Wybuch i tajemnicza zbrodnia w siedzibie wydawnictwa

10.12.2012 14:36
W siedzibie wydawnictwa Magnum-X przy ul. Grochowskiej w Warszawie najpierw doszło do zabójstwa, a potem do wybuchu nieznanej substancji. Według nieoficjalnych informacji sprawcą zbrodni jest prezes wydawnictwa, a ofiarą jego zastępca.
Około godz. 14 mieszkańcy usłyszeli eksplozję w jednym z budynków przy ul. Grochowskiej w pobliżu skrzyżowania z Gocławską. Początkowo byli przekonani, że wybuchł gaz.

- Ulicą Grochowską jechał akurat policyjny patrol. Z budynku wybiegł mężczyzna i poprosił o pomoc. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję - relacjonuje asp. Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Okazało się, że do budynku, w którym mieszczą się różne biura, a także zakład produkcji osprzętu lotniczego, przyszedł 48-letni mężczyzna. Skierował się do siedziby wydawnictwa Magnum-X. To nieduża firma zajmująca się wydawaniem specjalistycznych pism o wojskowości i lotnictwie, m.in.: "Nowa Technika Wojskowa", "Lotnictwo", "Morze, Statki i Okręty", "Strzał" i "Poligon".

W jednym z pokoi zaatakował innego mężczyznę. Ugodził go nożem. Zaatakowany zmarł. Nożownik miał ze sobą jeszcze niezidentyfikowany na razie materiał pirotechniczny. Gdy kolega rannego rzucił się mu na pomoc, materiał eksplodował. Ranił napastnika, ale też drugiego z mężczyzn. - 48-latek ma obrażenia rąk. Drugi z mężczyzn, ten, który chciał pomóc koledze, ma niegroźne obrażenia - dodaje asp. Mrozek.

Policjanci podejrzewali, że nożownik mógł przynieść ze sobą więcej wybuchowych materiałów, dlatego zdecydowali się ewakuować budynek. Nic jednak nie znaleziono.

Śledztwo w tej sprawie przejęła już od policji prokuratura. Na razie nie ujawnia żadnych informacji o motywach zbrodni. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że podejrzanym o dokonanie zbrodni jest Cezary S., prezes wydawnictwa Magnum-X, zaś ofiarą wiceprezes tej spółki - Krzysztof Z., ekspert lotniczy, którzy krytykował ostro raport MAK. Tłem zabójstwa miały być nieporozumienia biznesowe. Andrzej Kiński, redaktor naczelny "Nowej Techniki Wojskowej", odmówił komentarza w tej sprawie.

Zobacz także
 • Akcja straży pożarnej i pogotowia po wybuchu gazu w Rembertowie Rembertów: pożar po wybuchu gazu. Były utrudnienia
 • Przedmioty należące do Brunona K. Brunon K. ćwiczył wybuchy na warszawskich mostach
 • Kobieta zmarła po wypadku na Trasie AK
Komentarze (320)
Wybuch i tajemnicza zbrodnia w siedzibie wydawnictwa
Zaloguj się
 • dublet

  0

  Przestańcie, pismaki, nazywać "ekspertem" każdego, komu się wydaje, że na czymś się zna! Ten "ekspert", spec od tortów, został załatwiony przez innego "eksperta", też Pisiora, jak to w mafii się robi: nożem i granatem. Pisowscy "eksperci", jak niejaki Nowaczyk, nie mając danych dot. katastrofy, nie odwiedzając miejsca wypadku, na odległość znajdują przyczyny katastrofy!! To byłoby śmieszne, ale 30% ogłupionego polactwa im wierzy!!!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz -1

  W PRL i III RP stało się już uświęconą tradycją że ludzie wiedzący "za dużo" o świństwach władzy (czy to PO czy SLD) czy też krytykujący ją, mają wyjątkową tendencję wieszania się, wieszania się w celach z całodobowym monitoringiem, popełniania samobójstwa po trzystu przesłuchaniach w zawsze dyspozycyjnej prokuraturze,strzelania sobie w głowę podczas naprawy samochodu, umierania tydzień po pobiciu przez kelnera, od noża psychola Rosiaka wyznawcy Michnikowszczyzny, czy też w wybuchach i innych "wypadkach". .

 • jatokomtur

  0

  NO I JEST TRZECI BRAKUJĄCY WYBUCH.

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz 1

  Macierewicz miał miesiąc temu 29 świadków--zostało mu już 22

 • jozef.ok

  Oceniono 2 razy -2

  Czyli jak ktoś kwestionuje ustalenia MAKU i komisji "POlskiej na temat katastrofy smoleńskiej-musi pisać testament?

 • edi54

  Oceniono 2 razy 2

  Moribus antiquis nie mówię źle o zmarłych. Nie mogę jednak zgodzic sie z opinia ,ze był specjalista od
  lotnictwa. To prawda , ze nawet cukiernik ( nim był Zalewski) moze byc dobrym znawcą historii lotnictwa
  i pisać o modelach samolotów , działaniach bojowych ( kompilując , wykorzystując dostepne dane), ale
  na Boga - z historyka wojskowości żaden spcjalista od wypadków lotniczych. Pisuar ma wyraźnego pecha
  do swoich tzw. fachowcow. Beata Szydło (Chrzanów) , etnograf , po kursach fi nansowych ....głowny ekspert
  od finansów Panstwa !!! Poseł Andzrej Adamczyk ( Krzeszowice - pow.Kraków) ,technik budowlany ,
  głowny strateg od ..infrastruktury ( omal Portu Lotniczego w Balicach nie doprowadził do "upadku" )!!!!
  Czy takim "specjalistom" średnio - myślący obywatele gotowi są oddać władzę? To przerażąjące.

 • calmy

  Oceniono 5 razy 5

  W zasadzie nie powinniśmy się niczemu dziwić. W kraju, w którym cukiernicy są ekspertami od lotnictwa wszystko jest możliwe. Nawet artykuł napisany przez brukarza. Bo nie mogę sobie wyobrazić aby ten stek piramidalnych bzdur spłodzony w języku, którego składnia przypomina polski wyszedł spod pióra dziennikarza. .

 • januszb1946

  Oceniono 4 razy 4

  Polski specjalista od obronności i wybuchów- z wykształcenia TECHNIK CUKIERNIK. LEPSZY OD DOKTORA
  LASKA - PRAKTYKA I TEORETYKA, WYKŁADOWCY NA UCZELNI TECHNICZNEJ. TAKI SAM Z TEGO TECHNIKA
  SPECJALISTA JAK Z TEGO PRZYGŁUPA MACIEREWICZA. Mógł ulepić z ciasta: jak to było - z piernika paż, z piernika też królewna to i Tu - 154 też może być. A dziennikarz piszący te bzdury ma tyle samo rozumu w głowie co i ten CUKIERNIK NA TEMAT OBRONNOŚCI.

 • podkarpacie55

  Oceniono 4 razy 2

  Wodzu Jarosławie każ sprawdzić czy prezes CEZARY s NIE NALEŻAŁ DO PO???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje