Pojedynek dwóch luksusowych linii lotniczych na Okęciu

02.01.2013 14:00
Samolot Emirates Airlines (na górze) i samolot należący do Qatar Airways

Samolot Emirates Airlines (na górze) i samolot należący do Qatar Airways (Fot. Marek Kowalczyk - www.epwa.pl / Przemek Wierzchowski - Agencja Gazeta)

Katarski przewoźnik lotniczy Qatar Airways, który uruchomił w zeszłym roku z Lotniska Chopina bezpośrednie połączenie do stolicy Kataru, zapowiedział, że będzie latał na tej trasie codziennie. Rozkład zmieni tuż przed inauguracją połączenia z Dubajem konkurencyjnej linii Emirates Airlines, która swoje loty z Warszawy rozpocznie 6 lutego.
Pięciogwiazdkowe według światowego rankingu linii lotniczych Skytrax Qatar Airways, które 5 grudnia zeszłego roku rozpoczęły regularne rejsy z Warszawy do stolicy Kataru, zwiększą liczbę połączeń. Obecnie przewoźnik do miasta Doha lata cztery razy w tygodniu.

- Bardzo nas cieszy ta informacja. Większa liczba połączeń na pewno przysłuży się pasażerom korzystającym z naszego portu - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.Nowy rozkład lotów wejdzie w życie 3 lutego, na 3 dni przed inauguracją lotów konkurencyjnej linii Emirates Airlines, która z Warszawy będzie latać do Dubaju.

Jak podaje portal Aeronews.pl rozkład będzie zależny od dnia.

I tak w poniedziałki, środy, piątki i soboty samolot ze stolicy Kataru wystartuje o godz. 9.20, a przyleci do Warszawy o 13.20, z kolei maszyna z Warszawy wyleci o 15.35, a w miejscowości Doha będzie o 22.55. We wtorki, czwartki oraz w niedziele samolot z Kataru wystartuje o godz. 2.30 i przyleci na stołeczne lotnisko o 6.30, zaś rejs z Warszawy rozpocznie się o godz. 11.05, a przylot do stolicy Kataru zaplanowano na godz. 18.25 (podano czasy lokalne).

Doha kontra Dubaj

Od 6 lutego raz dziennie przez siedem dni w tygodniu samolotami Airbus A330-200 z Warszawy będzie latał także konkurencyjny przewoźnik Emirates Airlines, należący do najbardziej luksusowych linii lotniczych na świecie.

Emirates według rankingu Skytrax jest czterogwiazdkową linią lotniczą. Oferuje trzy klasy podróży: ekonomiczną, biznesową i tę najbardziej luksusową - pierwszą.Samolot linii Emirates będzie startował z Dubaju o godz. 7.30, by wylądować w Warszawie o 10.45 czasu lokalnego. W lot powrotny z warszawskiego lotniska maszyna tego przewoźnika uda się o godz. 13.50.

Emirates Airlines w komunikacie prasowym podały, że uruchomienie lotów między Dubajem a Warszawą wynika "ze znakomitych prognoz dotyczących najwyższego wzrostu gospodarczego w naszym kraju wśród wszystkich państw w Europie Środkowej oraz Wschodniej".

Ciekawe, jak konkurencja obu linii przełoży się na ceny biletów, które na tych trasach do najtańszych nie należą.

Zobacz także
Komentarze (15)
Pojedynek dwóch luksusowych linii lotniczych na Okęciu
Zaloguj się
 • to_j_a

  Oceniono 5 razy 3

  Jacy arabscy piloci? Ich stać na to żeby sobie kupować samoloty razem z obsługa. podobnie jak rafinerie i elektrownie. Menedżerowie i prestiżową specjaliści z Europy i USA, specjaliści i robotnicy z Indii i Pakistanu i jeszcze cały przekrój od specjalistów w eksporcie siły roboczej Filipinczykow.

 • rekkoon

  Oceniono 13 razy 13

  Co za gó.wno! Żeby obejrzeć REKLAMĘ muszę obejrzeć reklamę a jak dam pauzę to wyskoczy mi jeszcze inna reklama a podczas oglądania tej WŁAŚCIWEJ reklamy wyskakują mi jeszcze dodatkowe paski reklamowe. Panowie z gazety.peel - syf!

 • 27bubba

  Oceniono 16 razy -10

  Latajcie tymi liniami, arabscy piloci celnie wlatuja do budinkow, pamietacie 11 Wrzesien?

 • onbielskoo

  Oceniono 10 razy -8

  gazetk.o ma.rna dzi.kuje z.a to ż.e mo.gę ud.zielić tut.aj komen.tarza w tak wa.żnej spr.awie
  jak poje.dynek dwóch lini lotniczych, pojedynek który mam głęboko w tylku

  i nie powtarzam sie marna gazetko

 • skivering

  Oceniono 7 razy 5

  Emiraty, piękne słońce i lato bez końca. Szkoda tylko że z alkoholem jest problem.

 • uczta_baltazara

  Oceniono 3 razy -1

  gó...ana wyszukiwarka qatar nie pojmuje trasy waw-bkk; udławcie się; jak co roku polecę Emirates

 • 2we3

  Oceniono 7 razy 1

  Kiepski slot. Wylot o 7-30 oznacza wyjazd na lotnisko o 5-30 casu miejscowego czyli gdzieś 3-30 czasu polskiego. Tymczasem doba hotelowa konczy sie o 12-00. Tak wiec od 12-00 bez obiadu w hotelu, bez kolacji, przyjdzie plątać sie po Gold Souk, potem błąkać się po lotnisku. Trochę długo. Nie mniej jednak sukses Warszawy, Polski - jest oczywisty.

 • gokle

  Oceniono 59 razy -31

  To juz koniec. Trzeci swiat zabiega o wplywy w Polsce a my sie tym podniecamy, jakby to USA chcialy nas za rownego partnera.

 • x25s

  Oceniono 21 razy 5

  Jak mierzyć gwiazdki linii lotniczych? Czy liczbą filmów oferowanych w tej krótkiej podróży aby ci co nie potrafią już czytać nie nudzili się?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje