Poparcie dla Gronkiewicz-Waltz nie słabnie. Fenomen?

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Nie zmienia się poparcie dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. W najnowszym badaniu jej prezydenturę pozytywnie ocenia 53 proc. badanych.
Ostatni sondaż poparcia dla ekipy rządzącej Warszawą przeprowadzono w listopadzie 2012 r., czyli przed serią kryzysowych cięć w budżecie miasta, podwyżką cen biletów komunikacji miejskiej czy debatą o nowym prawie śmieciowym. Działania Hanny Gronkiewicz-Waltz pozytywnie ocenia 53 proc. respondentów. Za "dobrego gospodarza" uważa ją 55 proc.

Wynik badania opinii pokazuje, że Hannie Gronkiewicz-Waltz udało się zatrzymać spadkowy trend. Prezydent systematycznie traciła poparcie od lata 2011 r. Wtedy liczba dobrze oceniających jej sposób zarządzania miastem spadła z 67 proc. (w czerwcu 2011 r.) do 55 proc. (w październiku 2011 r.). Obecnie jest na podobnym poziomie. Wygląda więc na to, że wizerunkowi Hanny Gronkiewicz-Waltz nie pomógł sukces organizacji Euro 2012, na co bardzo liczyła warszawska Platforma Obywatelska. Z drugiej strony nie zaszkodziła seria głośnych awarii na budowie II linii metra. W sierpniu woda zalała powstającą stację Powiśle, podmywając przy okazji tunel Wisłostrady, który jest zamknięty do dziś. W październiku osunął się grunt przy stacji Świętokrzyska, zagrażając okolicznym budynkom. Ewakuowano ich mieszkańców, relacje ze zdarzenia godzinami pokazywały telewizje informacyjne, tematem żył internet.

Niewątpliwie rządząca samodzielnie Warszawą Platforma może mówić o szczęściu, jeśli chodzi o polityczną opozycję. Choć obecna kadencja samorządu przekroczyła półmetek, samorządowcom z PiS i SLD nie udało się przeprowadzić żadnych znaczących projektów, które mogłyby obniżyć notowania ekipy PO.

Sondaż CBOS na zlecenie ratusza prowadzony był między 2 a 27 listopada (z przerwą między 11-13). Próba reprezentatywna 1,1 tys. mieszkańców Warszawy, powyżej 15. roku życia, techniką kwestionariuszowych wywiadów.

Zobacz także
 • Plakat promujący aukcję, w której można było wylicytować spotkanie przy kawie z Hanną Gronkiewicz-Waltz Nie wylicytujesz kawy z Gronkiewicz-Waltz. Ratusz odwołał aukcję
 • Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz Gronkiewicz-Waltz: Rozważę kandydowanie na 3. kadencję
 • Plakat wyborczy Hanny Gronkiewicz-Waltz i okładka jej mapy Pół kadencji Gronkiewicz-Waltz. Sprawdzamy mapę obietnic
Komentarze (105)
Poparcie dla Gronkiewicz-Waltz nie słabnie. Fenomen?
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Jest taka, jaka jest: w miarę normalna, sporo obiecała , sporo się jej nie udało, ale sporo zrobiła. Kryzys też winien. Ale w porównaniu z nadętym głupolem L.Kaczyńskim i jego jedynym propagandowym osiągnięciem - muzeum powstania, czyli tragicznej, bezmyślnej klęski - to istna orlica.

 • 1neo1

  Oceniono 1 raz 1

  Wystarczy stworzyć system biurokratyczny który zatrudnia tysiące niePOtrzebnych nikomu urzędników. Ci nikomu niepotrzebni urzednicy, ich rodziny i znajomi zawsze bedą głosowac na Bufetową. No i mamy ...fenomen.

  A tak poza tym to widzę, ze wielu Polaków straciło instynkt samochozachowaczy wskutek zmasowanej nagonki i propagandy Salonu i ich POteżnych mass mediów - ci Polcy głosują na ludzi którzy działają przeciwko ich interesom. A przykładów nie brakuje: miliardowe długi państwa, korupcja, bardzo wysokie bezrobocie, totalna niekompetencja PO w służbie zdrowia, edukacji, ekonomii....wszystko dosłownie leży w Tuskolandzie ale IM POparcie nie spada.

  To jest faktczynie FEONOMEN GŁUPOTY I ODMÓŻDŻENIA NA SKALĘ ŚWIATOWĄ.

 • mederes

  Oceniono 3 razy 1

  Jak widać kwiki ,syki i gwizdy z udziałem "prawdziwych Polaków"- przy okazji obchodów świąt państwowych , rocznicy Powstania manifestacji na Krakowskim Przedmieściu i innych uroczystości z obecnością Hanny Gronkiewicz- Waltz nie przekładają się ponad uznanie za zrealizowane za jej kadencji drogi ,mosty, ulice i zieleni.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystko co się dzieje w Polsce w ostatnie 20 lat to efekt wymordowania prawdziwych elit narodu przez hitlerowców i sowietów. W tej dziedzinie współpracowali znakomicie. reszty dopełniła Emigracja.

  Ten kraj już się nie podniesie niestety

 • czesarna

  Oceniono 5 razy 1

  Dezaprobata dla ambitnych i skutecznych działań, kwestionowanie osiągnięć, wymyślanie bezzasadnych zastrzeżeń - to nie cnota! To brak rozwagi i wyraz chorobliwej zawiści o zasłużone uznanie.
  Brawo, Pani Prezydent!

 • m.arco

  Oceniono 4 razy -2

  Coraz więcej młodych, wykształconych lemingów po prywatnych studiach pogłębiających wiadomości z podstawówki sprowadza się do Warszawy.

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo dobrze jako prezydent dba o nasze miasto. Robi co może, a robi dużo. Bardzo dobrze rządzi w trudnych czasach.Ale o zielonej fali zamiast fotoradarów powinna pomyśleć, bo to nowoczesne podnoszące bezpieczeństwo ruchu drogowego rozwiązanie. B.Klimkiewicz.

 • nostradamuspl

  Oceniono 5 razy -1

  Hanna Gronkiewicz-Waltz aka Hajka Grundbaum

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje