Wielka obława na wrocławskich gangsterów. W półświatku panika

18.12.2012 20:53
Policja rozpoczęła wielką akcję przeciwko uczestnikom wojny gangów, do której w sierpniu doszło na ulicach Wrocławia. Wśród zatrzymanych we wtorek jest wiele znanych policji osób.
Wtorkowe zatrzymania to efekt wydarzeń, które swój początek miały w połowie sierpnia na wrocławskich Maślicach. Wówczas pałkami bejsbolowymi ciężko pobity został Karol Z. - "żołnierz" jednej z grup przestępczych, tworzonych m.in. przez pseudokibiców. Stworzył ją i kierował nią Adrian S. ps. "Adek", kiedyś bliski współpracownik lidera wrocławskiego podziemia Piotra S., ps. "Szadok".

W odwecie jego ludzie starli się przy ul. Świeradowskiej z grupą związaną z Bolesławem D. To inny stary gangster, który swoją pozycję zbudował u boku sławnego Leszka C.

Atak ludzi "Adka" został jednak z łatwością odparty. Choć wszystko działo się w biały dzień, do chcących się bić kiboli ludzie Bolesława D. zaczęli strzelać ostrą amunicją. Jeden z nich - Rafał P. - dostał postrzał w nogę.

Kilka dni później, znów w środku dnia, na ul. Drukarskiej obie grupy starły się w walce wręcz. W ruch poszły noże i maczety. Starcia omal życiem nie przypłacił kolejny człowiek "Adka" - Rafał W. Gdy w ciężkim stanie, z raną kłutą w okolicach serca, zabrała go karetka, okazało się, że był poszukiwany. Do odsiedzenia ma wyrok za handel narkotykami.

Po tych wydarzeniach w mieście nastał spokój. Nieoficjalnie mówiono, że "Adek" odpuścił, że opuszczają go ludzie.

Jak mówi jeden policjantów rozpracowujących gangsterów, przez cały czas trwały próby nie tyle ustalenia, kto z kim walczy (członkowie obu grup są policji doskonale znani, wielu ma sprawy w sądzie dotyczące innych przestępstw), ale jak udowodnić konkretnym osobom udział w strzelaninie i bójce na maczety. Cały czas przy sprawie pracował też specjalnie oddelegowany zespół prokuratorów.

Wczoraj rozpoczęły się zatrzymania. Nieoficjalnie wiemy, że do zatrzymania wytypowano nawet ok. 20 osób. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że na razie zatrzymaliśmy kilka osób związanych z tamtymi wydarzeniami - mówi generał Dariusz Biel, komendant wojewódzki policji.

Z relacji osób, z którymi rozmawialiśmy, wynika, że w półświatku zapanowała panika. Wśród zatrzymanych są prawdziwe grube ryby wrocławskiego półświatka - gangsterzy o pseudonimach "Niedźwiedź", "Jankes" i "Suchy". Pierwszy to bliski współpracownik Macieja B., ps. "Bochen", aresztowanego w maju za rozprowadzenie ponad 100 kg amfetaminy. Dwaj pozostali to od lat najbliżsi współpracownicy Bolesława D. Do wieczora nie udało nam się oficjalnie potwierdzić, czy on sam - a także kierujący drugą grupą Adrian S. - również zostali zatrzymani.

Zobacz także
Komentarze (94)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 222 razy 178

  Wszyscy są doskonale znani policji i nadal śmigają po wolności robiąc kolejne "ustawki". Wygląda na to, że policja trzyma takie elementy, żeby się od czasu do czasu wykazać "skutecznością"...

 • xxx-111

  Oceniono 240 razy 174

  cyt. "Pierwszy to bliski współpracownik Macieja B., ps. "Bochen", aresztowanego w maju za rozprowadzenie ponad 100 kg amfetaminy."

  Piękny i praworządny kraj mamy, bo za 100 kg amfy gość jest na wolności (pewnie miał na własny użytek), a Olgę Jackowską (Maanam) za jakieś 3 gramy zioła po sądach włóczyli i więzieniem straszyli.

  Gdzie tu proporcje, sądzie niezawisły ?

 • roll

  Oceniono 114 razy 110

  Na nic praca policji ,na nic święte oburzenie.Polski "wymiar sprawiedliwości" jak zwykle pokaże co potrafi.Za 6 miesięcy będzie samoukaranie- 2 iesiące w zawieszeniu,100 zł grzywny i kwiaty.Gamonie.

 • szpon

  Oceniono 139 razy 79

  A kiedy zrobią obławę na mafiozów z wiejskiej?

 • nessuno

  Oceniono 86 razy 78

  W Bulandzie nigdy nie było gangsterów, to tatałajstwo, o którym czasami słyszymy to zwyczajne podróby, na ogół bardzo nieudolnie naśladujące gangsterów. Jedno tylko mnie dziwi. Po co ich rozdzielać? Niech sobie nawzajem łby pourywają z korzyścią i pożytkiem dla nas wszystkich.

 • siekier35

  Oceniono 156 razy 70

  w porównaniu do mafii kościelno-rządowej to amatorzy.

 • lukki69

  Oceniono 81 razy 67

  to jakas gównarzeria na szczęście...takich kozaków z głową na karku juz nie ma.....same głupie dresy z kijami,maczetami i kilkoma kilo towaru...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje