CBA na Uniwersytecie Warszawskim. Docent "pomagał" za łapówki

21.11.2012 12:14
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę docenta z Uniwersytetu Warszawskiego, któremu zarzuca przyjęcie łapówki w zamian za "pomoc" na studiach. Oprócz naukowca zatrzymano pięć osób - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.
Dobrzyński podał, że wśród zatrzymanych są: student, urzędniczka z jednego z warszawskich urzędów skarbowych i osoby pośredniczące w wieku od 25 do 63 lat.

CBA bada w tej sprawie dwa wątki. Oprócz przyjęcia korzyści majątkowej przez docenta od studenta badany jest wątek dotyczący podejrzenia zamiany umowy darowizny na umowę pożyczki w postępowaniu podatkowym. CBA ocenia, że mogło to mieć na celu zmniejszenie kwoty podatku.

Oba wątki postępowania nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Agenci CBA od rana przeszukują i zabezpieczają dokumenty w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób oraz w urzędzie skarbowym i na Uniwersytecie Warszawskim - poinformował rzecznik.

Zobacz także
Komentarze (25)
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 98 razy 72

  Należy się spodziewać zwołanej w trybie nagłym konferencji pewnej partii, na której padnie niesłychanie trudne pytanie: "Dlaczego tę sprawę ujawniono właśnie teraz?"

 • folwark_polski

  Oceniono 60 razy 30

  korupcja w rządzie polega na obsadzaniu stołków rodzinkami

 • alisci

  Oceniono 25 razy 21

  O jakim przestępstwie jest mowa w tej publikacji? Bo z treści kompletnie nic nie wynika. Docent pomagał za pieniądze? Może udzielał korepetycji? Czy zmiana darowizny na umowę pozyczki jest karalna? Nie jest. Strony mogą przecież zmienić ustalenia. Odnoszę wrażenie, że "służby" walczą o uwagę mediów...

 • ae-ode

  Oceniono 19 razy 19

  No proszę, okazuje się, że uczelnie to siedlisko zbrodni. Wczoraj bombiarz w Krakowie, dzisiaj łapownicy w Warszawie. Tylko czekać, aż w świetle kamer dzielni antyterroryści wyciągną zamachowców stanu spod sterty nieprawomyślnych książek w jakiejś bibliotece.

 • vomitorium1

  Oceniono 15 razy 15

  a to moża inaczej (???)
  (uzyskać ”pomoc”)

 • teacher

  Oceniono 14 razy 14

  Nie mogę się doczekać, kiedy CBA wreszcie wejdzie na Uniwersytet Wrocławski. To takie proste i oczywiste, tamtejsi pracownicy sami piszą o przewałach na tej Uczelini na łamach prasy, a zatem na co czekamy?

 • fordysta

  Oceniono 22 razy 14

  A jak tam sprawa Amber Gold i żony Marcina Plichty ? Przeciez współuczestniczyła w złodziejskim procederze na kilkaset milionów złotych, oszwabili ok. kilkaset tysięcy Polaków - i co ???
  Podobno udacznie prowadzi nowa spółeczke z wkładem 50 milionów złotych ?

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 7 razy 7

  dobrze że za komuny nje łapali takich bo bymy nie mieli TRADYCJI <lol>

 • syngefco

  Oceniono 7 razy 7

  Ja pitole, ale mamy agentów, na pewno FBI, Mosad i inne służby nam zazdroszczą, nawet jeżeli pracują w innej dziedzinie. Ludzie zajmijcie się korupcją na najwyższych szczeblach, a potem leszczami, żenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje