Odchodzi komendant dolnośląskiej policji Dariusz Biel

11.01.2013 15:34
Gen. Dariusz Biel, komendant dolnośląskiej policji

Gen. Dariusz Biel, komendant dolnośląskiej policji (Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta)

W lutym zmieni się komendant wojewódzki policji we Wrocławiu - ustaliła "Gazeta". Rządzącego od 10 miesięcy dolnośląskim garnizonem gen. Dariusza Biela zastąpi obecny szef Centralnego Biura Śledczego gen. Adam Maruszczak.
Zarówno Biel, jak i Maruszczak przebywają obecnie w Zakopanem, gdzie od czwartku trwa roczna odprawa szefostwa całej polskiej policji.

- Odchodzę w lutym. O swoich planach poinformowałem już komendanta głównego - mówi "Gazecie" gen. Biel. - Jestem w policji od 33 lat, niedawno zostałem dziadkiem, czas na zmiany. Mam propozycje pracy poza policją.

Dolnośląskim garnizonem Biel kierował niecały rok. Przyszedł do Wrocławia ze stanowiska komendanta wojewódzkiego w Katowicach. Przez lata służby jego nazwisko kilkakrotnie wymieniane było jako kandydata do objęcia szefostwa całej polskiej policji. We Wrocławiu Biel miał za zadanie przede wszystkim przygotowanie funkcjonariuszy do organizowanego w mieście turnieju Euro 2012.

- Uważam, że wywiązałem się z tego zadania bez zarzutu - ocenia swoją pracę. Pytany o nazwisko swojego następcy nie chce mówić.

Jak jednak ustaliła "Gazeta", propozycję objęcia stanowiska komendant wojewódzkiego policji we Wrocławiu otrzymał już od komendanta głównego policji gen. Adam Maruszczak, obecny szef Centralnego Biura Śledczego.

- To nie jest dla niego awans, a raczej propozycja z rodzaju tych nie do odrzucenia - komentuje jeden z wrocławskich oficerów CBŚ.Zobacz także
Komentarze (36)
Zaloguj się
 • wg1972

  Oceniono 7 razy 7

  Bo to jest oficer. A oficerom w porównaniu do szeregowego policjanta krzywdy się nie robi. Jeżeli się sprawdzi lub zawini to zmienia mu się stanowisko na takie same lub lepsze. To dewiza oficerów- " NIE WAŻNE KTO I JAK PRACUJE WAŻNE KTO Z KIM TRZYMA '.

 • olekemi

  Oceniono 9 razy -5

  Miałem tych komendantów trochę- Dariusza Biela oceniam z nich najlepiej. Najlepsze predyspozycje kierownicze. On nie był specjalistą w jakiejś dziedzinie policyjnej, ale w kierowaniu pracą policjantów, jednostką był najlepszy. To chyba jedyny komendant, który: bez skłócenia ze sobą ludzi, z kulturą do policjantów, dyscypliną osiągał bardzo dobre wyniki. Mimo że moim komendantem był ok 10 lat temu- to szkoda mi go że odchodzi na emeryturę- myślałem, że będzie kiedyś głównym- jestem jednak pewien, że nie z własnej woli- to są stanowiska polityczne.

 • istvan73

  Oceniono 11 razy 9

  10 miesięcy... to się napracował chłopina. Ciekawa jaką odprawę sobie wypłaci.

 • rk111

  Oceniono 5 razy 5

  Pan komendant ma zlą flagę za plecami, to flaga z czasów rządów SLD obecna jest inna.

 • bacowa

  Oceniono 18 razy 12

  cytuję: ,,Jestem w policji od 33 lat, niedawno zostałem dziadkiem, czas na zmiany. Mam propozycje pracy poza policją''
  ******************************************************************************

  następny kandydat do pracy u Kulczyka?

 • gu-tek

  Oceniono 8 razy 6

  Fajna roszada. Ostatnio w Policji jest wielka wymiana kadry dowódczej, obecni komendanci dostają propozycje "nie do odrzucenia" np. przeniesienia na podobne stanowisko lub niższe do miejscowości odległej o 130 km od domu, a co ciekawe komendant z tamtej miejscowości dostaje propozycję objąć stołek tego pierwszego, czyli też 130 km od domu. Z reguły po takich propozycjach obaj składają raport o przejście na emeryturę. Czyli wielka czystka "starych" skażonych w większości komuną. Zostają młodzi bez doświadczenia, bo starzy odchodzą na potęgę z tej instytucji.

 • drmw

  Oceniono 7 razy -1

  Kocham moje słoneczko
  od Peru

 • wodakrolewska

  Oceniono 11 razy 9

  Ile będzie miał emerytury ??

 • dryl1

  Oceniono 6 razy 2

  A gdzie stołek dla NIESIOŁOWSKIEGO STEFANA posła profesora. Marnuje się chłopię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje