Miasto chce kupić dom Gesslera. Korzyść nieduża, ale...

Adam Gessler

Adam Gessler (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

Rada Warszawy zgodziła się, by miasto kupiło na licytacji komorniczej dom braci Gesslerów na Żoliborzu i w ten sposób odzyskało choć część długu słynnego restauratora.
To będzie już druga próba licytacji nieruchomości na pl. Słonecznym, którą urzędnicy wytropili po latach poszukiwań majątku Adama Gesslera.

Jego dług wobec miasta szacują dziś na ok. 27 mln zł. Już w 1992 r., wkrótce po podpisaniu umowy najmu lokalu na Rynku Staromiejskim, zaczęły się problemy z czynszem. Sąd orzekł eksmisję. Dotąd miastu udało się odzyskać ledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych długu.

Sprawa budzi wielkie emocje, bo choć Adam Gessler jest słynnym restauratorem, oficjalnie nie ma nic. Nawet wynajęta przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Śródmieściu firma detektywistyczna nie znalazła majątku.

Pozostają dwa mieszkania na Żoliborzu, wyceniane przed rokiem na blisko 4,3 mln zł. Będą licytowane za dwie trzecie ceny. W ZGN wymyślili, żeby miasto przystąpiło do licytacji. Jeśli uda się kupić nieruchomość, komornik pospłaca wierzycieli Adama i Piotra Gesslerów. A miasto będzie mogło w przyszłości sprzedać korzystnie atrakcyjny dom.

Licytacje odbędą się w środę. - Korzyści z wylicytowania domu będą niewielkie w stosunku do ogromnego długu pana Gesslera. Chodzi jednak o to, żeby wiedział, że miasto nie zrezygnuje z upominania się o swoje - tłumaczyła "Gazecie" Małgorzata Mazur, dyrektorka ZGN.

Zobacz także
 • Eksmisja na bruk matki z dzieckiem? Sąd się zgodził
 • Polacy zaciskają pasa, częściej kupują w dyskontach, mniej wydają w restauracjach Nowa knajpa Magdy Gessler: z gulaszem. Ale nieudana...
 • Zlicytowali jej knajpę za cudze długi. Jak to możliwe?
Komentarze (80)
Miasto chce kupić dom Gesslera. Korzyść nieduża, ale...
Zaloguj się
 • chrobry08

  Oceniono 3 razy -1

  "Żyd Żydowi oka nie wykole..." Obsiedli wszystkie istotne instytucje jak pszczoły podczas roju. Dla uczciwych ludzi nigdy nie było sprawiedliwej SPRAWIEDLIWOŚCI, dobrego stanowiska czy intratnego zawodu. Dla wybrańców, pozwoliliśmy na wyrugowanie nas POLAKÓW ze wszystkiego co pozwala na godne życie. Taki Pan, Wielki Pan GESSLLER - prawda, że czyste polskie nazwisko... I sądzicie Państwo, że TAKA WIELKA PANI HANNA GRONKIEWICZ VALTZ ruszy Gessllera... Śmiech na dowolnej sali - nawet sądowej. Dzisiaj WYBRAŃCY rujnują Ukrainę jak zrobili wcześniej w Polsce tacy Mazowieccy, Kuronie czy Michnicy itp

 • gienzo

  Oceniono 3 razy -1

  Jest to żyd polskiego pochodzenia!!! niema poco się dziwić, że nas polaków ponownie jebj*ą. WASZE ULICE NASZE KAMIENICE... ;] PROSTE!

 • nataniasz

  Oceniono 3 razy 3

  To że takich typków jest dużo a głupcy nazywają ich czasami elitą to nic nadzwyczajnego, bo w każdym społeczeństwie jest mnóstwo chwastów i pasożytów chcących żyć i żreć na cudzy koszt.
  Problem w tym, że miasto jest tak nieskuteczne (kolejne tzw. elity urzędnicze) że nie potrafi zadbać o NASZE powtórzę o NASZE bo przecież miasto to my a nie jakiś urzędas.

 • sebione11

  Oceniono 2 razy 0

  A kto ma go wladowac do paki jak cala decydencja to jego pobratyncy.

 • franek-janek

  Oceniono 3 razy 3

  Adam Gessler nie chce oddac dlugu!

  A kto chce jesli ma przywileje ze moze nie chciec? Kowalski czy Kowalska jesli ma dlugi to po prostu placi. Musi placic!

 • kula5211

  Oceniono 4 razy 4

  Co znaczy nie chce oddać, położyć łapę na wszystkich knajpach i kilku kamienicach i dług szybko zwróci !!!!!!!!!!!!!!!

 • talking_head

  Oceniono 6 razy 4

  Równie obrzydliwe jak oszustwa Gesslera jest to że cała "warszawka" stołuje się w knajpach tego geszefciarza w Europejskim. Myślę że sporo ryzykują. Skoro to taki hochsztapler i kanciarz może zamiast cielęciny dostają mięso ze szczurów złapanych w piwnicach tego hotelu-ruiny ? Wcale bym się nie zdziwił gdyby to była prawda.
  Głupich gojów można rżnąć na całego.

 • gienzo

  Oceniono 4 razy 2

  Taż to żydziura!!! Czego się dziwicie! :)

 • amgc63

  Oceniono 1 raz 1

  Złodziej i lajdak!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje