Wielka obława na wrocławskich gangsterów. W półświatku panika

18.12.2012 20:53
Policja rozpoczęła wielką akcję przeciwko uczestnikom wojny gangów, do której w sierpniu doszło na ulicach Wrocławia. Wśród zatrzymanych we wtorek jest wiele znanych policji osób.
Wtorkowe zatrzymania to efekt wydarzeń, które swój początek miały w połowie sierpnia na wrocławskich Maślicach. Wówczas pałkami bejsbolowymi ciężko pobity został Karol Z. - "żołnierz" jednej z grup przestępczych, tworzonych m.in. przez pseudokibiców. Stworzył ją i kierował nią Adrian S. ps. "Adek", kiedyś bliski współpracownik lidera wrocławskiego podziemia Piotra S., ps. "Szadok".

W odwecie jego ludzie starli się przy ul. Świeradowskiej z grupą związaną z Bolesławem D. To inny stary gangster, który swoją pozycję zbudował u boku sławnego Leszka C.

Atak ludzi "Adka" został jednak z łatwością odparty. Choć wszystko działo się w biały dzień, do chcących się bić kiboli ludzie Bolesława D. zaczęli strzelać ostrą amunicją. Jeden z nich - Rafał P. - dostał postrzał w nogę.

Kilka dni później, znów w środku dnia, na ul. Drukarskiej obie grupy starły się w walce wręcz. W ruch poszły noże i maczety. Starcia omal życiem nie przypłacił kolejny człowiek "Adka" - Rafał W. Gdy w ciężkim stanie, z raną kłutą w okolicach serca, zabrała go karetka, okazało się, że był poszukiwany. Do odsiedzenia ma wyrok za handel narkotykami.

Po tych wydarzeniach w mieście nastał spokój. Nieoficjalnie mówiono, że "Adek" odpuścił, że opuszczają go ludzie.

Jak mówi jeden policjantów rozpracowujących gangsterów, przez cały czas trwały próby nie tyle ustalenia, kto z kim walczy (członkowie obu grup są policji doskonale znani, wielu ma sprawy w sądzie dotyczące innych przestępstw), ale jak udowodnić konkretnym osobom udział w strzelaninie i bójce na maczety. Cały czas przy sprawie pracował też specjalnie oddelegowany zespół prokuratorów.

Wczoraj rozpoczęły się zatrzymania. Nieoficjalnie wiemy, że do zatrzymania wytypowano nawet ok. 20 osób. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że na razie zatrzymaliśmy kilka osób związanych z tamtymi wydarzeniami - mówi generał Dariusz Biel, komendant wojewódzki policji.

Z relacji osób, z którymi rozmawialiśmy, wynika, że w półświatku zapanowała panika. Wśród zatrzymanych są prawdziwe grube ryby wrocławskiego półświatka - gangsterzy o pseudonimach "Niedźwiedź", "Jankes" i "Suchy". Pierwszy to bliski współpracownik Macieja B., ps. "Bochen", aresztowanego w maju za rozprowadzenie ponad 100 kg amfetaminy. Dwaj pozostali to od lat najbliżsi współpracownicy Bolesława D. Do wieczora nie udało nam się oficjalnie potwierdzić, czy on sam - a także kierujący drugą grupą Adrian S. - również zostali zatrzymani.

Zobacz także
Komentarze (94)
Zaloguj się
 • marmars

  Oceniono 1 raz 1

  Są równi i równiejsi taki kraj

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  a niech się pozabijają.

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  posiedzą posiedzą i tak ich wypuszczą znikoma szkodliwości ba gdyby to była staruszka co ukradła masło to na bank by siedziała i nie byłoby mowy o niskiej szkodliwości.prawo prokuratorzy..........

 • ciemnywsiok

  Oceniono 1 raz 1

  I co dalej wyniknie z tej pokazówki,czy finał będzie taki sam jak z Pruszkowem?

 • zbycholj23

  Oceniono 1 raz 1

  Czy chodzi o ten gang w magistracie?

 • ctadek

  Oceniono 1 raz 1

  i wyroki w zawieszeniu,nir jechali po piwie na rowerze by siedziec

 • heederman

  Oceniono 1 raz 1

  rząd kradnie to my też.
  Dobry przykład z góry,tylko że zamykają nie tych co potrzeba.

 • jarekwien

  Oceniono 1 raz 1

  mówi generał Dariusz Biel, komendant wojewódzki policji. Panie dziennikarzu, od 1989 roku w policji nie ma stopni wojskowych. Jako prenumerator w systemie Piano place rowniez za Panska prace i oczekuje, ze bedzie ona wykonywana rzetelnie. Bo moje 50 euro bylo bardzo rzetelne.

 • zoobr

  Oceniono 2 razy 2

  Róbcie w spodnie, bandziorki, im więcej Was pójdzie siedzieć, tym lepiej dla normalnych ludzi, przybyszów i WKS-u. Wesołych Świąt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje