła seria głośnych awarii na budowie II linii metra. W sierpniu woda zalała powstającą stację Powiśle, podmywając przy okazji tunel Wisłostrady, który jest zamknięty do dziś. W październiku osunął się grunt przy stacji Świętokrzyska, zagrażając okolicznym budynkom. Ewakuowano ich mieszkańców, relacje ze zdarzenia godzinami pokazywały telewizje informacyjne, tematem żył internet.

Niewątpliwie rządząca samodzielnie Warszawą Platforma może mówić o szczęściu, jeśli chodzi o polityczną opozycję. Choć obecna kadencja samorządu przekroczyła półmetek, samorządowcom z PiS i SLD nie udało się przeprowadzić żadnych znaczących projektów, które mogłyby obniżyć notowania ekipy PO.

Sondaż CBOS na zlecenie ratusza prowadzony był między 2 a 27 listopada (z przerwą między 11-13). Próba reprezentatywna 1,1 tys. mieszkańców Warszawy, powyżej 15. roku życia, techniką kwestionariuszowych wywiadów.

Zobacz także
Komentarze (105)
Zaloguj się
 • karo80.0

  Oceniono 135 razy 53

  Gronkiewicz-Waltz może orłem nie jest, ale po bezsensownej prezydenturze Lecha Kaczyńskiego ludziom podoba się że w Warszawie idą realne inwestycje. Kaczyński zbudował muzeum idiotycznego powstania - i na dodatek próbował wmówić warszawiakom że jego matka walczyła w powstaniu, podczas gdy całą wojnę spędziła gdzieś pod Kielcami... ;) Przaśne, ciężkie klimaty.
  A teraz przynajmniej coś się dzieje, są nowe drogi, mosty, metro, powstają ciekawe budynki. Warszawa to nie Londyn czy Berlin, ale Kaczyński Warszawę ośmieszał, za jego kadencji to było zadupie świata a nie stolica średniej wielkości kraju w Europie.

 • 1147pp

  Oceniono 51 razy 31

  czy ktoś mógłby przypomnieć, jak w tego rodzaju sondach wypadał prezydent Warszawy Lech Kaczyński?

 • trebiusz

  Oceniono 177 razy 15

  nie rozumiem tego poparcia.Kobieta nie ma pojęcia o zarządzaniu miastem,najchętniej by sprzedała każdy kawałek ziemi pod biurowce i apartamentowce,bez możliwości dojazdu,nie potrafi dokończyć kilku podstawowych ulic w mieście,które powodują ogromne korki i stratę czasu dla mieszkańców,podnosi podatki gruntowe do poziomu abstrakcji,przy naszych dochodach.Prawdziwy fenomen,albo lipa z sosną z tymi sondażami.

 • ergosumek

  Oceniono 34 razy 14

  Szkoda czasu, żeby komentować brednie.
  Amen.

 • sstepniewski

  Oceniono 80 razy 14

  Naleze do grupy 53 % - milo byc w wiekszosci - a pisowskie "polinteligenty" niech dalej produkuja nawoz naturalny....

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 30 razy 10

  Ale kretyński tytuł, ja pitolę. Nijak się ma do treści. Fenomen? Jaki fenomen, gdy od początku kadencji poparcie jej spadło i to znacznie?

 • jackie53

  Oceniono 47 razy 9

  I tu się sprawdza powiedzenie, że "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" Gronkiewicz-Waltz przy wielu minusach, jest najlepszym prezydentem Warszawy od czasów Starzyńskiego. My tak tego nie zauważamy,ale mój przyjaciel, przyjechał do kraju po ponad 5 latach i nie poznał miasta! Brawo pani Haniu i oby tak dalej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje