Wałęsa odpuszcza Wyszkowskiemu: "Dłużnik na oddziale psychiatrii"

Krzysztof Wyszkowski i Lech Wałęsa

Krzysztof Wyszkowski i Lech Wałęsa (red.)

Lech Wałęsa nie będzie domagał się pieniędzy od Krzysztofa Wyszkowskiego za emisję przeprosin w telewizji TVN. "Uzyskaliśmy informacje, iż dłużnik od kilku tygodni przebywa w szpitalu, na oddziale neurologii, a ostatnio oddziale psychiatrii" - przeczytać można na blipie byłego prezydenta.
Pod pismem podpisała się pełnomocnik prezydenta Ewelina Wolańska. Czytamy w nim, że "w sprawie egzekucji roszczeń pieniężnych przeciwko dłużnikowi Krzysztofowi Wyszkowskiemu, chwilowo wstrzymujemy działania prawne, jak wezwanie do zapłaty i egzekucję komorniczą".

W listopadzie na antenie TVN ukazało się oświadczenie Krzysztofa Wyszkowskiego, w którym były działacz Wolnych Związków Zawodowych przeprasza Lecha Wałęsę za zarzucenie mu współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Takie przeprosiny nakazał Wyszkowskiemu Sąd Apelacyjny w Gdańsku w prawomocnym wyroku, który zapadł w marcu 2011 roku. W rzeczywistości Krzysztof Wyszkowski nie miał jednak z przeprosinami nic wspólnego - za emisję oświadczenia zapłacił Lech Wałęsa, aby - jak tłumaczyła pełnomocnik byłego prezydenta Ewelina Wolańska - wyegzekwować wyrok sądu. Wałęsa zapowiedział, że będzie się domagał od Wyszkowskiego zwrotu pieniędzy za emisję materiału.

- Informacja, że Krzysztof Wyszkowski przebywa w szpitalu, pochodzi z jego bloga - mówi mecenas Ewelina Wolańska, pełnomocnik Lecha Wałęsy. - Nie wszczyna się postępowania egzekucyjnego wobec człowieka, który leży w szpitalu, nie tylko ze względów prawnych, ale i moralnych.

Oświadczenie o wstrzymaniu wezwania do zapłaty ukazało się na prezydenckim blipie w poniedziałek. Czytamy w nim: "Wypowiedzi dłużnika Krzysztofa Wyszkowskiego zapisane przez niego w internecie nadal obraźliwe dla wierzyciela, jak i lekceważące i pomijające wymiar sprawiedliwości, można obecnie odczytać i ocenić jako nierozważną i niestosowną obronę osobistą człowieka chorego, który nie przemyślał swoich wypowiedzi lub uległ namowom i » podszeptom «osób trzecich".

W odpowiedzi na to pismo Krzysztof Wyszkowski napisał oświadczenie, które znalazło się w portalu wPolityce.pl. Pisze w nim o przebytych operacjach kręgosłupa i wycięciu nowotworu z móżdżku oraz o diagnozie "incydentu depresyjnego". Informuje również: "z powodu trwałych skutków tych operacji zostałem dożywotnio uznany za osobę niepełnosprawną w stopniu znacznym".

W swoim oświadczeniu Wyszkowski stwierdza również, że Wałęsa sugeruje "jakoby był pozbawionym kręgosłupa moralnego wariatem", a komunikat o wstrzymaniu egzekucji komorniczej traktuje jako "objaw zdawania sobie przez niego [Wałęsę - red.] sprawy z nieodległego prawnego uznania jego dawnej agenturalności"

Zobacz także
 • G. Grass z żoną Ute Grass o Wałęsie: "Niewielkiego wzrostu Napoleon z Gdańska"
Komentarze (187)
Wałęsa odpuszcza Wyszkowskiemu: "Dłużnik na oddziale psychiatrii"
Zaloguj się
 • nty

  0

  To jest prawdziwy chrześcijanin , Przed świątecznym sakramentem pokuty, przebacza bliźnim.Jarku! Tylko bierz dobry przykład .Chyba, że jesteś katolickim hipokrytą. ? No to trwaj w grzechu dalej.

 • prof-antoni

  Oceniono 3 razy 1

  Pluje a jak dostaje wezwanie do sadu
  to idzie na chorobe

  patAlogia
  jakby powiedzial prezes

 • krzych.korab

  Oceniono 4 razy -2

  Co za dureń to napisał "W rzeczywistości Krzysztof Wyszkowski nie miał jednak z przeprosinami nic wspólnego". To tylko świadczy że sąd uznał iż nie możliwości inaczej wpłynąć aby osadzony wywiązał się z nałożonej nań kary i zwalił wykonanie wyroku na Wałęsę. Ot taka Polska praworządność.

 • seroo1

  Oceniono 10 razy -2

  Lechu,
  jak zwykle nieobliczalny i niepowtarzalny a przez to wielki.

  Coś mi się widzi, że ten Twój dłużnik to nie ostatni mały człowiek, który z "zakamuflowanej opcji" zawitał na oddział leczenia depresji :))

  Zdrówka i sto lat, Panie Prezydencie !!!!

 • satrapa4

  Oceniono 8 razy 0

  O jego agenturalnej przeszłości najlepiej opowiada ostatnio Ziemkiewicz. Polecam tekst:

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ziemkiewicz-wolta-walesy-musiala-byc-dla-generalow,1,5326493,wiadomosc.html

 • maskarade

  Oceniono 9 razy 1

  Bolek powoli przypomina celebrytkę klasy C, taką Kasię Tusk, Wojewódzkiego czy inną Rutowicz. Nie ważne co mówią, ważne że mówią. Ważne żeby morduchna w mediach się pojawiała.

  Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć całkowicie absurdalnej i żenującej akcji z przepraszaniem samego siebie, podszywając sie pod kogoś innego. No poyebało Bolka na starość całkowicie.

 • plumgazeta

  Oceniono 9 razy 7

  "Oświadczam więc, że w sensie prawnym i obywatelskim jestem całkowicie zdrów i w żadnym wypadku nie uchylam się od pełni odpowiedzialności za moje słowa i czyny, także te odnoszące się do agenturalności Lecha Wałęsy w latach 70. ub. wieku oraz konsekwencji tej agenturalności sięgających po dzień dzisiejszy. Komunikat o „chwilowym wstrzymaniu” przez mego prześladowcę „wezwania do zapłaty i egzekucji komorniczej” traktuję jako objaw zdawania sobie przez niego sprawy z nieodległego prawnego uznania jego dawnej agenturalności i, co za tym idzie, jego późniejszej i trwającej aż do chwili obecnej zależności od ludzi i aparatu peerelowskiego sowietyzmu." To cytat z p. Wyszkowskiego

 • plumgazeta

  Oceniono 7 razy 3

  Człowiek który wczoraj lał do kropielnicy dziś profanuje obraz najświętszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje