Miasto chce kupić dom Gesslera. Korzyść nieduża, ale...

23.11.2012 13:00
Adam Gessler

Adam Gessler (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

Rada Warszawy zgodziła się, by miasto kupiło na licytacji komorniczej dom braci Gesslerów na Żoliborzu i w ten sposób odzyskało choć część długu słynnego restauratora.
To będzie już druga próba licytacji nieruchomości na pl. Słonecznym, którą urzędnicy wytropili po latach poszukiwań majątku Adama Gesslera.

Jego dług wobec miasta szacują dziś na ok. 27 mln zł. Już w 1992 r., wkrótce po podpisaniu umowy najmu lokalu na Rynku Staromiejskim, zaczęły się problemy z czynszem. Sąd orzekł eksmisję. Dotąd miastu udało się odzyskać ledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych długu.

Sprawa budzi wielkie emocje, bo choć Adam Gessler jest słynnym restauratorem, oficjalnie nie ma nic. Nawet wynajęta przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Śródmieściu firma detektywistyczna nie znalazła majątku.

Pozostają dwa mieszkania na Żoliborzu, wyceniane przed rokiem na blisko 4,3 mln zł. Będą licytowane za dwie trzecie ceny. W ZGN wymyślili, żeby miasto przystąpiło do licytacji. Jeśli uda się kupić nieruchomość, komornik pospłaca wierzycieli Adama i Piotra Gesslerów. A miasto będzie mogło w przyszłości sprzedać korzystnie atrakcyjny dom.

Licytacje odbędą się w środę. - Korzyści z wylicytowania domu będą niewielkie w stosunku do ogromnego długu pana Gesslera. Chodzi jednak o to, żeby wiedział, że miasto nie zrezygnuje z upominania się o swoje - tłumaczyła "Gazecie" Małgorzata Mazur, dyrektorka ZGN.

Zobacz także
Komentarze (80)
Zaloguj się
 • pierwszy_leming

  Oceniono 348 razy 334

  Kobieta która była winna niewiele ponad 2 tyś złotych dostała wyrok, dzieci zostały w same w domu. Gessler ma nazwisko wisząc 27 mln biega wolno po ulicach. Gdzie ja żyję?

 • jerjar

  Oceniono 181 razy 179

  Strasznie posrane te nasze elity i media. W Polsce przedwojennej, kto by się pokazał ze złodziejem, uznany zostałby za człowieka bez honoru i otoczony ostracyzmem.

  A u nas uważa się, że oszustwo to jego prywatna sprawa. Mało kto rozumie, że ten typ ładuje od tyłu nas wszystkich.

 • takkietam

  Oceniono 133 razy 125

  ostatnio jakiejs kobiecinie dziecko zabrali bo 2tys do skarbowki wisiala i zyla na granicy ubostwa. ale jak sie 20 baniek podpierdzieli to nic nie mozna a media gwiazde lansuja, zygac sie chce - wladza ustawodawcza, wykonawcza i w tym samym stopniu media - jak wy rano w lustro patrzycie?!

 • szczesiu23

  Oceniono 82 razy 78

  Tak się chłop medialnie wylansował. Wszyscy myśleli, że to taki dobry restaurator a on takie numery w tle wykręcał...

 • kharper

  Oceniono 78 razy 74

  poszukajcie w Nowym jorku, czesto go widuje w biznes clasie na trasie Wawa NY.

 • iku1

  Oceniono 72 razy 70

  Musi mieć mocne nerwy że przy takich długach chodzi wesolutki jak ptaszek i nic sobie z tego nie robi.
  Inny by się powiesił .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje