Lotnisko Modlin zamknięte na kilka miesięcy?

22.12.2012 21:45
Lotnisko w Modlinie - lato 2012. Widać wyraźnie betonową i asfaltową część pasa startowego

Lotnisko w Modlinie - lato 2012. Widać wyraźnie betonową i asfaltową część pasa startowego (Materiały prasowe)

Nawet przez kilka miesięcy lotnisko w Modlinie może być zamknięte dla dużych samolotów. Wszystko przez to, że kruszy się betonowa część pasa startowego, a jego naprawa zimą nie będzie prosta. Co zrobią linie lotnicze?
Zobacz także
Komentarze (125)
Lotnisko Modlin zamknięte na kilka miesięcy?
Zaloguj się
 • say69mat

  0

  gazeta.pl
  Władze lotniska mówią, że za błędy odpowiedzialny jest wykonawca remontu pasa - firma Erbud.

  say69mat:
  Najtrudniejsze są rzeczy ... proste. Tak proste, jak pas startowy lub przetarg na modernizację lotniska. Zatem wykonujemy prostacką czynność i wbijamy w gugla nazwę firmy ... Erbud. No i jak wół widać, że firma nie posiada jakiegokolwiek doświadczenia w zakresie modernizacji infrastruktury lotniczej. Modernizacja lotniska zatem w niczym nie odbiega od budowy ... centrum handlowego, lub przejścia granicznego. Czyli, znów zleceniodawca oczekuje na ... cud. Proszę się przekonać ... www.erbud.pl/realisation/by_location/7/detail/194/

 • salamander9

  Oceniono 1 raz 1

  lewa polityka..lewe przetargi..lewy beton.. za to apanaże duże..kolejna cegiełka do ośmieszenia Polski w Europie..

 • dystansownik

  Oceniono 1 raz 1

  Mróz nie jest winny. Mróz jest jednym z najistotniejszych warunków ekspozycji dla takiej konstrukcji, w takich warunkach. Mrozoodporność betonu stanowi podstawowe wymaganie dla jakiejkolwiek konstrukcji betonowej narażonej na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych. Projektant ma obowiązek ją uwzględnić w specyfikacji, wykonawca przy zamówieniu mieszkanki betonowej, a jej dostawca przy produkcji i dostarczeniu.
  Jeśli rzeczywiście ktoś z tym zawalił i beton nie jest mrozoodporny, to łatanie rys nic nie da, bo cały beton jest do kitu i po kolejnych przymrozkach będzie powtórka z rozrywki.

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy 2

  Zamknięte ? I dobrze,nie latam samolotami bo mnie nie stać,powinni zamknąć wszystkie,może Donek jeździłby co piątek do Sopotu pociągiem.

 • sulekfans5

  Oceniono 2 razy 2

  Wigilia z kibolem

  Stowarzyszenie Kibiców ŁKS jak co roku zorganizowało dla dzieciaków klubową wigilię. W restauracji "Meta" przy al. Unii 2 młodzi kibice otrzymali sporo prezentów, mogli również wysłuchać koncertu kolęd, a także zjeść w prawdziwie rodzinnym gronie kolację wigilijną.

  - Goście szybko zaaklimatyzowali się w restauracji „Meta”, a w trakcie powitalnych przemówień na ich szyjach pojawiły się przygotowane specjalnie na tę okazję drukowane szaliki stanowiące replikę flag, które możemy oglądać na płocie stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2 (m.in. „Łódź moim miastem, ŁKS moim życiem”, „ŁKS ŁÓDŹ POLSKA”, „Od zawsze łódzki, na zawsze jedyny”) - relacjonuje strona lksfans1908.pl. Na wigilii pojawił się oczywiście Bogusław Wyparło oraz młody bramkarz Karol Domżał, przedstawiciele sekcji boksu, "Klubu 100" oraz prezydent miasta, Hanna Zdanowska.

  Kibole po spotkaniu momentalnie zadeklarowali chęć powtórzenia spotkania w przyszłym roku. Jako ciekawostkę możemy podać, że informacja o wydarzeniu "gdzieś zaginęła" w lokalnych mediach, gdzie w niedzielę tematem numer jeden były dwa drobne incydenty podczas marszu antykomunistycznego z udziałem obu klubów...

 • sulekfans5

  Oceniono 2 razy 2

  CAŁA PRAWDA wpolityce.pl/artykuly/42964-czytelniku-chocbys-omijal-wyborcza-z-daleka-i-tak-ja-finansujesz-dzis-wladza-zamiescila-w-tym-dzienniku-takze-czterostronicowy-dodatek

 • sulekfans5

  Oceniono 4 razy 2

  STEFAN SZECHTER MICHNIK MORDERCA POLSKICH ŻOŁNIERZY www.youtube.com/watch?v=NhMK3JSx6xk

 • dedalkasztan

  Oceniono 4 razy 4

  Już dawno ktoś powiedział, że cement lepiej łączy się ze złodziejem niż z wodą i piachem. Może warto pójść tą ścieżką i sprawdzić?

 • aide5

  Oceniono 4 razy 4

  W Polsce nigdy juz i nic sie nie uda .Z prostej przyczyny .Ministrem obrony byl do niedawna psychiatra . Szefem minsterstwa gospodarki zwykly rolnik ktory nigdy nie mial do czynienia z prawdziwa gospodarka , nigdy nie stal na czele duzej firmy .Rodzi sie pytanie jak ludzie kompletnie nieprzygotowani obejmuja stery w 38 mln narodzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje