Wałęsa odpuszcza Wyszkowskiemu: "Dłużnik na oddziale psychiatrii"

11.12.2012 16:40
Krzysztof Wyszkowski i Lech Wałęsa

Krzysztof Wyszkowski i Lech Wałęsa (red.)

Lech Wałęsa nie będzie domagał się pieniędzy od Krzysztofa Wyszkowskiego za emisję przeprosin w telewizji TVN. "Uzyskaliśmy informacje, iż dłużnik od kilku tygodni przebywa w szpitalu, na oddziale neurologii, a ostatnio oddziale psychiatrii" - przeczytać można na blipie byłego prezydenta.
Pod pismem podpisała się pełnomocnik prezydenta Ewelina Wolańska. Czytamy w nim, że "w sprawie egzekucji roszczeń pieniężnych przeciwko dłużnikowi Krzysztofowi Wyszkowskiemu, chwilowo wstrzymujemy działania prawne, jak wezwanie do zapłaty i egzekucję komorniczą".

W listopadzie na antenie TVN ukazało się oświadczenie Krzysztofa Wyszkowskiego, w którym były działacz Wolnych Związków Zawodowych przeprasza Lecha Wałęsę za zarzucenie mu współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Takie przeprosiny nakazał Wyszkowskiemu Sąd Apelacyjny w Gdańsku w prawomocnym wyroku, który zapadł w marcu 2011 roku. W rzeczywistości Krzysztof Wyszkowski nie miał jednak z przeprosinami nic wspólnego - za emisję oświadczenia zapłacił Lech Wałęsa, aby - jak tłumaczyła pełnomocnik byłego prezydenta Ewelina Wolańska - wyegzekwować wyrok sądu. Wałęsa zapowiedział, że będzie się domagał od Wyszkowskiego zwrotu pieniędzy za emisję materiału.

- Informacja, że Krzysztof Wyszkowski przebywa w szpitalu, pochodzi z jego bloga - mówi mecenas Ewelina Wolańska, pełnomocnik Lecha Wałęsy. - Nie wszczyna się postępowania egzekucyjnego wobec człowieka, który leży w szpitalu, nie tylko ze względów prawnych, ale i moralnych.

Oświadczenie o wstrzymaniu wezwania do zapłaty ukazało się na prezydenckim blipie w poniedziałek. Czytamy w nim: "Wypowiedzi dłużnika Krzysztofa Wyszkowskiego zapisane przez niego w internecie nadal obraźliwe dla wierzyciela, jak i lekceważące i pomijające wymiar sprawiedliwości, można obecnie odczytać i ocenić jako nierozważną i niestosowną obronę osobistą człowieka chorego, który nie przemyślał swoich wypowiedzi lub uległ namowom i » podszeptom «osób trzecich".

W odpowiedzi na to pismo Krzysztof Wyszkowski napisał oświadczenie, które znalazło się w portalu wPolityce.pl. Pisze w nim o przebytych operacjach kręgosłupa i wycięciu nowotworu z móżdżku oraz o diagnozie "incydentu depresyjnego". Informuje również: "z powodu trwałych skutków tych operacji zostałem dożywotnio uznany za osobę niepełnosprawną w stopniu znacznym".

W swoim oświadczeniu Wyszkowski stwierdza również, że Wałęsa sugeruje "jakoby był pozbawionym kręgosłupa moralnego wariatem", a komunikat o wstrzymaniu egzekucji komorniczej traktuje jako "objaw zdawania sobie przez niego [Wałęsę - red.] sprawy z nieodległego prawnego uznania jego dawnej agenturalności"

Zobacz także
Komentarze (187)
Zaloguj się
 • 24u

  Oceniono 480 razy 94

  Brak rownowagi psychicznej skutkuje w nienawisci Wyszkowskiego.Madra decyzja Walesy.

 • kociewiak999

  Oceniono 48 razy 26

  ,,sa jeszcze wolne miejsca.

 • drozd215

  Oceniono 46 razy 12

  Czyli, Bolek przeprosił Bolka i Bolek sam za to zapłacił. I to jest normalne.
  Ciekawe jak długo tym razem ten wpis będzie istniał.

 • v_kolumna_v

  Oceniono 17 razy 9

  Upadek tego człowieka i pryśnięcie legendy — mitu idzie w parze z upadkiem jego okrągłostołowego, zakłamanego "dzieła".

 • lignan

  Oceniono 18 razy 8

  Ale tu bydła pełowsko-lewackiego wyległo... Nie martwcie się ćwoki... 25 tys. za P. Krzysztofa to ja mogę zapłacić, ale poczekajmy na rozpatrzenie sprawy w Strasbourgu !!!
  A teraz ćwoki popatrzcie sobie na zdjecia bohaterów artykułu. Czyja twarz zdradza inteligencję, a czyja jest twarzą wsiowego ćwoka, zajadłego i zawistnego..??

 • borys_j

  Oceniono 16 razy 8

  TW Bolek, to jednak sku...el....

 • ergosumek

  Oceniono 14 razy 8

  Siła złego na jednego....
  To jest przerażające.
  Masz szmal, jesteś nietykalny, masz tabuny prawników na posyłki.

 • niezaleznatoja

  Oceniono 20 razy 8

  A kiedy Walesa ODPOWIE za PODSZYWANIE SIE pod INNA OSOBE?

  Wszak jest to przestepstwo!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje