Pojedynek dwóch luksusowych linii lotniczych na Okęciu

Samolot Emirates Airlines (na górze) i samolot należący do Qatar Airways

Samolot Emirates Airlines (na górze) i samolot należący do Qatar Airways (Fot. Marek Kowalczyk - www.epwa.pl / Przemek Wierzchowski - Agencja Gazeta)

Katarski przewoźnik lotniczy Qatar Airways, który uruchomił w zeszłym roku z Lotniska Chopina bezpośrednie połączenie do stolicy Kataru, zapowiedział, że będzie latał na tej trasie codziennie. Rozkład zmieni tuż przed inauguracją połączenia z Dubajem konkurencyjnej linii Emirates Airlines, która swoje loty z Warszawy rozpocznie 6 lutego.
Pięciogwiazdkowe według światowego rankingu linii lotniczych Skytrax Qatar Airways, które 5 grudnia zeszłego roku rozpoczęły regularne rejsy z Warszawy do stolicy Kataru, zwiększą liczbę połączeń. Obecnie przewoźnik do miasta Doha lata cztery razy w tygodniu.

- Bardzo nas cieszy ta informacja. Większa liczba połączeń na pewno przysłuży się pasażerom korzystającym z naszego portu - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.Nowy rozkład lotów wejdzie w życie 3 lutego, na 3 dni przed inauguracją lotów konkurencyjnej linii Emirates Airlines, która z Warszawy będzie latać do Dubaju.

Jak podaje portal Aeronews.pl rozkład będzie zależny od dnia.

I tak w poniedziałki, środy, piątki i soboty samolot ze stolicy Kataru wystartuje o godz. 9.20, a przyleci do Warszawy o 13.20, z kolei maszyna z Warszawy wyleci o 15.35, a w miejscowości Doha będzie o 22.55. We wtorki, czwartki oraz w niedziele samolot z Kataru wystartuje o godz. 2.30 i przyleci na stołeczne lotnisko o 6.30, zaś rejs z Warszawy rozpocznie się o godz. 11.05, a przylot do stolicy Kataru zaplanowano na godz. 18.25 (podano czasy lokalne).

Doha kontra Dubaj

Od 6 lutego raz dziennie przez siedem dni w tygodniu samolotami Airbus A330-200 z Warszawy będzie latał także konkurencyjny przewoźnik Emirates Airlines, należący do najbardziej luksusowych linii lotniczych na świecie.

Emirates według rankingu Skytrax jest czterogwiazdkową linią lotniczą. Oferuje trzy klasy podróży: ekonomiczną, biznesową i tę najbardziej luksusową - pierwszą.Samolot linii Emirates będzie startował z Dubaju o godz. 7.30, by wylądować w Warszawie o 10.45 czasu lokalnego. W lot powrotny z warszawskiego lotniska maszyna tego przewoźnika uda się o godz. 13.50.

Emirates Airlines w komunikacie prasowym podały, że uruchomienie lotów między Dubajem a Warszawą wynika "ze znakomitych prognoz dotyczących najwyższego wzrostu gospodarczego w naszym kraju wśród wszystkich państw w Europie Środkowej oraz Wschodniej".

Ciekawe, jak konkurencja obu linii przełoży się na ceny biletów, które na tych trasach do najtańszych nie należą.

Zobacz także
 • Lotnisko Chopina w Warszawie Inauguracja lotów do Kataru. Nie obyło się bez wpadki
 • Wizualizacja Chopin Airport City Zobacz supermiasteczko przy Lotnisku Chopina [WIDEO]
 • Airbus A340 Qatar Airways Nowe połączenie lotnicze: z Okęcia do Kataru za 2000 zł
Komentarze (15)
Pojedynek dwóch luksusowych linii lotniczych na Okęciu
Zaloguj się
 • to_j_a

  Oceniono 5 razy 3

  Jacy arabscy piloci? Ich stać na to żeby sobie kupować samoloty razem z obsługa. podobnie jak rafinerie i elektrownie. Menedżerowie i prestiżową specjaliści z Europy i USA, specjaliści i robotnicy z Indii i Pakistanu i jeszcze cały przekrój od specjalistów w eksporcie siły roboczej Filipinczykow.

 • rekkoon

  Oceniono 13 razy 13

  Co za gó.wno! Żeby obejrzeć REKLAMĘ muszę obejrzeć reklamę a jak dam pauzę to wyskoczy mi jeszcze inna reklama a podczas oglądania tej WŁAŚCIWEJ reklamy wyskakują mi jeszcze dodatkowe paski reklamowe. Panowie z gazety.peel - syf!

 • 27bubba

  Oceniono 16 razy -10

  Latajcie tymi liniami, arabscy piloci celnie wlatuja do budinkow, pamietacie 11 Wrzesien?

 • onbielskoo

  Oceniono 10 razy -8

  gazetk.o ma.rna dzi.kuje z.a to ż.e mo.gę ud.zielić tut.aj komen.tarza w tak wa.żnej spr.awie
  jak poje.dynek dwóch lini lotniczych, pojedynek który mam głęboko w tylku

  i nie powtarzam sie marna gazetko

 • skivering

  Oceniono 7 razy 5

  Emiraty, piękne słońce i lato bez końca. Szkoda tylko że z alkoholem jest problem.

 • uczta_baltazara

  Oceniono 3 razy -1

  gó...ana wyszukiwarka qatar nie pojmuje trasy waw-bkk; udławcie się; jak co roku polecę Emirates

 • 2we3

  Oceniono 7 razy 1

  Kiepski slot. Wylot o 7-30 oznacza wyjazd na lotnisko o 5-30 casu miejscowego czyli gdzieś 3-30 czasu polskiego. Tymczasem doba hotelowa konczy sie o 12-00. Tak wiec od 12-00 bez obiadu w hotelu, bez kolacji, przyjdzie plątać sie po Gold Souk, potem błąkać się po lotnisku. Trochę długo. Nie mniej jednak sukses Warszawy, Polski - jest oczywisty.

 • gokle

  Oceniono 59 razy -31

  To juz koniec. Trzeci swiat zabiega o wplywy w Polsce a my sie tym podniecamy, jakby to USA chcialy nas za rownego partnera.

 • x25s

  Oceniono 21 razy 5

  Jak mierzyć gwiazdki linii lotniczych? Czy liczbą filmów oferowanych w tej krótkiej podróży aby ci co nie potrafią już czytać nie nudzili się?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje