Wypadek szkolnego autokaru na siódemce. 5 osób rannych

11.01.2013 18:33

Fot. Przemyslaw Skrzydlo / AG

W potężnym korku utknęli kierowcy jadący w piątek do i z Warszawy krajową siódemką w kierunku Radomia. W wypadku busa ucierpiało pięć osób.
- Stoimy od godziny w ogromnym korku kawałek za Radomiem, zablokowany jest ruch w obu kierunkach. Auta zajęły pobocza, środkiem jechało kilka karetek i wozy strażackie - zaalarmowała nas czytelniczka Agnieszka.

Około godz. 17 doszło do poważnego wypadku w miejscowości Promna-Kolonia w powiecie białobrzeskim, kawałek przed Białobrzegami, jadąc z Warszawy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 38-letnia kobieta kierująca peugeotem zaczęła gwałtownie hamować, bo - jak wynika z jej relacji - na drogę wybiegło dzikie zwierzę. Kobieta uderzyła samochodem w barierkę energochłonną. Jadący za peugeotem autokar także zahamował, wówczas w tył pojazdu uderzył mercedes sprinter, którym kierował 27-mężczyzna. Kierowca mercedesa został ciężko ranny. Śmigłowcem przetransportowano go do szpitala w Warszawie.

Obrażeń ciała doznali także kierująca peugeotem, kierowca autokaru i jego 16-letni pasażer.

Autokarem jechało 17 nastolatków w wieku 16-18 lat. Młodzież wracała do Warszawy z wycieczki szkolnej w górach. Niedługo po wypadku podstawiono nowy autokar.

Internauci podają, że zakorkowane były wszystkie mniejsze drogi w okolicy, bo kierowcy próbowali omijać miejsce wypadku.

Zobacz także
 • Wypadek i korek na Trasie AK [DZIEŃ NA ŻYWO]
 • Układanie asfaltu na Wisłostradzie Dużo wypadków przez słabe drogi? Jest wręcz odwrotnie
 • Trzy osoby ranne w wypadku na placu Zbawiciela
Komentarze (4)
Wypadek szkolnego autokaru na siódemce. 5 osób rannych
Zaloguj się
 • ax-les-thermes

  Oceniono 2 razy -2

  Odwrotnie to jest gdy sa slabe drogi z powodu duzej ilosci wypadkow. Pismaki nie znaja logiki.

 • tad42

  Oceniono 4 razy 2

  Brak barier dla dzikiej zwierzyny niestety tak się kończy. Samo ustawienie znaków ostrzegawczych to zwykłe "umycie rąk" przed odpowiedzialnością za takie sytuacje. Jeśli taki znak był, to winę udowodnią pani z Peugeota. To po prostu chore i nielogiczne. Obym się mylił.

 • busomat.pl

  Oceniono 2 razy 2

  Wyrazy współczucia dla wszystkich poszkodowanych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje