Zwolennik PO pyta o agenta Tomka. PiS: ''On działa w służbie Polski'' 

Zaledwie 40 minut trwało pierwsze z zaplanowanych przez świętokrzyski PiS spotkań z cyklu "...i PO co Wam to było?". Skierowana do elektoratu Platformy akcja zakończyła się klapą. W debacie wziął udział... jeden wyborca PO.
- Widocznie tylu ma ona zwolenników w Kielcach. To PO powinna się smucić, nie my - mówił już po zakończeniu rozpoczętego w sobotę o godz. 11 na kieleckim pl. Artystów happeningu lider świętokrzyskiego PiS Krzysztof Lipiec.

Debata, bo taką formę spotkanie miało przybrać, skierowana była do wyborców Platformy Obywatelskiej. - Chcemy rozmawiać z naszymi krytykami. Tymi, którzy głosowali na PO. Ten elektorat w przestrzeni publicznej jest mało aktywny, chcemy go zachęcić do wyrażania swojego zdania. Po prostu porozmawiać - mówił sekretarz partii Andrzej Pruś. Razem z nim w spotkaniu wzięła udział czwórka parlamentarzystów świętokrzyskiego PiS, posłowie: Lipiec, Maria Zuba, Jarosław Rusiecki i senator Krzysztof Słoń.

Przez 40 minut udało się namówić do debaty dwie osoby. - A co wy zrobiliście dla Polski? - pytał mężczyzna w średnim wieku. Gdy zorientował się jednak, że ma do czynienia z parlamentarzystami PiS, a nie Platformy, zmienił zdanie: - Przepraszam, pomyliłem was. Zobaczyłem logo Platformy, ale nie zauważyłem, że jest ono karykaturą - mówił. I po chwili dodał: - Jarosław, Polskę zbaw. Walczcie o Telewizję Trwam.

W debacie, dosyć przypadkowo, bo przechodząc w pobliżu, wziął udział również zwolennik Platformy Obywatelskiej.

- Głosowałem na PO, ale nie do końca jestem z nich zadowolony. Na was jednak i tak nie zagłosuję. Wybieram mniejsze zło, po prostu - stwierdził mężczyzna po pięćdziesiątce. Na sugestię, że tak nie powinien zachowywać się wyborca, odpowiedział: - Głosuję za tym, aby nikt nie musiał się martwić, czy agenci zabiorą go o 6 rano z łóżka pod byle pretekstem. Za tym, żeby agent Tomek nie bawił się za publiczne pieniądze.

- On działał w interesie państwa polskiego, nie swoim. To różnica - odpowiedział mu poseł Rusiecki.

Spotkanie trwało 40 minut. Mimo to mają się odbyć kolejne - w miastach powiatowych Świętokrzyskiego.

- Odezwał się jeden wyborca Platformy, przyznał, że nie jest zadowolony z ich rządów, a to już sukces. A czemu inni się nie wypowiedzieli? Powtarzam: widocznie tylu wyborców PO ma u nas - ironizował poseł Lipiec.

Zobacz także
 • Oszczędzili aż 30 milionów. Droga i obwodnica tańsze o połowę
 • "...i PO co Wam to było?" - PiS zaprasza sympatyków PO
 • Dekada Wojciecha Lubawskiego. Zobacz jak zmieniły się Kielce? [GALERIA]
Komentarze (126)
Zwolennik PO pyta o agenta Tomka. PiS: ''On działa w służbie Polski'' 
Zaloguj się
 • kczyna

  0

  Jaką klapą był jeden wyborca PO ,aż jeden.

 • nedlog123

  0

  "I po chwili dodał: - Jarosław, Polskę zbaw. Walczcie o Telewizję Trwam."

  O matko, przeciez to juz nawet nie jest kabaret ale cos, na co w jezyku brakuje slowa.
  Wiekszosc rozumnych ludzi ma zarowno dzialaczy jak i elektorat pis gleboko pod krzyzem
  a oni nie sa w stanie tego zauwazyc i zrozumiec...
  Tak, kochany panie Lipiec, platforma ma u was jednego wyborce ale jakos ciagle prowadzi.
  Czy na was w takim razie glosuje 0,4 wyborcy?
  Debilizm, kretynstwo i arogancja w czystej postaci.

 • fctheduck

  0

  Jest bohaterem i teraz po latach ciężkiej i niebezpiecznej służby dla Ojczyzny cieszy się zasłużoną emeryturą. I jest posłem PiS. Brawo, polski James Bond. Przepraszam, Dżejms Bond.

 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  A co takie zero może zdziałać w interesie Polski? Tylko przehulać pieniądze podatników. Jeżeli PiS na wszystkich funkcjonariuszy tego kalibru to niech nie liczy na sukcesy!

 • kazek1948

  Oceniono 1 raz 1

  Jarosław Polskę zbaw- żenujące

 • zelenyles

  Oceniono 1 raz 1

  A w PIS-du z taką służbą______ niech się bierze konfidencik za jakąś robotę bo całe życie jest pasożytem który tylko bierze i nic dobrego z niego nie ma.

 • unterhose

  Oceniono 1 raz 1

  Ten emeryt działa, ale w interesie wygody własnej dupy

 • j.kopycinski

  Oceniono 1 raz 1

  Działacze PiS nigdy nie przyznają się do porażek. Dla nich wszystkie niepowodzenia to droga do zwycięstwa. Przegrywali kolejne wybory dlatego, że lud ich nie rozumiał i tak jest nadal: chcą spotkać się z "lemingami", a oni nie chcą przyjść i wysłuchać ich argumentów. Przyznam się szczerze, że na spotkania z pisowcami także nie chodzę, gdyż uważam, że nie z każdym muszę się spotykać i dyskutować. Poza tym dyskusja nie jest możliwa z wyznawcami jakiejkolwiek sekty, a za taką uważam PiS.

 • tia666

  Oceniono 2 razy 2

  "...działał w interesie państwa polskiego..." "...wyznawał zasadę, że ktoś, kto dokłada do pracy cokolwiek z własnych pieniędzy, jest frajerem..." Teraz pytanie za 100 punktow co to za interes?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje