Nie wylicytujesz kawy z Gronkiewicz-Waltz. Ratusz odwołał aukcję

15.01.2013 16:00
Plakat promujący aukcję, w której można było wylicytować spotkanie przy kawie z Hanną Gronkiewicz-Waltz

Plakat promujący aukcję, w której można było wylicytować spotkanie przy kawie z Hanną Gronkiewicz-Waltz (Fot. aukcje.wosp.org.pl)

Na jednej z aukcji na Allegro, z okazji 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można było wylicytować spotkanie przy kawie z prezydent stolicy Hanną Gronkiewicz-Waltz. Niestety, aukcję zakończono przed czasem, bo ratusz ostatecznie uznał, że "godziłoby to w przejrzystość urzędu".
Przeczytaj także: Kawa z Gronkiewicz-Waltz? Wylicytuj sobie na aukcji

Na tę licytację sporo warszawiaków ostrzyło sobie zęby. Wreszcie okazja do spotkania z panią prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz, okazja do zadania jej mnóstwa pytań. Tymczasem zorganizowana w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy akcja-licytacja została odwołana. Na stronie Allegro.pl pojawił się jedynie suchy komunikat "Licytacja zakończona. Przedmiot nie został kupiony".

Pospieszyliśmy więc do ratusza z pytaniem, dlaczego odwołano spotkanie przy kawie. - Uznaliśmy, że, po pierwsze, godziłoby to w przejrzystość urzędu prezydenckiego, bo ktoś mógłby próbować załatwić prywatną sprawę. Po drugie, byłoby nie fair w stosunku do tych, którzy spotkanie z panią prezydent umawiają w trybie urzędowym. Przecież nie jest tak, że żeby można było szybciej spotkać się z panią prezydent, trzeba zapłacić. Pani prezydent darzy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy uznaniem i sympatią, niedawno przekazała na licytację syrenki, które podczas Euro stały na ulicach Warszawy - wytłumaczył nam Bartosz Milczarczyk, rzecznik Urzędu m.st. Warszawy.

Zobacz także
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • walburga

  Oceniono 48 razy 42

  czyli spotkanie przy kawie wg. ratusza to prywata???????????? więcej do mamci na kawę nie pojadę :( uzna jeszcze ze chcę ja oskubać z emerytury )

 • topiramax

  Oceniono 38 razy 34

  A szkoda, mnie te wszystkie naprędce stworzone przeszkody nie przekonują w czasach monitoringu rozmów i rozmówców. Orkiestra gra raz w roku. Raz w roku nikt zdrowy psychicznie by się nie obraził za tę krótką kawkę, szczególnie , że miała być w dogodnym terminie , więc niekoniecznie w tygodniu pracy. Oj nie dobrze się stało bo to mógł być fajny gest i wkład w dobrą robotę. Rozczarowało mnie to.

 • jaszczura3

  Oceniono 35 razy 33

  Żenada, totalna żenada. Kobieto

 • jg-k

  Oceniono 50 razy 32

  Bufetowa do bufetu i tyle!!!

 • laluni22

  Oceniono 48 razy 28

  kto chciałby z tą kobietą wypić kawę??...może kupcy?, których pani prezydent nie przyjęła w biurze.......

 • plummen

  Oceniono 27 razy 27

  Czy wystawiający otrzymał ostrzeżenie za nieregulaminowe zakończenie aukcji?

 • jg-k

  Oceniono 25 razy 23

  a czy w warszawskim ratuszu można iść do toalety? Może tam też ktoś czeka z portfelem na kasę. Żenada. Oni nigdy nie podejmą żadnej decyzji ze strachu.

 • drozd215

  Oceniono 35 razy 23

  Tak to jest w tym PO, chcą , ale.................. i nic z tych chęci nie wychodzi.
  Mogła pomyśleć wcześniej.

 • feldkurat-katz

  Oceniono 29 razy 23

  a szkoda taką miałem ochotę na kawę , a w rewanżu kupiłbym ciasteczko .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje